Споделена история от Тинейджърски

Не искам да ми дойде на 18
Здрасти е аз съм на 13 (след 3 месеца ставам на 14) и нямам цикъл. Опасенията ми са че ще остана така до 18 години защото на баба ми и е дошло на 18 НЕ ИСКАМ ДА МИ ДОЙДЕ НА 18!!!!

Хора луда ли съм? Просто всички в училище имат цикъл чувствам се все едно съм единствената девствена в колежа. Вече се депресирам защото нямам и бюст ама НИКАКЪВ и ми писна момчетата да ме пренебрегват и за черешка съм и ниска страх ме е че щом вляза в гимназия ще съм момичето без приятелите и чието име никой не знае и което момчетата не забелязват....

Не че сега ме забелязват де. Да сигурно преувеличавам но вече изперках тотално чак занимавам хората в интернет с проблемите си. Ето вече съм като баба ми сега остава и да почна да пея опера и да си слагам лилаво червило и ще съм като нея.

Коментари

1.   Нали разбираш каква е разликата между цикъл и девственост? И спокойно, когато организма ти е готов ще ти дойде. На баба ми ? е дошло в 10 клас, и повярвай ми развила се е напълно нормално. Няма смисъл да се напрягаш заради някакви си гърди. Цикълът не е нещо приятно.. Всеки месец ти идва, боли те и т. н. Така че се радвай, че още нямаш.. Иначе, ако знаеш какви мъки са.. Лично на мен ми дойде на 9 и половина. Сега съм на 14 и ми се иска да ми беше дошло по-късно. Гледай позитивно на нещата. Когато порастнеш няма да имаш някакви огромни гърди, които да влачиш по асфалта :DD а ще имаш нормални стегнати гърди. Не се притеснявай ще ти дойде : )

2.   Успокой се момиче, ти дори 15 нямаш а вече пощуряваш, има време. Фокусирай си ума над учебниците, не такива глупости.

Death_Blade ^

3.   Здравей,
Не се тормози. И аз така се тормозех преди. На мен на 15 ми дойде. Нормарно е. Ако след 15-16 не идва вече може и да се дължи на проблеми, но не се тормози излишно. При някои по-късно идва и по-късно се развиват физически. И аз като теб бях плоска, то не че сега не съм с малки гърди, но за телосложението ми са нормални. Помни че ако някой те обича ще те харесва и с малки гърди. А и радвай се че все още нямаш всички неприятни усещания, които се появяват при цикъл. Има време не се тормози.

4.   Ох, остави ги бабите... повечето само ръсят глупости.. едва ли и това е вярно на първо място. Ти какво цялото даскало интимния ли живот си знаете? Първия път, когато ми дойде бях в 6 клас.. исках да се убия и ми беше страшно унило... Не ме болеше стомах и т. н., но все едно бях в Ада. Никой от класа не знаеше, всъщност мен ме мислят за "изостаналата", която със сигурност няма да има в скоро време ни цикъл, ни гадже, ни нищо. Не исках да се хваля с това, но ги мразя когато станат такива =. = Не се паникьосвай толкова..

5.   Първо се успокой и не си тормози мозъка с глупости от рода "НЯМАМ ЦИЦИ И МЕНСТРУАЦИЯ -- НИКОЙ НЯМА ДА МИ ЗНАЕ ИМЕТО В ГИМНАЗИЯТА". Може би си генетично предразположена да ти дойде малко по-късно. Ако все пак до около 16 годишна възраст още нямаш менструация, потърси лекарска помощ. Говори с майка си и иди на гинеколог.

xperia

6.   Знам колко е гадно е те точно от мен самата, защото аз съм си добре имам си цикъл, бъст и съм висока, но въпреки това момчетата не ме забелязват, затова не се притеснявай и с и без бюст и цикъл си е се едно, а само да ти кажа, че цикъла не е нещо хубаво, ужасно е, особено ако е като моя, сменяш превръски на всеки 30 минути - от големите, и така е 7-дем дена и ти идва на 20 дена - ужас е, иска ми се да съм без цикъл! Не се притеснявай!

7.   виж моята тема и аз съм по-зле от теб

http://spodeli. net/story. php? ID=20644&err=102&err1=0#errPos

8.   Чакай ся... Какво общо има цикъла с това да си ДЕВСТВЕНА??? И аз съм на 13 и на 1май ще направя 14, но имам цикъл от 12годишна.... Но няма за какво да се притесняваш... все някога ще ти дойде, бюстът също ще порасне... НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ МОМИЧЕЕ!!! ;))

9.   изперкваш :D:D

10.   Абе няма да ти дойде на 18, спокойно. До 14 има време.

11.   Не се панирай.. Аз съм на твоята възраст.. Няма да ти дойде на 18, просто се развиваш по-бавно. След 16-тата година вече става странно да нямаш цикъл, така че дишай.
На моята баба и е дошло на 17 и какво, на майка ми и е дошло в 5-ти клас, а на мен лятото 5-ти към 6-ти. Всеки е различен, всеки се развива различно и т. н. И аз съм ниска.. преди се комплексирах... , ама знаеш ли какво е хубаво тук долу ;д.. Обичам си всичките 153 см и им се радвам, имам гърди и дупе и ти ще имаш..! Да ти имам проблемите..!

12.   Стига бе, момиче! Жените искат да нямат цикъл, а ти ревеш, че искаш да имаш. Мен ми дойде на 11г. и това си е живо наказание. Колко пъти съм се омазвала, колко ме е боляло и колко пъти съм гледала моите приятелки как лятото ходят на басейн, а аз седя и се свивам от болки.
При всеки е различно. Но е напълно нормално да ти дойде и след 14, 15 и дори повече години. А колкото до бюста- не се впечатлявай толкова. Всички момичета се развиват строго индивидуално. Ето давам ти за пример една съученичка на племенницата ми- в четвърти клас е, а носи вече сутиен, не знам кой номер, но има бюст. (според мен нехарактерен за толкова малко момиче, но какво да ги правиш- радиация :)) ). Мен гърдите ми пораснаха едва след 11 клас повечко. До преди това положението си беше жива трагедия...
А ти стига си се тръшкала за глупости. Я си гледай кефа на ученическите години- излизай на разходки с приятелки, на кафе и т. н. На всяко нещо ще му дойде времето...

13.   на мен ми дойде на 15 почти, и какво - в момента нося сутиен двойно Д, така че - споко, всичко с времето си :). освен това момента с омазването и болките по-добре да се позабави, радвай се на живота, танци, бели панталони и т. н. "бонуси". а баба ти е пич ;), ще го оцениш по-късно

14.   Всеки се развива различно, не се панирай! Цикълът е ужасно нещо (както и на коментар номер 6), и аз си сменям превръзките на 30 минути, но ми идва през 30 дни. Радвай се, че не ти е дошло! Ще спестяваш от превръзки.
Noood

15.   Е на мен пък ми дойде на 19. Женската част от родата ми бяха пощурели, че съм била болна и т.н. Но си ми дойде на 19... Дори на 19 и половина. Без медикаменти, без нищо - природата си знае работата!

16.   Не се притеснявай за това че нямаш цикъл той ще дойде когато му е времето. Аз лично съм чувала че цикъла идва след 2-рата година след като са започнали да ти растат гърдите. Аз също имах такъв проблем че моите гърди бяха малки но сега са нормални не се притеснявай природата си знае работата

angela_dark

17.   Колкото по-късно, толкова по-добре. Въобще не се шашкай, а пък да знаеш колко е гадно! Не ти и трябва да разбираш скоро! :)

18.   .. Даа.. Много позната история... И аз така си мислих, защото не съм от момичетата, които се развиват бързо.... , че ще ми дойде на 18, изобщо няма да ми дойде, всички ще ми се подиграват... Другите ми казваха, че няма защо да се притеснявам. И един ден ми дойде! Преди това имах вагинално теение.. ако и ти имаш значи е признак, че ще ти дойде! Е не съвсем скоро на мен ми дойде година по-късно.

19.   На 12 съм и ми дойде в края на месец август. Радвай се, че не ти е дошло още. Мен нито корем ме е болял, преди, по време и след това. Не знам дали съм от рядкото хора, които нямат болки или е така като за първи път. Нямам си проблеми, но доста се стресирах и плаках и толкова бях стресирана, че не можах да кажа на мама какво се е случило и се наложи да гадае, та плаках цял 1 час, след което се успокоих все едно, че нищо не е станало :)

20.   Омг -. - кви опасения при всеки е различно тва че на баба ти и е дошло на 18 не значи че и при тебе ще е така!!! 1 ;) и аз съм на 14 и нямам ама кво ще се притеснявам като стана на 16 и още нямам

22.   Повярвайте, когато ви дойде, ще ви се иска пак да нямате. Не знаеш колко е неприятно всеки месец да те боли, да ти се гади, да си под стрес и да сменяш постоянно превръзки! Аз ако имаше как без последици, щях да се отърва от цикъла си. Бях си много добре докато нямах цикъл. Като дете не знаех ние жените през какви мъки преминаваме с тази наша женска физиология, и по-добре е, че не съм знаела. Майка ми нищо не ми е споделяла и добре е направила. Живейте си живота, защото после няма да се чувствате така добре и свободни.

23.   Хора, престанете да умаловажавате проблема на авторката. Никой не иска да се развива бавно. В днешно време не можеш да познаеш възрастта на едно момиче, защото на 12 изглеждат като 18 годишни- имат гърди, имат цикъл, имат тела на жени и като се гримират, не знаеш кой набор са.
Само че като си красива и женствена, те заглеждат и ти хранят самочувствието, а като се развиваш по-бавно, или те пренерегват, или ти се подиграват. Притесненията на авторката са съвсем нормални, защото никое дете или тийнейджър не иска да бъде отритнат.
Това, което ти се случва в юношеските години, е определящо за бъдещото ти развитие, така че не е проблем за пренебрегване.
Авторке, спокойно! Спри да мислиш за това и виж колко хубаво ще ти дойде. Ще запомнеш и да се развиваш, рано или къно всичко ще си дойде на място!

24.   Щом генетично някои от роднините ти по-късно са се развили, няма какво да се притесняваш! Особено ако си нежна, крехка фигура! Все пак на 17 ако нямаш менструация върви на гинеколог, за да се види дали нямаш физиологични проблеми. Но след като си се "метнала" на баба си по фигура и развитие, няма какво да се притесняваш. Аз също съм с по-забавено развитие и съм дребничка. Но на 21 изглеждам сладка и нежна, докато моите приятелки са като лелки и в лице, и във фигура. Така че по-късното развитие си има предимства - лицето ти е по-нежно и тийнейджърско, тялото ти е напъпило и е някак си по-секси, изглеждаш като момиче-жена, а не като 25-30-годишна. С тези хормонални и вредни храни масово хората са си объркали развитието. Не ти си ненормална, а развитието на останалите е ускорено, поради предразположеност и вредно хранене. Успокой се и се радвай на това, че ще изглеждаш по-млада по-дълго време. Сега може да не си сексуално привлекателна сред пуберите, но запомни - на 19 ще се обърнат нещата. Просто търпение.

25.   Виждам, че историята е от преди 7 години. Е, какво стана? Беше ли момичето без приятели или разбра, че си си самодостатъчна? :))