Споделена история от Тинейджърски

Важни ли са дискотеките?
Интересно ми е в една връзка, важно ли е, щом си обвързан, да ходиш по дискотеки?

И примерно сигурен съм, че много от момичетата не се обвързват с момчета, които не ходят по дискотеки. Защо? Не е готин ли като не ходи по дискотеки?
Или сигурно не може да обича и не знае какво е любов, щом не ходи по дискотеки.

Мислите ли че са важни ходенията по дискотеки в една връзка? Ако да- кво ше прайм като са оженим и ни се родят деца? Още ли ще ходим по дискотеки? Нали те са най-важни, както някои ще побързат да напишат?

И едно момиче може да се промени и да улегне, но едно момче, купонджия, какъвто тя е зела, не мисля че ще спре да си ходи по купоните, докато тя-кърми дете, грижи се за него и всичко прави за него, а оня дето тя го е зела некога, та да си ходат по дискотеките, къде е? Все още си е по дискотеките, без да го е грижа че има дете, нали все пак има кой да се грижи за него?

Как мислите?

Коментари

1.   На колко години си (това е най - определящо в случая)?
Като цяло не е важно, да, ако тя е купонджийка и обича да се забавлява по този начин, нека си ходи, а ти щом не си от този тип - не ходи. По - лесно от това няма. Все пак надали си прекарва всяка вечер по нощните заведения.
Проблемът ще дойде, ако някой започне да пречи на другия да прави, това, което му се иска - в случая да ходи или да не ходи на дискотека (колкото и абсурдно да звучи с конкретния пример).

2.   Аз съм момиче и не обичам да ходя по дискотеки. Даже изобщо. Обичам да купонясвам, но имам друга дефиниция за купон, която не включва напиване до безпаметност и вършене на глупости- това, заради което повечето ми връсници ходят. Никога не съм харесвала онзи тип момчета, за които купонът е живота и дискотеките са единственото място, на което се чувстват самоуверени. Разбира се, всичко си е до човека. Моят приятел ходи от време на време и не е проблем че аз не искам да го придружа. Ходим на много други места заедно. И аз си мисля че ако обичах дискотеките, но момчето което харесвам не, нямаше да е поблем. Зависи от момичето- ако те заслужава и приема такъв, какъвто си, не би трябвало да има проблем с това.
В никакъв случай не си мисли, че животът е дискотеки и купони. Когато минат малко години и завършиш училище разбираш, че не може да си позволиш повече да живееш така. Като момиче на 20 ценя момчетата като теб, които осъзнават колко важно е да си улегнал и да не подражаваш на другите, когато не приемаш това, което правят. Също така си прав, че когато се ожениш и родиш дете (при жените) не можеш да си позволиш всяка вечер да си на върха на купона. Но ако мъжа ти е свикнал да излиза, детето няма да го промени... поне първите 5, 6 години. Затова и аз винаги харесвам домошари, за които съм сигурна, че винаги ще са до мен, дори и да не ми е до купон. Има много по-важни качества, които трябва да притежаваш за да спечелиш момиче от това да си купонджия.

3.   Подкрепям 1. Иначе, зависи много. Аз съм на 27 и дълго не бях излизала по дискотеки, но ето - нещо ми се доизлиза. Дискотеката е само краят на една вечер. Преди това се събират приятели, водят се интересни разговори... най-малкото имаш стимул да се накиприш, да излезнеш от топлия хол и да поскиташ, да си свериш часовника, да водиш социален живот. Млади хора сме.
Поканихме родителите ми и леля и чичо на ресторант - беше подарък за именния ден на майка ми - е, тази жена разцъфна! Не е излизала от години, а сега се беше облякла, прическа, разговори, не беше нужно да готви, да прислугва. Много добре си прекараха „старите“. Значи и на 60 имаш нужда малко от смяна на тапета, защо не на 27?
Това няма нищо общо с любовта, но като излизаш като двойка ти се показваш и пред обществото, затвърдяваш връзката си.
На дискотека може да не се ходи на по-възрастните ни родители, но ние - нашата генерация, която е израстнала с дискотеките, ще продължи да завършва така вечерите си. Танцът е най-старата форма на флирта, сигурна съм, че преди да се е научил да говори, човекът е знаел да танцува и да прави музика. Защо да не пофлиртуваш малко с партньора си? Защо да не се „понатискаш“ с него?
Дори една дълга връзка може да бъде свежа и динамична, а с раждането на деца, животът като двойка не бива да свършва.

Не знам, авторке, но ако смяташ да се превръщаш в инкобатор и в млекозавод, внимавай. Навън има и други жени. Дори майката може поне веднъж в месеца да се превръща в нощна изкусителка, пищна танцьорка и фатална жена за мъжа си, може да бъде център на компания, интересен събеседник и партньор в живота, а съгласи се - това е доста трудно от кухнята и детската стая.
Живеем в 21 век и днес очакванията на И КЪМ жените са по-големи. Ти искаш повече от мъж, които да се прибира потен от полето, да ти изяжда вечерята и да се оригва и пърди? Искаш повече от бияч и оплодител? Е, тогава трябва да предложиш и повече от утробата и млечните си гърди, не мислиш ли?

На всеки мъж му е приятно да има хубава, поддържана, интелигентна жена до себе си, с която да води обществен живот някакъв и чат-пат да излиза, с която да се гордее сред приятелите си, която просто да може и да разпуска.
И вярвай ми - това няма да те направи по-малко майка, но повече съпруга и любовница, повече приятел и партньор в живота. Не бива да се прекалява, но и без това никой работещ човек не излиза по-често от 1 път в седмицата... Защо не?
Внимавай с „променянето и улягането“ да не станеш скучна и досадна.

Не случайно има един лаф - на сватбата жената си казва „дано се промени“, а мъжът се моли - „дано не се промени“.... не забравяй - в 21 век съществува и понятието „развод“.

4.   Според мен това е най-маловажното в една връзка. Много момичета не могат да осъзнаят, че имат до себе си прекрасни гаджета. Останала съм с впечатлението, че всички, които не оценяват това го притежават. Съветвам момичетата, които четат това да търсят истинското в човека до себе си, а не дали ходи по дискотеки, известен ли е и т. н. А относно твоето запитване не мисля, че е нужно да ходиш по дискотеки, а и не срещем този проблем за първи път. Аз също не ходя и не ми пука дали момчетата ме мислят за готина или не, защото искам човека, който ме харесва да ме харесва заради самата мен.

6.   Благодаря на всички и да поясня на номер 3- момче съм ;)
А и до това което написа- разбирам, хубаво е да отидеш на ресторант, с жива музика например и обстановката да е добра и хубава.
Но дискотеките-пияници, наркомани, леки момичета, народ, почти всички стоят постоянно, тъмница, задимено от цигари и пури и требва да зеиш в ухото на тоя до теб за да те разбере. Стават много често побоища и не знаеш какво ще стане, може и ти съвсем случайно да отнесеш некой плесник и ритник или некой надрусан да почне да се заяжда най-нахално с приятелите ти или с момичето ти и това са ненужни проблеми на главата ти.

Еми не мисля че една влюбена двойка ще предпочете да отиде на такова събитие наречено дискотека и то да слушат чалга пфф.

и колко от вас, Любовчии, знаят кой е Barry White??

7.   Там е малко като филм, нали знаеш във филмите всички са актьори и нищо не е истинско. Сам си прави изводи а на 4-ти коментар ще кажа:) Готина си браво на теб:)

Кумчо Вълчо

8.   Мисля, че ако имаш някакви проблеми с другият пол и общуването най-малко са ти виновни дискотеките.
И аз не ходя, но ако някой не желае да е с мен не бих си и помислила, че проблемът е в това.

Също така е ясно, че ако си търсиш партньор по кафенетата, купоните и кръчмите е ясно, че интересите му ще са по-различни и ще иска да ходи на дискотека. А ако си търсиш човек в библиотеката, операта или благотворително събитие шансът критериите му относно другият пол да включват ходене по дискотеки е минимален.

Общувате с кифли и кифльовци, а после се оплаквате, че не са смислени и добри хора. Проблемът е във вас, защото си избирате такива.

Gia

9.   Аз изобщо не обичам да ходя по дискотеки. Мнооого е тъпо. И тези, които си мислят, че дискотеките са място за връзки, приятелства и т. н. са големи глупаци. За един човек не е важно дали ходи по дискотеки, дали е известен или дали има много пари, а е важно да е истински, да има сърце, да приема другия такъв, какъвто е. Малко съм срамежлив, но се радвам, че за разликата от съучениците ми се запазих-нито пуша, нито пия, нито слушам чалга и т. н. А тези неща идват именно от дискотеките и кафенетата-местата, на които никога не ходя. Нямам приятелка, но какво от това-все някога може да имам, макар че малко са подходящите за мен хора. Но В НИКЪКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СИ МИСЛЕТЕ, ЧЕ ДИСКОТЕКИТЕ СА МЯСТО ЗА ТОВА И ЧЕ ДИСКОТЕКИТЕ СА ЖИВОТА.

10.   Tи се ориентираш много правилно, понеже и аз това се питах от скоро време. Аз съм на 18 години и не ходя на дискотеки от 13-годишна, тогава ходех само на детски. А сега ако ми се случи да ида веднъж на 2 години... За мен това е място само за бързи и лесни свалки и не е подходящо за трайна връзка с чисти чувства. На всичко отгоре е голям гъч и от всяка страна се провикват пияни-заляни простаци и простачки със селски манталитет. Бих предпочела място като някой бар пред дискотека. Но като цяло ако искаш да се видиш с някой любим човек е по добре да бъде на място, където ще може да общувате нормално и спокойно.

11.   3)
Ти пък като си на 27 къде се слагаш при младите. Минат ли 20-те младостта свършва.

12.   СТ1: Дребен баровете дискотеките са за нищо повече освен за купон има вероятнос и там да се запознаеш с бъдещата си приятелка но това е друго. Там се ходи с приятели да распускаш да се забавляваш да танцуваш и да се запознаеш с някои нов човек. Нз. на вашите години дали трябва да ходиш на дискотека че да ви върви връзката.

13.   Автор: до номер 8- нито пия, нито пуша, по дискотеки не хода и по кафета също не ходя ;)

15.   Дискотеката е храмът на Идиотите. Чалга, хаус музика (ако може да се нарече мизика), наркотици, пияндета, кифли - к*рви, п*дали. Никой и нищо не може да ме накара да стъпя на дискотека! Няма смисъл...

М 18

16.   Сега заради пияни чалгаджии утепаха човек и предиха невинен, според мен дискотеките сеят разврат и деградиралост от уж бедни хора който са по-общежития и вместо да си дадат парите за нещо смислено ги пилеят.

17.   Много правилно 15 и 16 :)

18.   Момче на 18 години съм, имам приятелка на 15 години. Та от 2 години сме заедно, но последно време не се разбираме сякаш нямаме общи интереси адски много се обичаме, но аз много я ревнувам. Защото иска да ходи по кафета и дискотеки а за мен там ходят само леките жени. Моля ви дайте някакъв съвет.

19.   Към 16 - Въпроса е, че не са бедни, но съм съгласен с теб.