Споделена история от Тинейджърски

Защо съм се родила, щом са нямали пари?
На 14 съм момиче..

И така по-точно искам да споделя, защото вече наистина ми идва да си тегля ножа (вече съм пробвала, но безуспешно) и така питам се, защо майка ми ме е родила и защо баща ми е позволил да се родя щом са нямали пари?

Живея в няква си тъпа панелка, нямаме пари за боя, нямаме пари за нов диван, нито пък за ново легло.

Когато си скъсам дънките те казват, че нямат пари и съм имала повече от тях. когато ми свърши тетрадката ми дават някви стари с по 20 листа, няма и толкова. Дават ми по някви 2 лева на ден, а приятелите ми ходят с по 20.

Когато им поискам нещо, нямат пари ОТНОВО, ми какво съм и виновна, че нямаме пари. Подяволите аз съм още хлапе това трябва да са ми най-сладките години, а аз рева заради родителите си.

Баща ми няма работа, ми аз кво да напрая, да си намери, стой си вкъщи и нищо не прави, както се вика стоят в леглото и нищо не праят. Майка ми "работи" изкарва си някви 500 лева брутно, имам и сестра студент, докъде ще ни стигнат тея пари?

Аз си блъскам главата тука и им купувам скъпи подаръци от джобните си, а те една химикалка нещат да ми купят. Искам да си купя нещо от мойте пари, те не ми позволяват щот утре сме щели да закъсаме за пари и нямат от къде да вземат ми мойте спестени пари ли ще взимат.

Добри хора са, но са виновни и то много, да не си мислят, че едно дете не иска пари, нейска нови дрехи или нови обеци. Аз съм дете, ако можеше щях да си изкарвам парите, но не може. Сигурно си мислите, че това не е нищо, някво дете си няма работа, е да ама не е така ;) някакво дете стой и реве, че е родено.

Коментари

51-52 от 52

58.   Може ли само да попитам как нямате пари за боя, диван, дрехи и други, а имате пари за интернет и компютър? :D

60.   Много сте злобни някои от коментаторите - та извъртате нещата както на вас ви е удобно!
Само и само да си излеете личната помия, която се е натрупала във вас.

Авторката никъде не е казала, че настоява да получава по 20 (двадесет) лева на ден!
Тя просто от, чита факта, че има нейни връстници, които получават по толкова.

Според мен нейната болка се състои главно в това, че баща й вместо да си търси работа - каквато и да - той си полежава вкъщи! Е все пак има семейство - бива ли такова нещо? Простено ще да му е само и единствено, ако има здравословни проблеми.

Също така и факта, че родители й разчитат на нейните спестявания като закъсат за пари.
Еми това пък си е направо нагло.
Ето, ако се замислите щом това момиче има спестявания от 2-то лева, които получава, значи са й достатъчни дневните пари, за които някои от коментиращита така здраво се захванахте.

Авторката просто споделя, че иска да разполага с по - добри условия на живот, може би средностатистически така да кажем
И какво по - смирено оплакване от това в анонимен сайт, смисъл, все пак е трябвало някъде да си излее душата.
Едва ли е имала финансовата възможност да отиде да сподели тези неща при психотерапевт - както биха направили тези с по 20 лева джобни на ден например?

Еми колкото и да не ви харесва на някои от вас едно 14 годишно дете е в пълното си право да има изисквания към родителите си, към обществото ни.
А нейното единствено задължение е да си учи уроци.

А за такива като 51, искрено им съчувствам също, но злобата, която бълват към всеки, който разполага дори и с 2 лева повече от тях, ми е просто прекалено в повече. Отвратително е и супер отблъскващо!

Хайде със здраве й дано авторката вече да си изкарва парички от някъде и тяхните да не си позволяват вече да посягат на паричките й.

51-52 от 52