Споделена история от Тинейджърски

Дали да действам смело и да му кажа всичко
Здравейте драги читатели,
Пише ви едно момиче, което си е загубило ума по едно момче. И може би има нужда от съвет.
Всичко започна лятото. Въпросното момче ме харесваше и то много. Но аз тичах по един друг глупак и не осъзнавах какво изпускам. Пишехе си с него, той се отнасяше доста мило с мен и се интересуваше от абсолютно всичко около мен. А аз се държех много хладно и с безразличие към него. И наистина доста сгреших. След известно време той вече спря да ме търси. И аз също спрях да му пиша.

Ааа забравих да спомена в една компания сме с него и подчти всеки ден се виждахме... И така мина около месец от както не си бяхме писали. С времето аз го опознах повече и разбрах че наистина съм сгрешила много. Започнах да се чувствам така, както той преди. Започнах да го харесвам и то не само като приятел, а като нещо повече. Странно но незнаех и аз защо така се получи. Неможех да си обесня, защо го харесвам. Просто като го видех усещах пеперудите в стомаха, сърцето ми започваше да бие по-силно, краката ми се подкосяваха и ми ставаще едно весело. Започнах аз да го търся постоянно, да му пиша. Гадното е че той сега се отнасяше със същото безразличие с което и аз към него преди. И така до ден днешен.

Това е, че минаха 3 месеца, а аз още го харесвам. Странно, но никога не съм си харесвала толкова дълго някой. Наскоро през ума ми мина да му кажа да излезем двамата и да му призная всичко. По скайп не бих го направил, защото е тъпо и аз много мразя да се казват такива неща там. Попринцип като съм си харесвала някой съм му намеквала или направо съм му казвала, но този път е различно. Може би ми липсва кураж. Аз изобщо не съм срамежлива но сега незнам какво ми става. На няколко пъти бях готова да му кажа всичко, но нещо ми става просто незнам и аз какво е. За пръв път ми пука толкова много. Попринцип като кажа на някое момче, после ми е се едно дали ще ми бие шута или ще се хване с мен. Може би съм се влюбила истонски за пръв път. Боли ме, защото всеки път като се замисля осъзнавам каква голяма глупачка съм била.

Говорих с приятелите си. Те ми казаха да давам смело и да му кажа. Дадоха ми съвети, но незнам защо аз още немога да му призная. Може би се страхувам от отговора му.

Имам нужда и от вашите съвети. И се надявам да ги получа. Въпросът ми е дали да действам смело и да му кажа всичко. Е благодарая ви, предварително. И също благодаря на тези които са си направили поне труда да ми четат мъчните истории. :Д

Коментари

1.   Много са хубави тези уроци, нали? Осъзнаваш колко много си изпуснал, чак след като го изпуснеш, после му търчиш по петите и се чудиш защо се държи хладно с теб след като ти си го наранявала безброй пъти. На негово място аз въобще не бих ти обърнал внимание. Имаше си шанса и си го пропусна. Веднъж момче спира ли да те харесва, шанса ти е малък. Да ти е за урок.

Иначе бих те посъветвал да му кажеш преди съвсем да се е отказал от теб.

-Death_Blade ^

2.   Отрязал те е и сега ти тичаш след него и разбираш какво му е било на него, когато той те е харесвал...
Не мисля, че дори да му кажеш нещата ще се променят, но нищо не ти пречи да опиташ. Бъдете само двамата и му го кажи директно, на него му е ясно, че го харесваш, остава само да му го кажеш очи в очи. Успех все пак и другия път мисли повече как се отнасяш с хората.

3.   Защо се мъчиш кажи му може да е изстинал към теб вече но любовта са казали, остава за вечни времена!

4.   Някои момчета могат да постъпят много глупаво, когато някое момиче ги отреже, а именно да продължават да го преследват. Така момието губи интерес. Той е направил точно обратното - умният начин. Отдалечил се е от теб и сега ето че ти искаш да сис него.
Е, аз съм 99, 9 % сигурня, че той още те харесва, така че изобщо не чакай. Кажи му. Ако все пак каже, че няма вече чувства към теб, не ти остава друго, освен да продължиш живота си. :]
S. J.

5.   Много лошо си постъпила. Сега разбираш каква мъка и болка е приживял той. По-добре му кажи и му поискай втори шанс. А и да не стане поне ще ти е олекнало, че се му казала.

6.   СТ1: Даването смело е наи хубавото нещо на този свят това е наи лесния и бърз начин за изясняване на чувствата между двама души. Говори с това момче разберете се кои какво мисли за другия и ако чувствата ви са взаимни прекрасно ако не са поне няма да си губите времето :)

7.   Според мен трябва да се пробваш. Има шанс още да те харесва... и аз съм правила подобна грешка... знам какво е :) Просто му признай всичко!
DarkZombie