Споделена история от Тинейджърски

Къс френулум
Това е ципата за главичката. така ами един ден както си мастурбирам и гледам кръв. Бая се стреснах понеже съм девствен пък не съм чувал на момчето да тече кръв. За това седнах по прочетох малко и разбрах, че при мъжете има няколко вида френулум. При мен най-вероятно е къс само малко кръв имаше не се скъса целия. Въпросът ми е понеже нямам желание да ходя на уролог за това, обаче пък ако се налага ще отида, дали няма някакъв начин без операция просто всичко да свърши в банята?

Коментари

1.   Не. Ще си докараш инфекция и стават усложнения.

2.   Инфекцията е по-малкия проблем, при добра хигиена лесно може да се избегне. По-големият проблем е, че това да ти се появяват ранички на "ципата" (то не е ципа, ама айде... ) ще ти се случва все по-често и по-често при прекомерно опъване, особено като почнеш да правиш секс. А най-големия проблем е, че при всяка такава раничка след това като зарасне ще ти остава белег. Лошото не е самия белег, той е миниатюрен и дори не се вижда, но кожата на зарасналото място не е еластична, както останалата кожа на пениса, а е твърда и малко като се опъне и се къса. И пак се появява раничка, и после пак белег, и... Получава се порочен кръг и положението се влошава все повече и повече. Това вече е сериозно заболяване и се нарича фимоза. Потърси в нета за "фимоза" ако искаш. Лечение няма, единственото решение е да те обрежат.

Така че не се лигави, ами бягай на уролог докато е време! Ако се хване навреме има много лесно решение - ще ти "цепнат" леко френулума така, че да се удължи и да не ти опъва при мастурбация и после при секс, и с това въпроса е решен. Ще си спестиш страшно много проблеми! Знам, че звучи гадно да те "цепнат" точно там, но това е възможно най-безобидната и щадяща операция, става точно за 5 мин, под упойка, няма да усетиш нищо. После 1-2 седмици ще ти щипе малко, ама се преживява... За сравнение при обрязване ходиш 4 седмици с бинт на оная работа, 6 седмици не може да правиш секс (това значи и да не мастурбираш), и още един куп гнусотии които няма да ги описвам тука...

Така че срам, не срам, хващай вашите (ако си под 18) и бягай...