Споделена история от Тинейджърски

Приятели или нещо повече?
Привет :)
Имам един проблем и бих искала да споделя с вас? Надявам се да ми помогнете :) Благодаря предварително :)
и Такаааааа ..............

Имам един приятел, с който се познаваме от 3 години, подържаме връзка главно по скайп. Взаимоотношенията ни са много силни, много се обичаме, но наскоро осъзнах, че моята обич към него не е само приятелска. Той ми е споделял, че има повече от приятелски чувства към мен, но за да не ме загуби ги пренебрегва . . . Сега след като и двамата имаме такива чувства един към друг, ме е страх, че ако се впусна във връзка с него, все ще стане нещо и ще го загубя, дори като приятел :S
Как мислите вие? Какво да направя? Как да постъпя ?

Едно приятелсво може да завърши с любов, но една любов никога не може да завърши с приятелсво . . . ами ако стане така?

Коментари

1.   Миличка .. всичко зависи само от теб. Докато си намериш подходящата половинка, която запълва останалите 50% от теб има много време. Според мен, ако започнеш повече от приятелска връзка с него казвам според мен няма да го загубиш, защото той ти е казал, че те обича. А от друга страна всичко до сега е било по скайпа, а там всичко е виртуално и не трябва да вярваш на никого. Аз смятам, че най-добре да почнете прятелството си от сега, главно на живо. Тогава след известно време като си пробвала неговите чувства дали все още са си същите, както ти е казал може и да опиташ и с това което той желае в смисъл нещо повече от приятели. Желая ти успех =]]]]

2.   Няма да го загубиш като приятел, повярвай ми. Щом ти е казал, че изпитва нещо повече от приятелство, значи найстина те обича. Може би той точно това чака. Вероятно и в неговата глава се лутат същите въпроси като твойте. Защо не опиташ? Няма да загубиш нищо, не можеш да загубиш приятелството си с него, повярвай ми. Ако му признаеш чувствата си и те бъдат споделени, просто ще бъдете щастливи заедно. Но ако не го направиш ще съжеляваш, защото това може да е твоята "сродна душа" така да се каже. Лично аз НЕ съжелявам за нищо, което съм направила, а съжелявам за неща, който не съм направила. Не допускай моята грешка, давай смело и всичко ще се нареди.

Ако имаш някакви проблеми пиши пак тук, ще се опитаме да ти помогнем :)))
Успех!

3.   Здравейте . . . благодаря ви до тук за помощта . . . събирам смелост . . . искам само да оточня, че ние с него и се виждаме излизаме си на кафе . . . натам насам . . . но главното приятелството ни се разви по скайп :)

4.   Помощщщщ само два коментара ли ще има . . . колкото повече мнения толкова повече се надъхвам моля виии :)

5.   Действай, един живот живееш.

6.   Аз съм на мнение, че няма смисъл да насилваш нещата, живот и здраве ще се наредят ако има химия м/у вас. Все пак е по-добре да сте приятели само отколкото да се скарате, защото чувствата ви не са взаймни.
by GRAfA

7.   Ми мила .. ако държите толкова един на друг .. по - добре не насилвайте нещата .. защото като тръгнете ще ходите известно време и после ще скъсате и така ще го загубиш и като приятел ! Много хора сме попадали в такава ситуация но аз лично ти препоръчвам .. Да не правиш грешката
Колкото и да се харесвате и колкото и да се обичате (не като приятели а като нещо повече) По - добре Оставете чуствата си Да преминат ..

И ти и той ще намерите половинките си ! Да Може вие двамата да сте един за друг но помисли какво ще стане след като скъсате ! Едва Ли ще сте същите приятели каквито сте били .. Даже може и да не останете приятели заради миналото !
ММмм .. Успех !

8.   №1 Изобщо не съм съгласна с теб.

Според теб ще е най-добре ако оставят чувствата да си преминат така ли? А защо? "От опит глава НЕ боли"... нали така? Тогава защо да не опитат?

9.   От №8
Извинявам се, но съм объркала номера. Исках да кажа, че не съм съгласна с №7.

10.   Аз съм напълно съгласна с някой хора. Остави чувствта си да преминат. Ти го харесваш и той те харесва, но като ходите заедно известно време и той ще ти омръзне и ще скъсаш с него. Така ти ще го загубиш и като приятел и като нещо повече от приятел!!! В живота ще срещнеш много други момчета които, ще те харесват. Бъди сурова, недей да позволяваш на всички да ти се качват на главата. Може би просто той не е за теб.

11.   Едно приятелсво може да завърши с любов, но една любов никога не може да завърши с приятелсво Това не е вярно!

12.   Напълно съм съгласен с Н:11. Обичаш ли някого... .. и след раздялата има приятелство.

14.   Ако мислиш да си сериозна с него се съберете, от личен опит ти го казвам, за толкова време щом си знаете всичко и разовор всичко си варви мисля че би бил идялното допълнение за теб