Споделена история от Тинейджърски

Как да не изглеждам ранима пред тях?
Привет! Става дума за сегашните ми съученички!

От 2011-та т. е. от 15-20 септември момичетата от класа ми започнаха да се държат гадно с мен, защото не пуша.
Те всички го правят и постоянно си излизат навън и пушат, а аз не бих искала, защото за мен е адски гнусно и противно и просто не знам как до сега аз съм издържала на толкова нападки от страна на тях.. Ужасно е, всеки ден не се знае какво да очаквам и направо ми иде да зарева, защото постоянно ме унижават. Правих се и на болна няколко пъти само и само да не отида на училище, но не може вечно да е така! Искам да свършваме а, остават повече от 3 месеца.

Моля ви, хора кажете ми как да се държа така, че да не ми пука какво правят, защото си нямам приятели и ми е много тежко.

Коментари

1.   Я ги махни тия лигли! Аз в старото ми училище имах такива съученички. Подиграваха ми се, защото не се лигавя като бебе, не слушам чалга, не пия и не пуша. Не им обръщай внимание. Намери си 2-3 приятелки, които са като теб /не може да няма такива/ и хич не се занимавай с такива пикли.
*Яса

2.   Няма какво да им се обясняваш, то е ясно, че искат да си като тях-овца кашляща като миньор... тегли им една майна и дръж горе главата.
Мога да ти предложа това да направиш...
Принтирай снимки на белите дробове, зъби и сбръчкани лица на пушачи и ги пусни в тоалетната на пода гледай да не те видят, разбира се. Ще им изкараш акъла на кифлите...

Agapi

3.   Авторке и още нещо..
на твоите години имах такива ''приятелки'', на 13г. вече пиеха по скамейките и пушеха.
Та искам да ти кажа, че оставиш ли се да те завлекат ще си скапеш живота, аз не се подведох и след години ме разкараха по много гаден начин от компанията, защото стана ясно, че няма да им играя по свирката... благодарна съм им, защото и без това трудно се търпяха вече.. Големи жени се държаха като тинейджърки, лигли и алколички..

Agapi

4.   Мразя жени пушачки!

М 26

5.   Истината е, че всеки един човек ще те нарани. Просто трябва да намериш тези хора, заради които си струва да страдаш.

~Makaveli

6.   ЗАРЕЖИ ГИ! Много се дразня от такива- пушат, с един тон грим са, мислят се за голямата работа.

МАКИ-ЧАН

7.   Ужасно е, трудно е, но съвземи се, можеш да се справиш
:) И според мен постъпваш правилно, като не прави което и другите. Не си длъжна да ходиш по-стъпките им. Ти си имал свой убеждения и виждане. А теб, те ясно са мнението, че е готино да се пуши. И правят каквото правят и възрастните, или са виждали че е cool и от филмите. Уверявам те, че си взела правилното решение, те ще привикнат с никотина, и ще станат зависими, ще развият начик, и ще имат голям бъдещ проблем. Може би мъничко, ти завиждат, че си по-силна от тях, и не се влиаеш :)

Да не ти пука, какво мислят, ти си ти, те са те. Занимават се с теб, защото като не вземаш тяхната позиция. Не правиш същото, не играеш игрите им, и за тях си чужд човек, не споделяш порока с тях. Странно, ха, хората в реалността, си мислят че се сближават повече споделяйки някоя глуповатост и порок.

И в мойто училище беше същото, целият ми клас пропуши, но аз не :) Случаваше се да ме докачат за различността ми, и първите пъти ми беше кофти, неприятно. Но в течение на времето, спря да ми дреме. Дразнят те, обтягат ти нервите, за да те накарат да хванеш цигарата и да станеш като тях. Но ти знаеш, че това няма да се случи, а за тях е вид забаление за твоя сметка.

Сприятели се с някой от другите класове, създавай приятелства. Дори и да ти е трудно да общуваш, да си по-затворена, запомни че си по-силна от тях. И можеш да се справиш по-добре от много други. Затова имай самочувствие :) Даже е хубаво, да подобриш отношенията си с някои от своя си клас, защото те не те познават добре и това ги прави лесно вземащи страна против твоята. Те си играждат мненние за теб, ако не общуваш много с тях, по което виждат, и си мислят. Покажи им че отношението им, не те засяга с нищо, или намери и начин да докачиш тяхното самочувствие, но разумно, и ще видиш как желанието им да се занимават с теб, ще затихне, ще видят, че не си лесен противник.

~winterfire~

8.   здр. Според разказаното от теб съдя, че сте на не повече от 14 години, а това 14 годишни пикли с извинение да са налапали цигара, винаги е смешна гледка.. Ти ги наричаш приятелки.. още по-зле, ти явно не знаеш значението на думата приятел! Повярвай с такива "приятелки" като тези е по-добре да си сама.. Моят съвет е да ги игнорираш това, че пушат не е голямо геройство, а чисто самоубииство. По-добре си намери хора, с които да се разбираш и да имате общи интереси. Успех!
Мери

9.   Така като те слушам класа ти е пълен с кифли, много умно, че не си започнала да пушиш вместо те да ти се подиграват, подигравай им се ти че ще умрат по рано и че вонят на пепекник. Тегли им майната и да не ти пука и най-важното В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ЗАПОЧВАЙ ДА ПУШИШ САМО ЗА ДА ТЕ ХАРЕСАТ това е голяма грешка.
от: Изпатил

10.   Мила още като прочетох половината знаех какво да ти отговора. Те завиждат защото си взела правилно решение! Това, че ти не пушиш ги дрозни. Можеби няколко от тях се влачат по тях и са тяхни жертви и знаят, че не е правилно да се пуши, но вече става навик. Няма отърваване, трябва воля. Именно тази воля която ти налагаш ги разбива. Сигорна съм, че поне една иска да притежава това качество което притежаваш ти. Аз ти казвам да не те вълнуват хорските мнения. Всеки има право на избор. Това ако са приятелки.. Пфф..! За такива хора не сасипвай здравето си. Сега може да пушат, но то си е за тях, не се захващай. Няма да реши проблемите! Смятай се за чудесно момиче което постъпва правилно. Аз не пуша и казвам, че няма да пуша. Мойте приятелки са опитвали някой се отказват други не. Но никой няма право да те накара да се сасипеш. Това не са хората за които трябва да се тровиш всеки ден. Това не са приятелки. Едно приятелка не би те игнорирала само защото не пушиш като нея. :) Воля и това е!

11.   Мила смятам, че ти постъпваш правилно. Те завиждат на това, че ти имаш воля и не пушеш. Ти не си пропадлък като тях. Поздравявам те! Не се захващаи с тях. за такива " приятелки" не си струва да пушиш.