Споделена история от Тинейджърски

Как да се справя със съученик, който ме обижда
На 14 години съм и сега съм за първа година в гимназия. Всички са много приятни и въобще колектива е на 6, но има едно момче от класа ми, което си позволява да ме обижда. На два пъти успявам да го затапя, защото в заяждането съм ненадмината, но просто повечето пъти не виждам смисъл да се занимавам с обиди, и затова вътрешно се чувствам наистина наранена и с накърнено достойнство. Просто искам да помоля за съвет как да се справя с него и да го накарам да спре. Аз не се засягам от обидите му а от това че той си мисли че е постигнал триумф, затова не знам как да постъпя.....

Коментари

1.   Аз бях в същото положение в 8 и 9 клас, единственото което правих е да се държа учтиво, усмихвах се и поздравявах не обръщах внимание на нищо друго, не съм отговаряла просто се преструвах че не съществува, малко по малко всичко намаля и той тотално се отказа.

Не показвай да ти влияе и просто след време не само външно ще изглеждаш непукист но и вътрешно няма да те засяга.

2.   И аз имах същия проблем.И след няколко дни реших да отида при техните да им кажа какво прави синът им. И какво стана!! Той просто ме е харесвал и аз където не съм му обръщала абсолютно никакво внимание той затова така е постъпил. Така че е възможна и това да и неговия проблем. Иначе напълно подкрепям номер 1 защото е напълно права. А има още един изход да го наплашиш за да разбере че има кой да те защитава и че не си сама но според мен това е излишно. Пожелавам ти успех и дано това непокистче да престане да се заяжда с теб ;)))))

3.   Най добре е да се съветвате с по големите като родители например или учители определено това е начина.

4.   И аз имам същия проблем..... и повярвайте ми опитах всичко, но явно единственият изход е някой да го сплаши... проблемът е, че не познавам никакви биячи... малко помощ?

5.   Най добре да се сприятелиш с него.

7.   Аз имам също такъв проблем(но разбира се момчето което ме обижда не ме харесва, или поне не мисля) и реших да се справя с него като кажа на госпожата, но понеже момчето е голям умник и си е на мама момчето на нея не й пука! Тя само него и още 2, 3 деца защитава само с тях се занимава и днес ме изкара, че съм егати лиглата, а аз нищо не бях направила само се разплаках защото не мога да го търпя и ето какво направих отидох да се измия и по пътя отидох ударих го и му казах:
-ТЪПАНАР!
не, че му пука ама... трябваше да направя нещо, а и от няколко дена му се каня да го набия... :-D
Ако кажа на майка ми тя ще ме изкара мен виновна, че аз съм си го направила така! Ами хайде като знае да дойде на мое място!
Та така благодаря на човека който ме уважи като прочете коментара ми! Желая му ако той има такъв проблем да изчезне, а ако няма такива нека така да си остане! Благодаря отново! :-D

9.   Едно момче ми казва постоянно че ”мириша, , това не е вярно, дразни ме. Дори нз защо го прави. Помощ

10.   Не мога да ви разбера защо си мълчите... директори във твоето училище няма ли?

Другия вариант е някой познат да му сцепи кухата глава.

12.   Едно момче не спира да ме нарича кифла а аз не съм! Просто не му обръщам внимание но всъщност не е само той който ме нарича така! Почти всички момчета ме наричат така! Това ме наранява наистина!

13.   От тези коментари ми стана ясно, че не съм единственото момиче, което в гимназията е имало проблеми с момчета. На мен лично проблемите ми бяха до последно. Горе изреденото от всичкото пощи съм преживяла. Обиди, ебавки, подхвърляния, закачки, хвърляния на предмети и какво ли още не. Ако индивидите дето ви дразнят са не повече от 1- това е добре. Най- добрата практика е да не го отразявате въобще, за да не се създава още и още по-голям проблем, щом се разбирате с останалите хора в класа. Най- доброто средство е абсолютно игнориране, както спомена номер 1. Никакво отразяване на думи и действия от твоя страна. Това с постигането на триумф пред другите ми познато до болка. Щом не се засягаш това е добре. Вероятно и той го знае само дето го поддържа това поведение. Пълен непукист, на дразненето. С времето нещата ще се пооталожат. След време на обидите ще спре и да ти пука вътрешно. Само това спасява. Иначе другия вариант е момчето да те харесва и понеже е страшно малумен и по друг начин не може да ти привлече вниманието се прави на мъжкар нещо такова вероятно. Та за да се откроява те обижда непрекъснато. И се кефи на това като се ядосаш. Но втория вариант винаги е по- малко вероятен. Само ти можеш да прецениш.

14.   Авторке, ти сама си намерила решението - никаква комуникация с този тип.
Запомни, когато игнорираш някого(правиш се че го няма около теб) той от незнание и злоба сам ще се самоизяде. Нали и без това не те засяга?
Виж, ако същия човек се самоосъзнае и реши да ти се извини, или пък закъса някъде, тогава му помогни - не му напомняй какво той е правил преди.
Вярвай, че си успяла. Когато той види твоето добро отношение при негов неуспех, тогава ще оцени много неща и ще ти се извини.
Понякога така почват неразделни приятелства. Божа работа.

16.   Попринцип и аз бях така ама те спряха защото:
1. Не им обръщах внимание!
2. Ходих при госпожите изказвах ги
3. Бий се!!! запиши се на кикбокс примерно и ги бий
а ако се държиш добре с тях те пак няма да спрът
щото има една поговорка направиш добро изядеш лайно