Споделена история от Тинейджърски

Госпожата ни намаля оценките, защото сме момчета!
Здравейте,
Момче съм и сега съм в осми клас. Класът ми е супер, а и повечето учители също.

Обаче имаме една госпожа по немски. Тя е много строга и незнайно защо се отнася към мен и другите момчета от класа много гадно. Непрекъснато вика пред целия клас, че момчетата за нищо не стават, били тъпи, мърляви, скапани и тнт. Това не е много приятно, но проблемът е, че тя ни намаля оценките само защото сме момчета! Ние не сме я обидили с нищо. Едва едва изкарах 5 за срока, а учих денонощно немски и знам всичко, което сме взели.

Казахме и на класната, тя каза, че ще поговори, но нищо не се промени. Какво да правя, много искам 6 за края на годината, но г-жата ме мрази.

Моля ви давайте съвети и благодаря на модераторите, ако публикуват това.

Коментари

1.   Ами ти сам не можеш да направиш нищо. Госпожата ти е сигурно от онези жени, които никога не са могли да си намерят подходящ партньор по една или друга причина и сега вече - дърта и съвсем безпомощна - е решила да тероризира бъдещите мъже като отмъщение. Много глупаво от нейна страна, но всички знаят на какво е способна една озлобена жена. Помоли родителите си да се оплачат на директора и на инспектората, ако трябва. Успех, млади момко!

---Джеси---

2.   Ами това показва че тази жена интелектуално е по-зле и от 8-9 годишно дете единственото решение според мен го каза 1

3.   Авторе, ти си сигурен ли си, че е заради това?
Съвет: Учи стабилно, всеки ден и виси на дъската. Настоявай да те изпитва, ако пак ти пише различно от 5 и си сигурен, че си за 6, направи така, че да те изпита пред директора или класната ти. Има и такива учетели, дето си подбират учениците, което не е правилно.
УСПЕХ!!!
^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

4.   Другата опция е да се оплачете на директора/ката. Доколкото ми е известно, учителите нямат право да демотивират учениците си по какъвто и да е начин.

Death_Blade ^

5.   Вземи си мп-тройка, ама от тия записващите. Така като те изпитва записвай всичко и първо иди при директора. Пусни му записа и кажи, че ако продължава така ще пишеш до министерството. Ще видиш, че ще има резултат. А още по-добре е ако ти намаля оценките на контролни. Директно с контролната при директора. Успех!
~Кървава победа~

6.   Сега ще ти кажа кво трябва да направиш. Защо не питаш пред целия клас тази госпожа защо прави така? Кажи и, че не е приятно да се държи така, но всичко трябва да бъде казано по интелигентен начин!

7.   Мъжемразка.

8.   Има и такива учители и спасение няма. Аз миналата година имах една учителка по химия (60 годишна), чийто мъж, бивш учител по математика, едно време и е изневерил с една ученичка с къдрава коса, и от тогава тая гад мрази всички къдрави момичета и никога не съм я виждала да изпитва момче. Тя по принцип си е женемразка, но тези с къдрава коса го отнасяха най-много. Къдравите момичета си изправяха косите с преса преди всеки нейн час.... Аз винаги съм била добра по химия, но имах 5, за разлика от един капацитет от моя клас, който не може да напише едно уравнение, но има 6 :О (а уж гимназията ни се води елитна). Като закъснееше момиче с 2 минути за часа започваше да врещи, а като момче влезеше по средата на часа му се казваше с една мазна усмивка: Поспаланко, хайде влизай!!! Един мой приятел даже се оплака, че като излизал на дъската по желание, тя го галела по косата. :Д

9.   Мисля, че не си прав. Просто момчетата нямате талант за езиците и така ти се струва. Вярно, като жена цени женските комуникационни качества на момичетата, но вземи да си научиш думичките, граматиката и упражненията, да видим, дали ще ти пише лоши оценки...

Лаура

10.   Виж според мен ако наистина твърдиш, че знаеш толкова много защо просто не поискаш да те изпитат пред комисия тогава, ако докажеш че знаеш всичко наистина тя няма как да ти пише по-ниска оценка. Аз също съм учила и още уча немски и езика наистина не е много лесен, но на нас учителката ни намаляваше оценките, за да ни кара да учим повече. Това е един от вариантите.

11.   Аз съм вече по голям, но когато съм бил ученик, дори от началните класове мога да кажа, че момичетата се толерират, никакви забележки не им се прави, когато на слушат. Оставят ги да псуват, да се лигавят и нищо не им правят, дори забележка, а някое момче когато каже някоя псувня или дори се завърти, викане, шамари. И после се питай защо момичетата са по лоши именно за това.

12.   Хич не съм убедена за това с езиците. Не виждам никакво проявление, освен в училище, където като цяло момичетата имат по-висок успех, защото момчетата не учат. Тук, явно случаят не е такъв. Не може да се говори, че момчетата не ставали. Могат да се вземат някакви мерки с оплакване при директора, не се знае какви ще са последствията...

13.   Мен пък ме мрази даскалката по рисуване- мен и приятелката ми. Тя си се пада женемразка. Аз съм момиче и госпожата иска да знаем всичко от единия до другия край на учебника. Изпита ли ни- казваме й всичко, а тя: Не е правилно. След часа й си отдъхвам и се радвам, че ада е свършил. (поне до другата седмица)
Noood

14.   Лаура, много си зле! Момчетата нямали талант за езици... хахаха, тва е възможно НАЙ-ТЪПОТО нещо, което съм чувал! От почти всичките ми познати, момчетата са по-добри особено на някой чужд език... и все пак всичко зависи от човека!

15.   Аз съм момиче и моята госпожа по музика пише 2 и 3 на момчетата, а на нас момичетата над 5. Това ме дразни въпреки, че аз си имам хубави оценки. Миналата година госпожата ни по рисуване само се караше на момчетата и ги гонеше от час, не защото са говорили всички говорихме, ами защото са момчета, сега вече сме с друга. Мен страшно много ме дразни това, но не знам какво може да се направи.
Синкас

16.   Феминизъмът си каза думата

17.   А при нас директорката кара учителките да ни смъкват оценките за да останем и 8-ми клас в училището, защото сме малко деца и ащо се махнем може да затворят училището.