Споделена история от Тинейджърски

На 19, без приятели
Здравейте! За първи път пиша тук, но просто исках да споделя с някого моя проблем. Не знам дали това е правилната категория, но мисля, че е най-подходяща!
Момиче съм, на 19 години. От малък град съм, но вече уча в София.

Та проблема ми е, че нямам никакви приятели. Колегите от университета повечето си работят, други си имат компании вече и в крайна сметка се оказа, че не можах да се сприятеля с никого. Не съм грозно или тъпо момиче, в родния ми град имам приятели, но всички се разпръснахме по други градове и вече сме само на скайп или фейсбук.. Вече 4 месеца седя вкъщи и тъпея пред компютъра, вече ми писна и то много!

Странно ми е, че пиша тук, защото попринцип не бих писала..
Моля ви дайте ми някакви съвети или може някой друг като мен да пише..
Благодаря!

Коментари

1.   Здравей и аз съм така момче на 20г съм и аз също нямам приятели.

2.   Здрасти :) Не се срамувай, и просто заговори някое момиче от твойте класове, с която мислиш че може да си станете приятелки, бъди смела ;)
Па може и просто да й кажеш "Самотна съм, не ми е родния град, имам нужда от приятелка".

Death_Blade ^

4.   виж моята тема и аз нямам приятели http://spodeli. net/story. php? ID=20644&err=102&err1=0#errPos

5.   Запиши се на нещо (Фитнес, танци, езици) и там ще се запознаеш с нови хора.

6.   Излез, разнообрази се, разходи се. Можеш и приятел да си хванеш. Живота е пред теб!

момиче 13 :)

7.   И аз съм като теб и съм на 19. Много е кофти. Дано да намерим приятели по-скоро, но така като гледам, няма да имаме в скоро време :(

8.   От авторката-> Мерси за съветите. Попринцип не съм срамежлива, общителна съм, но все попадам нанеподходящи хора.. Може би си е в мен проблема, но какво да направя...

9.   Здравей :) Разбирам те много добре. Аз нямам много приятели, въпреки че съм на 22, от София. Съвсем понятно ми е как се чувстваш. Сама знаеш, че не можеш да се надяваш само на приятелствата които си създала в твоя град. И да се успокояваш като очакваш приятелите ти, всекидневно и с голямо нетърпение, да се появят в нета, за да можеш да пообщуваш и да разнообразиш самотните часове които ти се събират. Не можеш да бъдеш изцяло зависима от тяхното внимание, след като са ти приятели, няма да те забравят, няма да изпуснеш нищо. Но си в нов град, друго място, и е добре да се запознаеш и с нови хора. Може би си малко по-затворена, или поне така им изгледаш на колегите ти, за да не те допуснат до свойте приятелски кръгове. Ако е така, то е защото си на ново място, сред различни хора, по-трудно ти е да се отпуснеш и да бъдеш себе си, каквато си и в родния си град. Сама пишеш, от скоро си в София, вероятно все още не си се климатизирала към тукашния манталитет и отношение между хората. С търпение и време, ще преодулееш и тази бариера. Но не бива да се затваряш имаш нужда от живот, от хора, от реално общуване.

Колегите, ти се струват далечни и невиждащи и неразбиращи те, но ще е така докато не им покажеш какъв човек. Насочи се към един, дори и да е до който седиш най-близо. Намери общи теми, виждайките водиш един нормален и продължителен разговор, другите ще насочат вниманието си и към теб. От там, заговаряш и други. Првиш предложения за кафета и близки зведения и така. Важното е, поне веднъж да бъдеш с тях някъде. А от разговора който водиш, стига да не казваш много за себе си, а само каквото е необходимо в моментите, и да не си сериозна ще те намерят за интересен човек. А като не става с тях, опитваш с други, има много хора, и достатъчно време и часове, за отриеш някой който ще се вълнува от теб, като събеседник и личност.

Изглеждаш ми като приятен човек, ще се радвам да си попиша с теб :) ако имаш желание, мейлът ми е "rainbowheart@abv. bg" :) /Към модераторите, добре е понякога да се прави изключение :)/ Ако все пак не допуснат мейла, и имаш желание да си попишем, остави ти :)

10.   Благодаря ви пак за съветите. Аз общувам с колеги, но само в университета, извън него всеки си има компания и приятели. Трудно е да се присламча към някой.
Ако има и други такива момичета като мен може да оставят скайп или меил, може да си попишем :)

12.   От номер 9 до авторката. Виждам, че имаш желание да общуваш, но не бива да се надяваш само на хора в същото положение, ще има в подобно на твойто но не и същото, опитвай и различното. Не разбрах, след като имаш желание, да очаквам ли писмо от теб? Няма space, само abv.bg - при пощата. Просто да си попишем нищо особено. Помисли си, по-добре да опиташ, отколкото да стойш на едно и същo положение.

15.   До Death_Blade^, много рядко да ми хареса твой коментар. Нищо лично. Та по темата. Огледай се. Все трябва да има някой, който не си е намерил мястото, също като теб. Хората не са толкова различни. Намери сходни теми с някого /музика, филми, занимания/. :]

S. J.