Споделена история от Тинейджърски

Баща ми
Здравейте! Аз скоро ще навърша 13 години, но имам проблем с баща си. На Нова година той не ми позволи да спя в една приятелка, където исках. Не ми позволи да изкарам Нова година с нашата компания, а преди две седмици той отново не ми разреши да преспя в тях. Трябваше да съм си вкъщи в 10. 30 часа.

Дайте ми съвет!
Мама точно допреди месец ми позволяваше много повече неща, беше най-добрата. Тя и сега е добра, нозапчона да мисли като татко. Никога не съм ги лъгала, а не знам дали ми вярват, или не. Не знам какво да правя. Иска ми се да ми позволяват да стоя навън до по-късно. Щеше да е добре да ми отпускаха до един, един и половина. Дайте ми съвет!

Коментари

1.   Как 1/1 и половина бе момиче, знаеш ли какви неща стават по улиците. Малка си да стоиш по нощите из улиците.
Аз съм по голяма от теб (14) и вечерният ми час е 10 часа, даже съм доволна че и до толкова стоя. Я си представи да ти се случи нещо - какво ще правят родителите ти? !?
А относно Нова година, това е празник при който би трябвало да си с семейството!
Омръзна ми да чета теми на малки лигли от рода на '' искам да стоя до 2 часа навън, ама не ми дават'' или '' имам гадже и спах с него, май съм бременна кво да правя, на 11 съм ''
Съжалявам че се отклоних от темата с последното си изречение.
Melinda :))

2.   Единственият съвет който мога да ти дам
Слушай ги! Те са прави.
И не мисля че майка или баща са "Добри" ако пускат 13 годишната си дъщеря до 1:30 след полунощ.
BV

3.   Не може! Забранено е със строг закон на Република България. Няма майтап. По-умни от теб са го измислили.

Точка.

4.   Да пускат 12 годишна навън до 1:30 през нощта. Хах ти изобщо чуваш ли се?
(3) (Нова - ДВ, бр. 36 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 38 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 14 от 2009 г. ) Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, са длъжни да го придружават на обществени места след 20, 00 ч., АКО ДЕТЕТО НЕ Е НАВЪРШИЛО 14-годишна възраст, съответно след 22, 00 ч., ако детето е навършило 14-, но не е навършило 18-годишна възраст.
Знаеш ли каква глоба ще му лепнат на баща ти, ако те пуска до толкова късно, а?

xperia

5.   Ти се радвай, че те пускат до 10 и 30.. вмомента даже за собствена сигурност се пребирам в 8 и 30, а съм по-голяма от теб :) спокойно

6.   Още ти е рано да седиш до толкова късно навън..Аз съм на 19 и едва когато станах на 17 започната да ми пускат до по-късно.. :)

9.   Имаш проблеми с баща си :D По-скоро той има проблеми с теб :).

10.   Ами, често казано те ти мислят доброто, но просто понякога родителите не могат да приемат, че децата им порастват.

11.   Не си пораснала умствено още, щом не виждаш, че те ти мислят доброто. Не си по-умна от хора с над 30-годишен житейски опит, а ти си само на 13

12.   Аз съм на 14 и ме пускат навън до 8. И сега какво?

13.   Радвай се, че имаш семейство! Има деца, които просят по улиците.. Майка ти и баща ти го правят за твое добро, въпреки, че и аз понякога мисля като теб! :]] Между другото на 13 съм

14.   даже и 10 ти е много ;) аз ще навършвам 15 след 1 месец, а ми дават навън до към 7-8 през студените дни а през лятото до 10 макс ! при това все в квартала на 50 метра от нас ;) така че не ми викай имам проблем с тати, по скоро както каза номер 9, той има проблем с теб :Д ;) !

15.   Извинявай аз съм на 17 и не излизам толкова късно защото ме е страх като знам че по улиците са разхождат какви ли не хора ... а ти си само на 13 години какво искаш да направят вашите да те пуснат и на дискотека ли ? Нормално е да ти забраняват някой неща като пораснеш те сами ще те пускат без да питаш !

16.   Не мисля, че на твойте години е нормално да искаш това от родиттелите си! Даже мисля, че и те пускат до много късно! Ако от малка те разглезят и ти позволяват всичко което ти искаш не ми се мисли каква ще си като станеш на 17! Замисли се дали е нормално това което искаш от тях?

17.   Момиче, не драматизирай излишно!!! Аз също съм на 13 и не стоя навън до късно, защото никой от приятелите ми не го пускат, пък и мен самата не ме пускат. Нямям "точно определен" вечерен час, но веднъж, когато изпращах една приятелка и беше 20. 30ч. ми се накараха яко след като се прибрах. (= А относно Нова Година, разбира се, че няма да те пуснат, все пак си още малка, пък и това е празник, който трява да се прекара със семейството. Брат ми е на 17 и тази година за пръв път го пуснаха да преспи някъде на Нова Година. Помисли добре. (= П. П. Иптересно ми е с кого би седяла навън в 1. 30 през нощта? !?

18.   Сигурно се съмняват в теб да не си с някое момче и да не напрвиш някоя глупост. Поговори си с тях и виж защо ти нямат доверие.

19.   Ама, че някой пита ли ги дали ти дават ;ддд Моите не ми дават да стоя до 12;30 - 1 ама сидя ;дд така, че ; ) Пък това с Нова година е ебаси тъпнята ;дд Нашите даже щяха да ги поканят у нас приятелите ми :DDD

21.   Родителите ти са прави! Ти си само на 13 години и още повече, че си момиче. Нощем не знаеш кой какъв е и какво ти мисли, а искаш да стоиш до през нощите... Ти въобще не осъзнаваш какви опасности те дебнат, но как да осъзнаеш, като още имаш акъла на дете, каквото си! Не избързвай да порастваш, ще имаш време и да стоиш до през нощите цял живот.

PG