Споделена история от Тинейджърски

Възможно ли е да съм влюбена в човек, който познавам само по нета ??
Здравейте :) Искам да споделя историята си, защото ми трябва 2-ро мнение. Влюбена съм от половин година горе-долу вече в човек, който познавам само по интернет. Гаджета сме, но не знам дали ще се получи нещо между нас, след като дори не сме се виждали сме се само на камерата на скайпа и на снимки. Обичам го адски много и не знам как се получава това. Той също твърди, че ме обича но не съм особено сигурна в това.

Сега си казвате, че няма как да го обичам само по нета.. Напротив, да си имаш такова гадже е по-добре, дори и като не сте се виждали ( аз така го виждам, всеки си има мнение ).

Моля Ви помогнете ми, не мога да си го обясня теоритично как се получава, това привличане. На 14 съм за Бога, мога да си намеря и такъв от моя град, но не искам просто, обичам този човек и това е! Ще съм много благодарна ако дадете просто вашето мнение. Благодаря Ви! : ))

Коментари

1.   Ами може да си влюбена! Не е изключено! Все пак това е човешко чуство и може само от както си го видяла на снимките и да си се влюбила! За другото не мога да ти помогна! Не всеки е сигурен в чуствата на друг!

2.   Може разбирасе "очаквай-неочакваното" Щтом така ти харесва продължавай смело напред. То е любов не се знае от каде ще изникне. "Опасната"

3.   Какво значи гаджета сте, ако дори не сте се виждали... f*ck logic. Намери си момче от твоя град, не се занимавай с глупости.

-Death_Blade ^

4.   Да, възможно е! Ако си влюбчива натура и вярваш в любовта от пръв поглед, нищо чудно да си се влюбила.

5.   Авторката:

Бих искала да чуя и други мнения. А до номер 1 и 2 Благодаря ви много! А до 3 - любов да се опише моето момиче/момче.. Не знам как става това, както казах по-горе не теория и аз не мога да си го обясня!

6.   Разбира се разбира се, ако интернет не ви пречи, ако може да се видите след някоя друга година:) разбира се.

Кумчо Вълчо

7.   Виж на пълно те разбирам, миналата година на мен ми се случи абсолютно същото нещо... влюбих се в момче от нета.
Той казваше че ме харесва имах ме оговорки за лятото... но в крайна сметка нищо не се получи страдах много време а той си имаше други. Беше много трудно. За това те съветвам ако няма те възможност да се видите НЕДЕЙ да се приварзваш прекалено не си заслужава... много добре знам че не е лесно но е най - добрия вариянт за теб :)
Пожелавам ти успех!
Момиче на 17.

8.   И аз имах едно такова гадже по интернет виждахме се всеки ден по камерите година и нещо мислих си и аз, че съм влюбена в него и го обичам но накрая излезе, че съм се заблуждавала и че чувствата не са били истински, така че мисля че рано или късно и твойто ще отмине

9.   Не!

10.   Може да си влюбена но ти си на 14? ! Нека позная това момче е 16-17 годишно сигурно.. няма лошо и аз съм се влюбвала, но недеж да си пропилявш времето със скайп любов!

11.   Момиче осъзнай се!!! Запитвала ли си се някога на колко други също им казва че ги обича-аз лично го казвам на почти всичките ми абонатки в скайп защото вие жените обичате да го чувате!!!! Не знаеш на какъв човек ще попаднеш бъди много предпазлива!!!

12.   Ами, по принцип може да си мислиш, че си влюбена в човек, кого не си виждала.
Не за друго, а защото можеш да го моделираш в съзнанието си, както пожелаеш.
Пък и не ти е пред очите постоянно, което го прави по-недостъпен и интересен.

Сега прочетох, че си на 14, така че ти предлагам да продължиш да си поддържаш връзка с момчето, но да не се отдаваш само на това и да не го вземаш толкова на сериозно.
Търси си истинско момче, за да може, когато те блокира виртуалното да не се съсипеш. :)

Gia

13.   Гаджета сте, без да сте се виждали. Колко интересно! И не, ти не си влюбена в него, а в представата за него. Ама ти си знаеш де, изживей си... там каквото е.

14.   Ж30: Далеч съм от мисълта да давам наставления, по-скоро съвети...
На твоята възраст и след това аз активно се запознавах с хора по телефона (тогава нямаше нет), а след това и по нета...
Факт е, че съпругът ми е имал І-ви брак и според повечето хора не е идеалната партия, но ние живеем прекрасно. С него се срещнахме в сайт за запознанства, комуникирахме 7 месеца, преди да се срещнем.
Аз-самата съм се срещала със стотици хора от нета.
Смятала съм, че съм влюбена в повечето от тях... И аз бях...
Имаше много случаи, в които мъжете са влюбени, но значително повече бяха случаите, в които те имат други подбуди за срещи...
ГАРАНЦИЯ никой не може да ти даде. Затова всичко е в твои ръце. Можеш да използваш няколко приома:
- продължителни разговори на различни теми, за да опознаеш МАЛКО характера му ;
- уж случайно, разбираш кой кой е в семейството му - имена, професии, адреси, клюки, подробности
- намираш човек, който познава много хора. Опитваш се всячески да разбереш нещо за него и семейството му, от трети лица, без той да знае...
Едва, когато се убедиш, че той е напълно безопасен, тогава се срещаш с него.
Много хора ЛЪЖАТ в нета. Разбереш ли за една лъжа, зарязваш човека.
Бъди хитра, пробвай го как ще реагира в различни ситуации.
Щом се интересува от теб, има защо... Опитай се да разбереш дали не е сексуален маниак, алкохолик, дърт перверзник и т. н.
Добре е на първите срещи да не ходиш сама, а с приятели.
Запомни, че в чужд автомобил не се качваш, щом не познаваш лично човека; на гости по къщи не ходиш - само по кафета, по оживени места... Не си лягаш с Човека на 1-2 среща. Ако си решила да го правиш, бягай по фланга поне месец. Ако целта не е секс, момчето ще издържи теста. Ако обаче целта е само това, ще те зареже.
Бъди готова да чуеш много обиди. Някой може да си позволи и да ти посегне, да те набие, да те изнасили. Затова срещите трябва да са на оживени места. Винаги сама плащай сметките си!!!
И в края на краищата, ДА на срещите с хора от нета, НЕ на лекомислието. Стреми се да се срещаш с връстници.
УСПЕХ!

15.   - Death_Blade ^,
Имаш гадния навик да обиждаш хората! Чела съм доста твои коментари по най-различни истории, извинявай, но се държиш като f*ck-nat човек. Не мога да повярвам, че на 18 години се държиш като на 10... ;хх Просто успокой топката, това е!

Авторке,
И моя съвет е да го оставиш и да си намериш момче от града. А пък ако толкова си влюбена, ами живей си спокойно живота! :)))

Siiext

16.   Една такава връзка се поддържа много трудно, но може би ти някак успяваш да я балансираш. Е не можеш да си сигурна, че и той е също толкова влюбен, но е напълно възможни ти да си. Помислете върху това да се срещнете. Може би това ще ти даде по- ясна представа и ще ти помогне да изясниш нещата за самата себе си. Не се отказвай от чувствата си. Да според мен е възможно да се влюбиш по този начин и това е един вид доказателство, че ти не си влюбена в лъскавата му кола или начина му на живот, а именно в него като човек и като личност. Така че ти си едно доказателство, че още има свестни и готини момичета и трябва да се гордееш с чувствата си.
/сладкишче/

17.   Към номер 15 (Siiext) - Аз нямам никакъв навик да обиждам хората, и не го виждам като гаден. Те ще се обидят, единствено ако те така искат. Аз лично показвам истината на хората по по-груб начин, на хора които според мен са пределно тъпи. Явно не си чела всичките ми коментари, защото съм давал и безброй полезни съвети, както и много пъти хора са се свързвали с мен и са ми казвали.
По начина, по които пишеш, виждам че си младо момиче, на 15-16 най-вероятно. Това ще обясни твоето нелепо определение за това че набивам ум в мозъка на хората е държание на 10 годишно (Освен ако не искаш да хвалиш малките деца? )
Недей да си буташ носа там, където не му е мястото, без да знаеш дори дали мястото е истинско :))

И за твое сведение, топката ми си е съвсем спокойна.

-Death_Blade ^

18.   Мило объркано дете, само като ти четях проблема и бях сигурна че си около 14-те години... Не се заблуждавай че си влюбена или че той е влюбен в теб защото това е нереално и ненормално. Ако наистина те обичаше, щеше да намери начин да дойде и да се видите реално- това е незаменимо.

19.   Авторката:
ОМГ... страшно много съм ви благодарна, дадохте ми да разбера много за тази така наречена връзка. Знам много за него и до номер 10, момчето е колкото мен. Неговата най-добра приятелка (БФФ) е и моята най-добра приятелка, имаме страшно много познати и знам почти всичко за него и семейството му. Имаме шанс да се срещнем лятото, защото при всички положения трябва да отида до неговия град. Той е свестен човек, и го познавам едва от 7 месеца близо, макар и да не сме се виждали съм се привързала адски много към него... Поддържам контакт и със приятелите му, редовно при това, и знам че си няма друга приятелка, защото бил малко по особен и различен от другите момчета, не случайно има най-добра приятелКА.

Ама все пак ми помогнахте много или малко, иска ми се повече хора да напишат мнението си, но има време :Д! Благодаря Ви : )

21.   Съжалявам, че отварям темата отново, но имам въпрос към авотрката.
Авторке, какво стана? Срещнахте ли се? Какво се случи? Разкажи ни. :)