Споделена история от Тинейджърски

Имам криви зъби
Здравейте, аз съм момче на 16 години от софия.

Проблемът ми е че челюста ми е прекалено малка. Долните ми зъби са горе-долу добре, но горните са много зле. За кучешките зъби няма място и са израснали по отгоре а, а два от резците са зад другите зъби.

За да се оправят трябва се направи сложна операция и да се носят брекети 4-5 години. Аз не искам да се излагам на това но ми и ужасно че зъбите са ми така. Въпросът ми дали някое момиче ще ме хареса (като изключим зъбите не съм грозен). има ли други в подобна ситуация.

Коментари

1.   Сложи брекети. Направи необходимото ако имате тази финансова възможност, защото не знам за каква операция става дума, а в днешно време навсякъде дерат кожи. Ако все пак не искаш, не си мисли постоянно затова, че са ти криви зъбите. Акцентирай върху положителните си качества, така че и околните да се концентрират върху тях. В никакъв случай не казвам, че кривите зъби са нещо негативно. Да, не е приятно и очевидно те притеснява, но не бива самочувствието ти да се влияе от това.

Познавам момиче със същия проблем. Но тя като че ли изобщо не се впечатлява, че зъбите й са криви и поради тази причина и познатите й не обръщат внимание на това. Включително и аз. Тя например има добро чувство за хумор непрекъснато го проявява. Винаги е душата на компанията, а и обожатели изобщо не й липсват. И то момчета със сериозни намерения, така че бъди спокоен! Няма значение каква е външността ти, ако знаеш как да се пласираш, така да се каже.

2.   По-добре сега да носиш брекети отколкото цял живот да имаш комплекс, а и е много по-удобно с прави зъби, макар че човек, свикнал си със своите зъби не го съзнава.

3.   Брекетите са временно решение защото зъбите не са фиксирани те цял живот се движат, но в тази възраст ще е добре да сложиш докато приключи развитието ти при всички случай ще има поне малко подобрение. После като пораснеш може да се извърши умъртвяване, изпиляване и изграждане на нови зъби не е никак приятно, в зависимост от броя на зъбите и материалите излиза около 2 500лв. за 6 зъба като на филмовите артисти, но рискове пак си има - изградените зъби се чупят понякога, после основата все пък е мъртъв зъб, а мъртвия зъб не е като живия, може да бъдат направени от лош зъботехник или с некачествени материали и се трошат. По принцип за мъжа зъбите не са най-важното, но сега сложи брекетите.

4.   аз съм в същата ситуация само дето съм момиче и е долната челюст ;ХХ наистина е ужасно..

5.   Спокойно, днешните момичета не гледат само външен вид. И аз съм така, но с по-малко изкривени зъби.
Noood

6.   Пич няма какво да се притесняваш! Най-добрият ми приятел ходи с брекети 5 години, пък момичетата пак му се лепеха. Аз самият съм на 16 като теб и ще слагам апаратче от другата седмица за съвсем лека корекция и когато попитах гаджето ми дали има нещо против тя ми се изсмя. По-добре си оправи зъбите, това остава за цял живот плюс това щом имаш визия няма какво да му мислиш, повярвай ми! :)

7.   Аз съм на 27 с криви зъби и красива външност (всичко друго ми е симетрично и хармонично) и нямам приятелка. Явно е от зъбите.

8.   Споко :) Ако си хубаво момче това няма да пречи ;) Пък и понякога момичетата не гледат само външността... Зъбите не са най-важното :) Аз съм момиче и мойте зъби не са перфектни, но си имам страхотен приятел, на който това не му пречи :)

10.   Здравейте. Аз съм момче на 12 години и нося скоби (шини с пластмасово небце). Имам същия проблем с кривите зъби, но при мен е някак си по-сложно. От малък горните два (предните)
вместо да ги сменям още веднъж ми пораснаха големи мъжки зъби. От тогава един зъб остана по-назад и сега чакам да се измести. А от долу. Прави хубави зъби, но един от тях голям и е супер назад. Ортодонтът ми каза, че ако искам долния да се оправи трябва първо горната челюст да се измести. Та това е проблема срам ме е от зъбите ми. Винаги като се смея гледам да си закривам устата, а някой като почне да ме разпитва или да ми се подиграва, че долния зъб ми е толкоз на зад и направо ми иде да ревна! Всичките ми приятели и приятелки имат хубави наредени зъби и по някога си представям, дух от лампа ми казва: Имаш право на 1 желание! И аз си отговарям, че искам да имам много хубави зъби! От скоро почнах повече да се зарибявам по една от класа, но сигурно зъбите ми са проблема! Бих искал да има хора които да разбират проблема ми и на всички вас които не ги е срам да говорят за себе си, а не да се подиграват, защото и за най-малкото някои хора като мен се разчувстват! Не знам просто това си го пожелавам и дано се сбъдни някой ден!