Споделена история от Тинейджърски

Мислят ме за нечистоплътен
В следващите редове ще прочетете историята на едно 15 годишно момче.

Главните герои в тази история са следните: аз, "приятелите ми" и останалите хора, от чието мнение много се интересувам(винаги съм мразел тази ми черта).
Та миналото лято, когато все още не бяхме излезнали от ваканция ми се появи един много гаден проблем, който може би е свързан с растежа и неспокойните хормони... та започнах да се потя повечко и понякога ми се появяваха петна по тениските(по гърба и подмишниците).
Започнах още тогава да се притеснявам, че ще ми излезне някакво име. Попитах откровено човека, с когото общувам най-често дали някога съм миришел, но той отговори, че това никога не се е случвало... беше много искрен и не мисля, че ме е излъгал.

По принцип в нашия клас много обичаме да се шегуваме. Тази година от този същия човек, с когото бях говорил тръгнаха шеги по мой адрес, че не се къпя, че съм миришел и т. н.. при това не всеослушание. Попитах го отново дали тези шеги са съвсем безобидни или се опитва да ми каже нещо, но той отново отговори, че никога не съм миришел, и че просто се шегувал.

Започвам да подозирам, че останалите хора от класа са си изградили за мен мнение, че съм нечистоплътен. Наистина и аз не си помагам, защото ходя с дълга коса и нямам вид на човек, който полага особени грижи за себе си. Продължавам да се потя, но използвам парфюми и дезодоранти, за да предотрватя зловонието.

Благодаря на тези, които са прочели историята ми и ще се радвам, ако изразят мнение.

Коментари

1.   Спокойно бе човек. Това си е нещо нормално и нашите момчета се потят, никой не си мисли, че са нечистоплътни или каквото и да е подобно. Ти ако миришеш на пот ще се усетиш и сам. Просто се пръскай повече с дезодоранти, къпи се всеки ден и така. Някои хора и се бръснат, ама не си си казал мнението по въпроса, така че не те знам.
Зу-За

2.   Нормално е човек да се поти повече през пубертета. Аз съм момиче на 13 и се потя АДСКИ много и затова трябва /особено през лятото/ да се мия по 5-6 пъти на ден, слагам парфюми, дезодоранти, стикчета против изпотяване, за да не мирише.. просто се къпи по-често и това е...
*Яса

3.   Проблема е, че си показал слабост пред този "приятел". Трябва да си подбираш приятелите и да не бъдеш толкова наивен. Не споделай проблемите си с хора, които ще ти се подиграват. Ако се държиш на ниво и другите, ще те уважават. по добре споделяй с родителите или други възрастни на които имаш доверие. Поздрави!

4.   Благодаря за отговорите, най-вече на номер 3. Този съвет ще ми бъде полезен занапред в живота.. благодаря ви отново

5.   Виж ей такива изказвания (като на твоя приятел) много ме дразнят. Хората толкова ли са ограничени, че например лятото (дори и ей сега като почне да се затопля) ако щеш и 20 пъти да се изкъпеш НЕ Е нормално да НЕ се потиш. Аман от изгъзици в тия години...
Ти имаш по-различен проблем, но това-хора сме, не сме перфектни. Ако толкова те тревожи, отиди до лекаря си и го питай, все ще ти помогне.
Горе главата! И както каза №3 подбирай си по-добре приятелите. Такива ограничени хора не ти трябват.