Споделена история от Тинейджърски

Как бях пребита от леля си
Здравейте :) Много моля някой да ме посъветва как да се оттърва от омразата която ме е обзела към леля ми.

Историята е следната: Преди около 2 месеца имахме леко купонче с приятели, при което леля ми спря бушоните, тъй като сме били пускали музика, а музика наистина нямаше. Просто тя винаги търси начин да се заяде с мен .... както и да е, и след като спря бушоните отидох при нея да й искам сметка как така ми спира тока. При което, бях посрещната с многократни ритници и удари.... На следващия ден веднага след като съобщих на майка ми си извадих медицинско, за да я съдим, но бяхме помолени от баща ми да не го правим. Той зае нейна страна. Почувствах се много обидена от факта, че собствения ми баща зае страната на жената която ми причини такава болка и ме унижи пред мои приятели... Незнам дали леля ми има психически отклонения, тъй като е само с 10 години по голяма и откакто се помня се е сравнявала с мен и ми е завиждала.....

Коментари

1.   Странно.. Аз макар и на 21 също съм леля. Племенника ми е на 5 години, но никога не съм му посягала, а той е много ама много палав, но мен това ме радва, понякой път ме ядосва, но въпреки това не мога да му посегна. Не мисля, че и някога бих го направила. Прекарва доста време в нас, съботите, неделите, когато нямам изпити. Просто ми е чудно омраза към леля и нейното отношение към теб. Може би трябва да седнете ти, майка ти, баща ти и тя и да поговорите... Не знам !

2.   Ако е сестра на баща ти може да те мрази и теб и майка ти те са такива искат всичкото внимание и завиждат на другите жени баща ти е човекът който може да я отдалечи от вас иначе цял живот ще е така.

3.   Не мога да повярвам, че баща ти е заел страната на леля ти!!! Невероятно просто, та ти си му дъшеря!!! направо съм втрещена, наистина не знам какво да ти кажа!!!

4.   Само един въпрос... на колко години си? Според мен си достатъчно голяма, за да направиш следното:

Иди при баща си и му кажи как се чувстваш. Кажи му, че чувствата ти, са накърнени от него и леля ти. Просто поговори с него съвсем нормално, той трява да е на ясно, че искаш малко свобода и не може леля ти да те командва за всичко. Също така го информирай, че си му обидена, от начина по, който е постъпил. Вместо да се застъпи за теб и да поговори с леля ти, той я защитава, но не разбирам защо, при факта, че ти си му дъщеря, и преди всичко трябва да се грижи за теб.

Също така можеш да поговориш и с леля ти. Съмнявам се, че разговора ще е с добър край, като гледам каква завист я е налегнала. Още повече, че е с десет години по-голяма от теб както казва №2, тя иска всичкото внимание. Кажи й, че тя ти е просто леля и няма правото да се отнася по този начин с теб. Ако на това купонче е имало някакъв проблем, майка ти и баща ти щяха да ти направят забележка, а не тя. Всъщност тя е постъпила много смешно бих казала. При положение, че е нямало музика, тя ти спира тока с оправданието, че музиката и е пречила. Вероятно просто е искала да се заяде с теб.

Но поговори с нея и с баща ти, след като го направиш можеш пак да пишеш тук и да ни кажеш как е минал разговора :)
SFA