Споделена история от Тинейджърски

Агресията между момчетата
Наскоро гледах филма Tyrannosaur / Тиранозавър (2011) и нещо ми направи впечатление. Пича в филма беше някакъв озлобен, анти-социален, с проблем с гнева, абе социопат. Въпреки това адски много ме изкефи персонажа му.

Замислете се - почти всичките ви проблеми в живота и ядове са причинени от крадливи политици, надути задници в училище и по работните места и нахакани кучки. Защо на хората, които като мазохисти търпят всичките тези глупости през живота си им викаме нормални, а на тези, които се бият, които отмъщават, които следват инстинктите си и не се дават на нек'ви лекета им викаме комплексари, ненормалници, психопати.

Пиша го, защото наскоро се сбих с едни смешници(те ми скочиха няколко на един без да ги провокирам) и някаква ми викаше, че се правя на интересен. Предпочитам да ме потрошат, но и аз да ги ощетя хубаво, че да помислят следващия път, отколкото да им дам сигнал, че няма да отвърна и един вид да ги опълномощя да ме тормозят всеки път. Даже като се замисля най-големите боклуци са тези, които уж искат да запазят мира. Някой ме напада, аз му отвръщам и още 20 души ме карат да спра, защото на агресия не се отвръщало с агресия? !? !

Драги хора, това ''химикалката е по-силна от меча'' е глупост. Щяха ли българите да позволят след освобождението да ни разделят държавата на части, ако не ни грозеше още една война в противен случай? Зад всеки договор стои страха от последствията, ако не се спази, а те винаги водят до физическо насилие. Защо не крадем? Защото не искаме да отидем в затвора. А как ще ни вкарат в затвора? С пистолети и палки.

Цялата идея на историята ми е, че това са дълбоко вградени в личността ни факти. Затова толкова много момчета се надуват и се правят на много яки, затова жените се правят на курви, за да ги наебе някой социално доминантен. Няма значение колко си умен или изискан или добре облечен или колко са ти добри оценките, трябва да имаш социална доминантност, което задължително означава да всяваш страх в другите мъже. Много е смешно като някой изръси цитат от рода на ''насилието не е отговора'' или ''ако отвърнеш, ще продължат по-късно''. Ако не предоставяш заплаха към физическото им благополучие, тогава кога мислиш, че ще спрат? Никога. Къде мислите, че отиват най-много пари в световната икономика? Оръжия.

Също някои казват неща от рода на ''По-късно в живота тези хора ще пропаднат. ''. Не е така. Или дори и да пропаднат, какво, да похабите половината от младините си търпейки простотии? Дори и да си по-слаб е по-добре да отвърнеш с всичко, което имаш срещу такива говеда. Не само, че ще се оттървеш от тях, но и може и да започнат да те уважават и даже и да се сприятелите. Помните онова момче, което си загуби бъбрека след побой, нали? Всички знаем защо онзи другия гамен му се нахвърли - защото гамена е по-голям, по-надъхан и има по-голяма репутация на бияч, а на тоя дето го пребиха му се е носела репутация на беззащитен. В момента в който чуеш някой да тича към теб отзад, се обръщаш и го халосваш, ИМАШ ЗАКОННОТО ПРАВО да отвърнеш със същата сила. Ако 70 кг 16 годишно говедо ти се засили, имаш пълното право да му избиеш зъбите. Това, че сега е в затвора не го грее оня, дето до края на живота си е с един бъбрек.

Та извода е - демонстрирай алтруизъм към приятелите си, но бъди безмилостен към копелетата, които се опитват да те прецакат.

Коментари

1.   И аз съм на същото мнение като тебе авторе.

Rebel

2.   не знаеш, колко си прав

3.   "Къде мислите, че отиват най-много пари в световната икономика? Оръжия. "

Това изречение прави всичките ти аргументи безвъзвратно неопровергаеми. Има един голям проблем обаче. Колкото и да си прав и колкото и да осъзнаваш механизъма на една социална ситуация, качествени промени няма да се постигнат. Доминантните ще си бъдат доминанти, субмисивните ще си останат субмисивни. Възможни са единствено кратковременни насила показани промени, които бързо затихват.

4.   Напълно съм съгласен с теб. Каквото и да постигне човешката цивилизация, вътрешните процеси си остават едни и същи. Защо мислиш, че младите момичета всички са влюбени в кврталния побойник ?

5.   Аз честно нямам много напротив такива като теб доминантни да си избиват зъбите един на друг, обикновено това са хора с нисък интелект и първични реакции, които си мислят че владеят света но всъщност са едни вредители. Ти сам си противоречиш и дори не се усещаш, тези с които даваш примери въобще не са миролюбиви а ТОЧНО ТАКИВА КАТО ТЕБ. Лошото е че някой подобен на теб ощетен и комплексиран си го изкарва на хора които не са такива. И да трудно ти е да го проумееш но "Перото е по-силно от меча", защото ти разбираш само от бой толкова ти стига акъла.

6.   5 не си прав
към автора-унижението също играе голяма роля миналата година се бих с един с 1 година по-голям от мен
верно че си счупих китката ама му направих лицето на гъз и сега всички му се подиграват че го е бил по-малък
НАЙ ВАЖНО Е МЕКЕРЕТО ДА ЗАПОЧНЕ ОТТАМ НАТАТТЪК Е БИЛО САМОЗАЩИТА

7.   С теб съм, авторе :) Абсолютно си прав
№5 ако си беше направил поне труда да изчетеш поста нямаше да се излагаш така...
"Перото е по-силно от меча" има съвсем друго значение. Далеч не означава, че с миролюбивост ще се надвиеш агресивните. И още нещо, кои реакции според теб са "непървични"?

8.   от 5) до 7
Мисля че ти не си прочел внимателно написаното от автора. Ти разглеждаш нещата от гледна точка на самозащита, за това нито аз нито който и да е разумен човек би спорил. Но автора казва съвсем други неща
"Замислете се - почти всичките ви проблеми в живота и ядове са причинени от крадливи политици, надути задници в училище и по работните места и нахакани кучки. "
Т. е. да набием и претрепем всички които смятаме за надути, които ни казват неща които не ни изнасят и т. н. От такова мислене умират хора пребити до смърт защото са бутнали някого в дискотеката, и някой "доминантен" е решил да се докаже - това е безумие. Заради такива с такова неандерталско мислене живота на нормалните хора който и без това е тежък става непоносим. Затова нормалните хора са измислили затворите за да държат животните които им пречат да живеят, там в - клетка. За огромно съжаление обаче това става само след като са осакатили или убили някой. Не знам за вас но аз не искам да живея в Дивият запад. А за да разбереш кои реакции са "непървични" ще ти опиша с думите на любимият ти автор кои са първични:
"тези, които се бият, които отмъщават, които следват инстинктите си"
BV

9.   @№8

Това, че държавите притежават ядрени оръжия не означава, че ги използват срещу мирното население. Само че, ако нямаха ядрени оръжия, никой нямаше да ги бръсне за слива. Факт. Колкото до значението на "доминантен", прочети малко психология, има голяма разлика между това и човек, който просто раздава юмруци. Доминантността не се изразява само в това. "Миролюбив" далеч не е антоним на "доминантен". Нямат нищо общо двете думи. Гледаш много първосигнално на нещата самият ти. Закона как мислиш се налага? От хора, които са по-силни чрез качество и/или количество от теб и ти го налагат. Ако тези, които налагаха закона, бяха като тези, които описваш за нормални, престъпността щеше да бъде до небето. Всичко в крайна сметка опира до умението да налагаш своето, а физическото състояние играе много голяма роля в това, дори да не е толкова съзнателно и пряко като да се сбиеш с някого.

10.   Ти твърдиш че не искаш да си в дивия запад но там е било далеч по-просто
ако някой не спазва правилата само му вкарваш 1 оловмо м/у очите и готово