Споделена история от Тинейджърски

Относно най-добрата ми приятелка...
Здравейте аз съм момиче и съм на 14 години..

Незнам дали е така, но имам чувството че момичето което ми се води най-добра приятелка завижда на моето щастие.. Като цяло ние двете сме единствените момичета в компаниятя всички останали са момчета и може би това я кара да се надпреварва с мен.

Иска винаги тя да бъде център на внимание, винаги гледа да е по-красива от мен. Дразни се от, това когато аз по-често общувам с другите и за момент ми обръщат малко повече внимание. Не ми го казва, но като и видя злобния поглед се досещам.. Просто иска всички момчета да харесват нея и избягвя дя ме вика докато е с тях. Спомням си когато едни момчета ме харесваха, един приятел ми беше разправял, как тя ревала и се тръшкала от яд че нея не я хяресват..

Забелязала съм я че на моменти и доста лицемерства. Говори зад гърба на много хора, а пред тях се прави на първата им приятелка, най-вероятно за да не си загубят интереса към нея.. Всеке път като ми звънне телефона и ме пита с един странен тон "Кой ти звянна? За мен нямя ли да се сети?? " и ката дяло неща аот този род... Вие смятате ли, че тя наистина ми е приятелка, защото иначе винаги се държи много мило и ми повтаря че сам и най-добрата приятелка.. Може ли един истински приятел да се надпреварва с теб?? Мното ще съм ви благодарна ако ми дадете съвети какво да правя.. :)

Коментари

1.   Пфф, не. Не знам дали знаеш, но има едни индивиди, които искат винаги да се харесват на всички, лицемерстват и като не им се получи вдигат панаири, драма да има. Няма лошо да сте приятелки, просто е малко вероятно да го надживее. Майка ми и сега има такива приятелки, така че... пък и аз с една такава колко разправии съм имала. Тя сега е в друга компания, кифла номер 1 и не че харесва хората там, просто е по-"известна". Не и обръщай внимание и не и угаждай да се състезаваш с нея.
Зу-За

2.   Това е класически пример за "лицемерна кучка". Просто и кажи, че си се уморила от завистта й и да се разкарва! Иначе продължават интриги, лъжи - това е като "заговор срещу краля".

Ian_the fucker

3.   Хах.. Номер 2 е прав, колкото и да е тъжно. Не я търпи! Заслужаваш повече и го знаеш. Поговори с нея и ако това продължи, просто се отдалечи от нея. Ще започне да ти влияе зле. Мисли и за себе си!

GG

4.   От автора: прави сте ще си поговоря с нея, пък ако продължава така ще предриема по-сериозни мерки.. Благодаря ви за съветите! =]

5.   и моята ндп така прави! ако прави така просто й кажи че ако не си промени държанието ти вече няма да си и й ндп. това при мен действа :) надявам се да си оправите отношенията

6.   Имам същата приятелка, грозна, дребна и злобна. За разлика от твоята тя си постига целите. Когато някое момче ме харесва, тя се лигави и то започва да харесва хея, а мен ме зарязва. Така, че такава приятелка не ти трябва!!!