Споделена история от Тинейджърски

Защо не проявят разбиране...?
Пише Ви едно 17-годишно момиче с много проблеми, доста от които с родителите си…

Никога не ми е допадала идея да пиша по форуми и да търся помощ от непознати. Винаги съм смятала това за глупаво, ненужно и за хора без приятели...
Е извинявам се на всички, явно дойде момента в които "да си излея всичко".

Всичко започна преди няколко години когато видят една приятелка много отслабнала, след дълги разговори разбрах, че тя е започнала да се интересува от здравословно хранене и диети.
Така до днес, 3 години по-късно още има вредни храни, който не съм отказала. Доста път изминах и още толкова прочетох за Био- и здравословните храни.
От известно време обмислям да започна да се храня само и единствено с Биопродукти, няма нужда да ви казвам защо.

Градът ни е малък, но все пак мога да си ги набавя от Kaufland и DM.
Но преди малко всичко ми дойде да гуша когато майка ми донесе царевица, на която пише ПРОИЗВЕДЕНО В КИТАЙ. И тъй като аз съм я била накарала да ходи в това студено време до магазина ме кара да хапна поне малко от нея.

Интересни факти за царевицата:
В БГ 88 % от царевицата е вече с ГМО!
В САЩ 95 % от царевицата е с ГМО!
В Китай 99 % от царевицата е с ГМО!
Note : Не купувайте никакви храни от Китай дори и рибата им е с ГМО!
ДОКАЗАНО Е, ЧЕ МИШКА/ПЛЪХ ХРАНЕНА ВСЕКИ ДЕН С ГМО ЦАРЕВИЦА УМИРА ЗА 3 ДНИ!
ПРАСЕ ВСЕКИДНЕВНО ХРАНЕНО С ГМО ЦАРЕВИЦА УМИРА ЗА 1 МЕСЕЦ!
ЧОВЕК КОЙТО ЯДЕ ВСЕКИ ДЕН ГМО ЦАРЕВИЦА УМИРА ЗА 3 МЕСЕЦА!

Само да отметна, че родителите ми не одобряват този ми начин на хранене и непрестанно ме критикуват, че чета етикетите и буквално знам наизуст вредните Е`та. Не ям месо повече от 1/2 пъти в годината, бял хляб само на сладки, най-много 4 сладки на седмица, много рядко да хапна шоколад и то черен. Не съм вегетарианка, приемам кисело и прясно мляко всеки ден, както и яйца. За мен навиците на хранене са изключително важни и полагам големи усилия.

Потърсих помощ, защото просто вече незнам как да говоря с родителите си. Този срок успехът ми в училище падна на 5, 40 и са ми доста ядосани за двете 4`ки допринесли за това. И сега явно и на тях „тази царевица” им дойде в повече и ми се развикаха и ме заплашиха, че ще ме накарат да ям всякаква храна (по всякаква аз разбирам вредна).
КАКВО ДА ПРАВЯ? !
Благодаря, предварително за съветите и за отделеното време. :)

Коментари

1.   Момиче яж си, да не те интересува, веднъж се живее. Яж пий и не се притеснявай. Аз никога не съм се замислял какво ям и съм здрав като бик. Не съм боледувал от години. Просто докато ядеш мисли за удоволствието, а не с какво се натравяш, защото всичко малко или много е вредно, поне си го направи хубавп.

2.   Ами кажи им "Мамо, татко, на 17 съм вече а вие още се държите с мен като с малко момиче. Но аз не съм такова! Вие може да искате да ям всякакви /вредни храни, но аз искам да отслабна, разберете. "

Това само се сетих. Но ти можеш да им кажеш и още нещо, но го казвай тъжно - така ще ги манипулираш :)

Успех, дано нямаш проблем и да отслабнеш :)

3.   Няма спасение. Аз предлагам всички да минем на слънчева диета.

4.   ти не си наред само това ще каже БеЛиЯ МеЧоК

Ваще също не са добре

5.   Да ти имам проблемите...

6.   Момиче аз също съм почитателка на здравословното хранене, подбирам храните, но баш да гледам кое, къде е произведено - не. Отчитам калориите, мазнотите, влиянието върху организма. Капризна съм. Не ям хляб, пържено или неща, които са мазни. Подбирам чисто месо - бяло пилешко, телешко или пуешко. Закусвам с мюсли, черен шоколад или пълнозърнести бисквити. Консумирам изключително много плодове, най-вече ябълки. Спортувам :). И съм 43 килограма. Така че успокой се малко, подбирай, но не се вманиечавай.

7.   Мисля, че много си се вманиячила... прекалено дори... предлагам ти да хапваш от всичко , организма ти го изисква.. е без разни мак доналдс и зрънчота от 20 ст. хаахах. Бих ти препоръчала да прочетеш в нета за 90 дневна диета... това не е диета обаче, а режим на хранене, който включва всички необходими групи храни и е съобразен с здравословния начин на живот, така съчетавайки правилно храните, хем ще спазваш добра фигура, хем няма да вредиш на здравето си. Ако спотруваш... още по-добре! дано да съм била полезна!
Пламсита21

8.   Подкрепям номер 7. Освен това у нас са забранени ГМО изобщо, откъде стигна до извода, че в България едва ли не цялата царевица била ГМО?

Както и да е. Намерете компромисно решение. Ходете веднъж в седмицата до селата и там директно си купувайте от бабите всичко необходимо. Не само не е ГМО, а и ще им помогнете да си купят дърва.
Е, ако си от гнусливите и искаш и хигиена, не може да ти се угоди.

Лаура

9.   Знаеш ли това твоето е много глупаво. Човек не трябва да си заема мислите с чак толкова много преценки ами ако не ядеш царевица и на 91 ден те блъсне кола, ще си си изгубила 90 дни в мисъл дали в тази храна има гмо или нема използвай времето си за по-продуктивни мисли учи например. Може след 20 години ядене на гмо и научен труд всъщност да измислиш лекарство против отровите на гмо. Знаеш ли че пастата за зъби е вид наркотик дай да не си мием зъбите. Не може да се живее с мисли ами ако умрем, ние така или иначе ще умрем колкото и здравословно да се храним колкото и предпазливо да пресичаме колкото и високо на чист въздух да живеем така или иначе ще умрем. По важно е да оставим нещо след смъртта си.
Какво правиш ти, бориш се всеки ден всяка храна да е едиси колко процента полезна, бориш се да не умреш. защо не носиш противогаз той въздуха е замърсен?
Стига сте се страхували от това умиране, така или иначе ще умрете, не живейте живота с мисълта за смъртта, като умрете ще имате време да мислите за нея, сега мислете за живота, яжте пийте и се веселете, учете и се развивайте духовно.

10.   СТ1: Само с ядене нищо не става караи си само на диети и след 10 години ще си пак сащата. Тренировки се искат и нормално хранене твоето е някаква побъркана мания. Аз си имам и диета и програма която си спазвам само лятото ям си плодове зеленчуци месо всичко ама тренирам целогодишно.

11.   Човек който яде всеки ден царевица НЕ УМИРА за 3 месеца, той ще умре за един, щото човек само на царевица не може да кара :D.

Момиче, намери си по добри занимания. Вредните ефекти от 'вредната' храна се получават заради невъзможността на метаболизма да се справя с 'вредните' вещества. Не се вманиачавай, глупаво е. Не си подчинявай живота на тия глупости, наистина. Контролирай си яденето но не ставай жертва на маркетинг кампании тип 'всичко освен нашите БИО продукти е вредно за здравето и от него ще умрете за месец. Купувайте си от нашите храни, какво в пъти по скъпи от всичко останало, нали са БИО!'

+това тия БИО храни върви ги разбери колко са БИО, продават ти същите неща по скъпо пък ти си мислиш че правиш нещо. Като с минералната вода, същата история, пълнят я от чешмата, продават я 500 пъти по скъпо от чешмяната вода пък хората си мислят че пият нещо по различно. Аман от неокосени ливади в тая държава...