Споделена история от Тинейджърски

Приятелките ми досаждат вече!
От началото исках да имам приятелки, за да не бъда "аутсайдерът" и да не съм сама, но вече ми дойде до гуша.

Момиче на 17 съм и излизах с 25-годишен мъж, който беше много мил, добър, умен и привлекателен. Но заради тях се разделихме, защото постоянно ми досаждаха и на него му омръзна от тях и ми каза:
- Избирай - или мен, или тях!

Аз нищо не казах и той си тръгна изнервен и тъжен. Бях болна и отсъствах една седмица и понеже мама не ми дава да ги каня момичетата, защото веднъж изпочупиха всичко в нас - аз не им отговярях, а те само ми досаждаха - звъняха ми, а аз си бях изключила телефона, после зазвъняха на вратата ми и то не като нормални хора, а направо щяха да изкъртят вратата.

Вечерта казах на мама, че отивам при приятеля си за една седмица, защото ми писна всеки ден тези пачи да идват да ме безпокоят - то човек като е болен, пак не може да остане сам и на мира. Той се съгласи и каза повече да не общувам с тях, иначе съм го обиждала и пренебрегвала ако продължа.

Те са 2, едната е добра и не е досадна, но другата не я искам, ама те вървят в комплект да го кажа. Едното момиче ми е като сестра, но като се събере с другата... всеки ден след училище искат да ходя у тях, а аз искам вкъщи, да си чатя в интернет, да отивам до приятеля си и да бъда с него, но те мислят, че трябва да съм само с тях, а даже и не ми е забавно вече като съм при тях! Казах на годеника ми и следващия път, когато звъннаха вдигна той и аз подробно го чух какво им каза:

- Оставете приятелката ми на мира! Тя си има личен и интимен живот, в който вие не присъствате, има си родители и дом, където тя се чувства най-добре. А аз съм и предложил брак и след като завърши тази година ще се оженим. Заради вас няма време да учи, защото постоянно е във вас, а вие не сте я питали дали й е приятно, но тя просто не иска да ви обиди. А зад гърба сигурно я одумвате.... така че я оставете, за да не се разправям аз!
Сега аз незнам като отида какво ще ми кажат...

Коментари

1.   Глупаво си постъпила. Това с "годеника" нещо ми намирисва. Няма право да те кара да избираш между него и тях, а и как така ти е предложил брак? ! Още ти е рано за такива неща. Според мен той е егоист и иска да прекарваш времето си само с него, което е грешно, защото някой ден като се разделите ще си и без приятелки.. Най-добре им се извини!

2.   Според мен ти придаваш прекалено много значение на нещо толкова незначително. Разбирам те, ти си малка още, но след няколко години ще разбереш, че думата приятел е относително понятие. Ако те ти бяха приятелки, никога не биха ти досаждали, а ти след като не се чувстваш добре стях ги зарежи. Аз по принцип смятам, че това че има гадже, не значи, че трябва да си зарежеш проятелките, но те очевидно не са такива. Моят съвет към теб е да започнеш постепенно да ограничаваш контактите си с тях, докато те сами не се откажат. Скоро ще срещнеш други хора, които ще можеш да наречеш твои приятелки.

3.   Та не разбрах точно какъв ти е проблема? Ако не искаш да общуваш с някой, просто не го прави

4.   Не си достатъчно зряла сама да им кажеш, че не искаш да имаш нищо общо с тях, а използваш годеника си (очевидно за брак се чувстваш достатъчно пораснала обаче).
Като цяло не ми звучи да водиш много забавно ежедневие и без тях, след години ще се обърнеш назад и ще съжаляваш, може и да не е точно за тези ти "приятелки", а защото ще осъзнаеш, че като цяло ти липсват приятели.
Не виждам проблем тук, измила си си ръцете с годеника ти той да ги отсвири (това пък е изключително мъжко от негова страна).
Каквито и да са те, дори и наистина да са супер нахални, цялата история характеризира теб като незрял индивид.
Като "отидеш" прати да отиде годеника ти преди теб да отиде да им бие по два шамара тоя път и после пусни тема.

5.   Доскоро и аз бях приятелка с такива, но ми омръзна да ги търпя. Едно от момичетата с което бях най-добра приятелка се беше много забавна и приятна като компания когато беше с мен, но след като се появи и едно друго момиче с което тя иска също да бъдем най-добри приятелки.. Не, че ми пречеше другото момиче, но след като се появи всичко се обърка. Не знам защо, но приятелката ми започна да се държи като малоумна и постоянно искаше да сме около новото момиче и да я боготворим. Реших, че вече няма мисъл да съм приятелка с нея и сега си имам нови добри приятели.

6.   Разбирам те. Моята най-добра приятелка ми досажда и знам в какво положение си. Но според мен годеникът ти е прекалил. Вместо той да ти оправя работата, би трябвало ти да си я оправиш. Щеше да е много по-добре да й кажеш истината. :)