Споделена история от Тинейджърски

Какво да направя, за да спре да ме игнорира?
Здравейте, искам да споделя нещо и ви моля да ми помогнете.
Аз съм на 12 години имам една приятелка от училище която е така наречения лидер. Мисля, че знаете какво означава това, когато някой прави нещо и другите след него повтарят и слушат само него. Аз не съм така аз съм си просто себе си, но проблема е, че тя е срещу мене. Аз пея с удоволствие, тя също, но нещо се промени в последно време.

Постоянно се караме, тя е по-силна от мене, но незнам защо цялата си простотия ми я пише чрез фейсбук, а не ми я казва. Онзи ден ми изреди куп неща които не и харесвали в мен и, че ако не ги променя няма да сме приятелки, повечето бяха за пеенето и т. н....
После я попитах защо тя мене ме напада след като момичето с което също дружим е много по-невъзпитано и прави още по-глупави неща? !
Тя каза, че тя е била като нея!!???? Но не е така.

Аз не съм и вече близка и се стремя към другите, но незнам какво да направя, за да не говори против мен, просто тогава ме ограничава от всичко ;( Та въпроса ми е, какво да направя за да спре да ме игнорира и да ми казва, че съм лигава?

Не ми казвайте, че това не е никаква приятелка, аз го знам и не съм и приятелка, но въпроса го зададох?

Коментари

1.   Абе, я не се занимавай с такава тъпа пикла. Имаше и в старото ми училище една такава „лидерка“, на която не се подчиних и настрои всички срещу мен, но аз не се предадох... защо ти е да се занимаваш с нея? По-добре се стреми да влезеш в хубава гимназия след 1-2 години, а не да се харесваш на някакви лигли..

Jeans and T-shirt Girl

2.   Не е по-силна от тебе, просто е по-лигава и има място в йерархията.

Няма смисъл да се занимаваш въобще, нито да се мъчиш да и влезнеш в списъка, или поне да се търпите. Нещата са такива, понякога просто не харесваш някого, дори причина да няма. Ако ти направи проблем се усмихни, кимни и се разкарай от нея.
Зу-За

3.   Просто не й обръщай внимание. Най-добрата сила срещу идиоти в твоята възраст.

-Death_Blade ^

4.   от администраторката или както се казва създателя на темата:
Благодаря ви, към номер едно, живея в чужбина и тук от пети клас се определя в кое училище да се ходи. По-различна е схемата или отиваш в училище след което обаче няма да може да ходиш в университет или в едно средно училище в което може да се кандидатства за университет или в гимназия. Аз съм в средното:)

6.   Хм. Абсолютно на всякъде, във всяко общество или изграден кръг от хора, си има поне по един лидер /лошото е, когато са много и си съперничът/. Тези хора избиват комплексите си, заповядвайки на другите. Имаш няколко варианта. Ще кажа само три. Първият /лошият/ е да намериш слабото ? място и да я атакуваш чрез него. Второто е чрез приятели/ки да разбереш, защо се държи така и ако можеш да го поправиш. Третият е и ти да започнешда я игнорираш, пък когато ? потрябваш, тя сама ще те потърси, но този път, ти ще ? обърнеш гръб. :]
S. J.

7.   Към номер 6, вчера тя ме попита дали иска да отидем на закрит басейн „като ново начало", каза тя. Аз я излъгах, че няма да съм вкъщи и тя само се издразни и после ми каза, че ще гледа филм и аре чао.
Аз не искам ново начало, защото няма да се променя заради нея!
Попринцип началото на караницата започна като третата ни приятелка, ме удряше на шега, обаче аз се почуствах некомфортно и после и двете ме обвиниха, че аз съм започнала боя. Тогава разбрах, че тя само завижда на нещата които аз имам, това не ми харесва.

8.   И аз имах един приятел дето ни игнорира, а това се предлага, че трябва да е супер наглост да те игнорират. Затова я игнорирай и ти щом ви игнорира. Казват, че и обществото игнорира ама не и фейсбук игнорира. Така е авторке, искам да не игнорират.

Кумчо Вълчо

9.   От номер 6. И аз много мраза да ме ударят, дори и на шега. Преди го допусках, но вече се отбранявам. Можеш да се запишеш на някакъв боен спорт като Тае-Куон-До, Карате, ЕмЕмЕй /последното е най - полезно, но не ти го препоръчвам много, защото докато станеш добра, ще си тръгваш със синини от тренировките.. поне на мен така са ми казвали/. Колкото до така наречената "лидерка", правилно си постъпила, като си ? отказала. Никой няма правото да те променя. Живей си живота, пък ако някой ден тя разбере, че е изгубила добра приятелка и се попраяви, тогава и само тогава бъди склонна да ? простиш. :]
S. J.

10.   Моля за още коментари.