Споделена история от Тинейджърски

Защо са такива?
Момиче съм на 14, 97ми набор.

Повечето ми връстници са много по различни от мен - едните са пропаднали пушат, пият, мислят се за по - големи а в очите ми изглеждат жалки, други - абсолютни зубъри, в главата им е само училище а и не са толкова освободени хора. Гадното е, че рядко се разбирам с някой на моите години. Повечето ми приятели и приятелки са с 2 години и нагоре по - големи от мен. Всеки дружи с някого от неговата възраст, но аз просто не искам самите им характери не са като мен.

През междучасията само се замерят със сняг, заяждат се със някой, защото си нямат работа или ходят вън да пушат. Та те имат още детски лица! Яд ме е, че не съм по - голяма. Особено в нашия град, който е малък всички се знаем и всеки си знае чалъмите. Само налитат на бой, заплашват за толкова ли велики вече се имат? Не казвам, че не съм правила като някой от тях и преди съм пушила, даже понякога пак, но си е чиста гъзария. Не искам да уча в моето училище, защото там са събрани едни от най - ужасните.. Добре, че не се заяждат с мен. Според вас това нормално ли е да не можеш да бъдеш приятел с някой на твоята възраст?

Коментари

1.   Момичеее, и аз така се чувствам..! :X :X Лошото е, че аз се пуснах по течението и започвам да излизам, с който ми падне и ме мислят за пропаднала, а все още не съм. Правя го, защото иначе се говори как си стоя вкъщи. И аз се нуждая от помощ и съвет но кой да ти помогне като не ти знае положението? !? :(

2.   Напълно нормално. Ти си на 14 смяташ пушенето за гъзария а то не е. Виж сега много по-добре е ако си учиш през седмицата а почивните дни да обикаляш с някой по-голям из красотите на България. Можеби нети се учи, но да ти кажа истинският живот така сладък както искаш е като станеш студент в някои университет. Аз вече съм завършила на 27 год. съм като малка и аз не исках да уча биех се какво ли не но когато отидох в университета там срещаш по-разумни хора с които се забавляваш и учиш заедно и си голяма да ходиш на заведения ако искаш. Сега ако можех да върна годините назат бих учила стабилно още от самото начало и да обикалям из националните туристически обекти и да обиколя цяла България, а така трупаш още знания. Като пример: много по-лесно е когато учиш къде е роден Левски а ти вече си ходила в Карлово и си видяла къщата музей и го запомняш. Така не се налага да помниш кой къде е роден и какъв е а свързваш всеки град в който си била с историята му и можеш да кажеш аз бях там. Хем знания хем развлечение да видиш тази красота. Аз чак след университета започнах да обикалям. Ако си с родител и някоя приятелка хем ще си добре с приятелка хем няма да се притесняват вашите за теб. А като станеш пълнолетна ще можеш и сама да ходиш. Зарежи ги тия побойници и хаймани по-добре си стой с по-големите приятели. Не знаеш какъв рай притежаваме в страната, а онези ще знаят само заведенията.

3.   Нормално е но е и хубаво да имаш поне 1 приятел на твоята възраст. :)
Ж13

5.   Радвай се на детството си, сладурано.
Избери това, което смяташ за по-добре. Не е важно на колко са приятелите ти - важното е да можеш да говориш с тях и да се чувстваш свободна.

GG

6.   Напълно разбирам какво имаш предвид. На 12 съм, но откакто се помня съм предпочитала да бъда или с по-големи или с по-малки. Не, че не се понасям с връстниците си, даже сме в много добри отношения. Но някак не мога да разговарям спокойно с тях. Те са като коне с капаци, затворени някъде между цигарите, дрогата и гаджетата. Все едно не са свободно мислещи и само се чудят как да се заяждат с някой и се мислят за големи герои като застанат да псуват учителите насред часа, без дори да знаят защо аджеба е нужно това. А както са казали хората - колкото повече мислиш с главата си толкова по бързо отсичат я. Според мен просто не им обръщай внимание, опитай се да не де караш с тях, но внимателно ги игнорирай. Дружи си с хората които обичаш и разбираш, ако ще и на 80 да са. Просто ти мислиш по-трезво от връстниците си и докато те се тровят с цигари и прочие и не мислят с главата си, а с някои други части на тялото, ти се развиваш като личност, от която по-късно светът ще има нужда. Никога не се предавай и не се променяй за да им се харесаш. Бъди себе си. :)