Споделена история от Тинейджърски

Всички се страхуват от мен
Здравейте. Заглавието не означава, че съм грозна. Но не съм и от най-хубавите. Става дума за приятелите.

Преди време се чувствах като нищожество. Бях на дъното. Имах си приятели, но тогава те не се интересуваха от гримове и т.н. Аз бях с много по-развит мозък. Растях много бързо. Още на 4 годинки можех да чета, знаех стихотворения и започнах да уча таблицата.

Но това е отдавна и не мисля, че е кой знае колко важно. Всичко започна преди няколко години. В пети клас реших да си сформирам групичка с хората, които имаме сходни интереси. Те обаче бяха много отчаяни, понеже нямаха никакво самочувствие. Аз естествено ги карах да се чувстват много специални, за да могат да са добре. След време обаче те започнаха да ме командват.

Сякаш те са повече от мен. Дори са ме заплашвали. Постоянно клюкарстваха и обсъждаха хората. Опитах се да им кажа, че това е ужасно, но те направиха така, че всички да ме намразят (в 7 клас). Аз обаче имах приятели в интернета. Постоянно си говорихме. Дори съм плакала пред тях. Само те ме разбираха и подкрепяха.

Края на миналата година обаче реших, че трябва да им кажа какво мисля. Справих се с двете момичета, но за третата беше прекалено късно. Тя стана к**ва. Но тези с, които се запознах в нета май започнаха да ме забравят... Просто едната следва мечтата си да стане актриса (и участва в пиеси в Германия), а другата също мисли да отива там. Остана ми само една, но тя също е огромно самочувствие. Мисля, че ги губя. Сякаш всички са заслепени от себе си. Тези в училище пак започнаха да ме командват. Просто не знам какво да правя. Навсякъде комплексари...

Коментари

1.   Виж.. научи се да не те интересува, когато ти говорят зад гърба и те мразят. Умно момиче си, покажи им че нямат работа да се опитват да те командват. Когато "понатрупаш годинки" да се надяваме че всичко ще се оправи, и ще започнеш да срещаш по-умни хора.

-Death_Blade ^

2.   За момиче, което казва "Аз бях с много по-развит мозък. " бих очаквала малко по-добър речник. А по темата - ти си си виновна. Ти си ги направила такива. Сега само можеш да не се занимаваш с тях въобще или пък да започнеш да ги траеш, ако разбираш какво казвам. Само знай, че ти си най-важната за себе си. Мисли за себе си. Не за другите. Прояви алчност и избери това, което ще бъде добре за теб. Успех!

GG

3.   Навсякъде комплексари и ти начело на тях...

4.   хаха аз никога не съм била с по развит мозък, но никой освен родителите ми не си е позволявал да ме командва. а сега и те вече не могат, така че какъв е извода... ;))))))

5.   Компанията на един човек се мени често. В училище едни, после университета други, на работата трети, и накрая семейството. Гледай тези хора да не те променят като тях. След като попаднеш в другата компания ще си мислиш колко са глупави предишните. Накрая идва семейството и няколко приятелски семейства с които винаги ще си добре. Ще сте зрели и ще се смеете над миналото. Това естествено ако не кривнеш в грешна посока. Защото сега ще ти е весело незрялите деца ще те приемат, но после няма да си в хубава позиция и ще ти е трудно. Както казвам Данък обществено мнение не плащам. Сега каквото искат да говорят.