Споделена история от Тинейджърски

Повечето от класа ми са против мен
От скоро аз и една приятелка не се имаме с класа, защото всички са настроени против нас. Предполагаме, че едно момиче, което до скоро ми беше много добра приятелка е направила интригата, защото по време на час всички цитираха някои неща, които сме си говорили и обсъждали.

Аз нямам нищо против, ама човек на когото си имал толкова доверие да каже всичко... Обаче и тя е говорила, но обвинява мен и едно друго момиче. Много е гадно целия ти клас сега да те мрази и постоянно да те обижда заради нещо, което много хора прават и това е да обсъждат. Сега постоянно ни се подиграват и когато минат покрай нас казват някоя обида. Заради това даже и не влизаме в часовете и не ходим на училище.

И заради това момиче едни се сбиха. Единия ден е при мен и при една приятелка, а на другия ходише при друго момиче с кое сме скарани и говорише против нас а, на нас говорише против другото момиче. Може би и от там почна проблема с класа. От едно жалко момиче, което ходи и се подмазва на всички и търси все някоя клюка.

Кажете ми какво да направим с моята приятелка, за да оправим нещата?

Коментари

1.   Скачаш им на бой и всичко ши си дойди на мястото! Само недей да пропускаш от училище. И при мен се е случвало такова подобно нещо. Като скочих на една после целия клас не смееше да ме обиди или нещо от сорта. Не показвай че си слаба. Опълчи им е и ще видиш ще има резултат. Пиши да видим какво е станало

2.   1, глупости говориш, боят изобщо не е решение на проблема... ами ако е набият нея....
Авторке, хич да не ти пука. А, ако смяташ, че имаш файда от такива, тогава изобщо недей отива на училище, па те, нека се кефът на твой гръб. По, този начин им показваш, че си слаба.
Щом невлизаш в часовете, ще имаш и ниски оценки, е тогово вече ще имат какво да говорът.
^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

3.   На училище млада госпожице не се ходи заради класа а за собствено изучаване. С не ходенето на училище губите само и единствено вие. В момента държавата т. е. ние данъкоплатците даваме по 1200лв годишно на училището ти за да се изучиш, а ти какво правиш подиграваш се не само с себе си но и с нас. Ние който очакваме от теб да стане добър образован човек, от който един ден ще зависи някаква длъжност в държавата дори да станеш касиерка в магазин пак ще си полезна на обществото. Но без ходене на училище!!!
Както изглежда /чета между редовете/, че ти си си виновна, била си до скоро приятелка с "жалко момиче, което ходи и се подмазва на всички и търси все някоя клюка. " продължаваш да приятелстваш с нея "Единия ден е при мен и при една приятелка, а на другия ходЕше при друго момиче".
Животът ти дава възможност да разбереш, че доверие не може да се раздава толкова лесно. Трябват много доказателства, за душата на човека, за да го наречеш приятел, всеки друг ти е само познат.
Трябва да осъзнаеш, че в момента даваш шанс на тези съученици да разполагат с целия ти бъдещ живот.

4.   Знам и при мен стана така!

5.   Аз в старото училище бях подлагана 3 години /от 5 до 7 клас/ на ужасяващ психически и физически тормоз от страна на съучениците ми - ВСЕКИ ден ме пребиваха, обиждаха /момчетата го правеха, въпреки че съм момиче/, а момичетата от класа ми ми се присмиваха. Нищо лошо не им бях направила. Всичко стана заради една тъпа кучка, която искаше всички да командва, но аз не й се подчиних. Тя настрои целия клас срещу мен и се започна. След това и от други класове момчетата ме биеха, момичетата ми се подиграваха, но нямаше кой да ми помогне. Опитвала съм много пъти да се защитавам, дори съм опитвала да се бия, но без резултат. Учителите ме намразиха, защото в 5 клас подадохме 2 пъти жалба до директора, защото тормоза стана нетърпим, а учителите преди това се правеха, че нищо не виждат. Страшно се озлобих. Всеки ден им пожелавах смъртта на тея изроди. Мразех ги, а и още ги мразя. Разби ми се психиката. Само боя щеше да помогне в този случай, но както казах, никой не ме защити по никакъв начин. Успехът страшно ми спадна - от 5 и 6 на 2 и 3.. аз съм ужасно чувствителна и всичко приемах навътре. Спомням си, че в 5 и 6 клас поне имах две приятелки, но в 7 клас с едната се скарах, а другата тръгна по лош път и спря да ходи на училище и.. в 7 клас бях чисто сама. Най-важното е да не показвате, че наистина се засягате от това, защото те това и чакат. Като го покажете това, те ще започат още по-лошо да се държат. Ако ви обидят, обиждате ги и вие, или пък не им обръщате внимание. На учители и родители казвайте в краен случай, иначе класа МНОГО ще се озлоби срещу вас, при мен така стана. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ходете на училище и посещавайте часовете, в противен случай ще стане още по-зле. И това да ви е за урок - много внимавайте какво казвате или по-точно на кой го казвате - винаги ще се намерят ей такива клюкари. Не си казвайте на НИКОЙ тайните или въобще това, което не искате другите да знаят. Вече на никой не може да се има доверие..
*Яса