Споделена история от Тинейджърски

Страх на нервна почва
Здравейте!!
Искам да споделя с вас моята история и тя е :
Преди една година ми се случи нещо, което може да се случи на всеки.. аз сам малка на 17 години и чесно да ви кажа неискам да се мъча по - този начин.

Искам просто да сам си като преди, но незнам дали някога ще оздравея. Аз просто се затворих в себе си, страхувам се да изляза на вън, а отида на магазина и да сам сред хора. Ходех на лекар, но и това не помогна, ходех на врачка това също не помогна. Целият ми страх се дължи на нервна почва.. и сега ще разкажа.

Когато бях малка майка ми и баща ми се разделиха. Тогава не го осъзнавах, но откакто започнах се растройвах постоянно. Баща ми се запозна с друга жена и започнаха да живеят заедно. Майка ми се запозна с друг мъж и те заживяха заедно. Сестра ми реши да остане при баща ми, а аз при родителите на майка ми. Знам, че не сам единственото дете, което страда, че не е живяло с родителите си. Но просто можеше да ме търсят да ме попитат как сам, а те не го направиха. Отраснах при баба и дядо. Те не ме оставиха, не ме лишиха от нищо, но все пак те са хора на възраст и имат други разбирания.
Сега жишея с приятелят ми.. , защото винаги сам искала да имам семейство.. да живеем добре, но и на него не мога да имам палното доверие затова реших да споделя за да ми олекне.

И ако някои знае как се лекува това нека ме потърси.
Защото мен не спира да ме е истрах да сам сред хора, сред познати и най-много ме е истрах да не ми стане лошо, защото тогава припадам.

Коментари

1.   Имаш гадже, поговоpи с него. Твоето състояние се наpича истеpия. Тя има много фоpми. Напълно лечимо е и безопасно. Та пак казвам поговоpи с гаджето. Защо? Защото ти си твъpде чувствителна, даже и да не го пpизнаваш. Имаш така наpечен художествен тип неpвна система, пpеживяваш твъpде дpастично житейските сътpесения, защото тежките мигове са били повече за твоята чувствителност. Накаpай гаджето ти да те убеди, че няма от какво да се стpахуваш. Ако е по- внимателен и те успокоява ще има ефект. Чувствителните хоpа се влияят от близките си повече и повече се вслушват в думите им. Пpосто си по- чувствителна и по- внушаема. Избягвай фактоpи на сpедата, които те дpазнят и се опитай да пpомениш гледната си точка спpямо тях. Успех!