Споделена история от Тинейджърски

Планове и мечти на едно подрастващо дете
Хм през годините на ранното ми детство (което впрочем още си тече, да на 14 съм и не се срамувам да се нарека дете, защото съм и нямам нищо против) съм имала много планове и мечти за бъдещото ми развитие в живота. Така де, епичния въпрос "Какво ще станеш като пораснеш". Ами първия отговор е бил "принцеса", разбира се то се очакваше. Но за жалост принц Чарлз и принц Уилям вече са заети и това елиминира шанса ми да пия чай с английската кралица, което всъщност ми е мечта от край време, но това е друга тема.

Та след разочарованието от провала с предния план съм се устремила направо към космоса, решила съм да ставам космонавт... Но поради паническия ми страх от височини бързо съм се отказала от тази мечта, а и скафандърът въобще не ми отиваше. После с гръм и трясък заявих, че ще работя за Интерпол и ще стана таен агент, така де ще спасявам света и ще убивам лошите... признайте си кой не е мечтал да е Джеймс Бонд, агент 007... но и тази бързо я забравих. След това щях да ставам готвачка, не главна готвачка, даже бях решила да влизам в такава гимназия. Това с гимназията не се получи, но това никак не ме отказа.

В крайна сметка влязох във френска гимназия и от там дойде манията ми по Жак Пепен, нали е французин. За мое голямо учудване на майка ми идеята да и помагам в кухнята доста и се понрави, тъй като тя не е от най-страстните готвачки, а и аз се справях доста добре. Но и тази мечта бързо я забравих тъй като ми писна да се разхождам по цял ден с престилка, и в момента правя само пържени яйца, въпреки триумфа ми с легендарното пълнено пиле. Та следващия план за грандиозното ми бъдеще беше леко повлиян от родителите ми и от филма "Професия блондинка", признавам си Рийз Уиндърспуун ми оказа значително влияние. Та щях да ставам преуспяла адвокатка, идеята първоначално ме грабна, но явно не достатъчно и не след много време се захласнах по журналистиката.

Но след малкото ми проучване не бях доста въодушевена от идеята да ходя до Ирак или да съобщавам новините по вечерната емисия на новините, камо ли пък да пиша мижави статийки за световно безизвестни вестници, четени предимно от пенсионери. Бях решила да ставам спортна журналистка, но предубежденията ми към българския спорт бързо ме отказаха. Та стигнах до извода, че колкото повече пораствам толкова повече ми се изчерпват идеите. Но кой знае, може би ще се прочуя като писателка... ще видим.

Коментари

1.   Хм, трябва да си призная, че за първи път виждам момиче на твоите години да пише толкова грамотно в Интернет.

Сега по темата - мисля, че това с избирането на професията още от малък е най-глупавото неща, които някога са били измисляни.

По-скоро предназначението му е за детските телевизионни предавания, там при бате Енчо, и други такива, а не за реално умуване, камоли на такава възраст.

Когато попораснеш малко, просто живота ще те тласне към една професия, и ще се реализираш в това направление, естествено с много труд.

Аз те съветвам да не се тормозиш за бъдещата ти професия, а по-скоро да продължаваш да мечтаеш, поне докато все още имаш възможност.

2.   Все едно аз съм го писала като изкючим какви са точно професиите ;д И аз съм на 14; Като започна да си мечтая и граници нямам, но това което искам да работя си е някакси.. трудно постижимо. Аз имам талант за художник, но просто никой не може да ме накара да нарисувам нещо, дори и аз самата ;д има много професии, които ми се отдават, но или за мен е 'невъзможно' или малко се плаща хД В момента имам идеята да отида в друг град за да уча език, но и от това сигурно ще се откажа и всичко ще отиде по дяволите рано или късно =. =

4.   Продължавай да мечтаеш и пиши :) Пишеш увлекателно и с малко труд ще постигнеш много...

5.   Боже май всеки на тази възраст има този проблем, аз съм на 14 - от два дни - и съм искала да стана всички изброен неща + барелина. Сега и аз като теб, незнам какво искам да стана, може би всеки който попиташ, на 13 - 14 години няма да ти даде точен отговор, на това какъв ще стане!

6.   ами аз също съм на 14, даже след някой друг ден и на 15 ще стана и знам какво искам в живота, хубаво и ти да се орентираш към нещо, въпреки че още си малка

7.   И още колко професии ще измислиш докато пораснеш спри се само на 1 и толкова

9.   Аз съм на 13 и ВИНАГИ съм искала да стана художничка. Не съм мечтала за нищо друго. Никога не съм искала да стана принцеса, певица или агент. Хората казват, че имам талант, а и рисувам през цялото ми свободно време. Изчетох много книги за изкуството и постоянно измислям нови герои. Баща ми казва, че ако много се трудя и наистина много силно го искам, ще успея да усъществя мечтата си-да замина за чужбина и да работя в Пиксар.

Е, това беше от мен :) Пожелавам ти скоро да откриеш мечтата си и да успееш да я усъществиш!

10.   Страхотна история, развесели ме.
Ти си неверятно умно дете.
Това да си неорентирана на тази възраст е нещо съвсем нормално. Имаш още време за размисъл и опити.
Сигурна съм, че ще намериш своето призвание, а не е задължително то да е само едно. Успех.

Между другото писането ти се отдава много. :)

Лоша

11.   9 Нали знаеш, , че почти никъде не се рисува вече на ръка. Все пак рисуването сигурно ще ти помогне. Не съм много запознат, но разгледай програмите CorelDraw, Adobre Illustrator и Photoshop. За анимации програмите на Autodesk - 3ds Max и Maya. Проблемът е, че доста от добрите уроци не са на български, а на английски. Ако не те вземат в Пиксар винаги можеш да станеш дизайнер :)

А към авторката - избери си малко по-реална професия (може да е трудно постижима, но все пак постижима). Наскоро даваха по новините, че е възможно да има 3ти български космонавт и той дори няма да лети под флага на България. Преуспяла адвокатка. За мен няма такова нещо преуспяла. Винаги можеш да успееш и повече :)

Н. Ф. 19

12.   Не съм напълно съгласен с номер 1. Според мен трябва сама да се ориентираш - ти определяш съдбата си. НЕ ЧАКАЙ съдбата или обстоятелствата, както ти казва номер 1, а сама реши.

13.   Аз съм 9 :Р

Знам това за рисуването на ръка. От почти година се уча да работя с Фотошоп и смея да твърдя, че имам напредък. Това за дизайнерството е добра идея, но засега ще си остана с мечтата ми и малките продажби в deviant art...

Piece

14.   Хм, благодаря на всички за хубавите коментари.... всъщност в момента съм се ориентирала към писането и се занимавам по малко с учителката ми и честно казано имам напредък. Е може би това не е призванието ми, но кой знае поне е опит. По-добре е отколкото да бездействам. :):):):)

Авторката (Поздрави от Бургас)