Споделена история от Тинейджърски

Накъде?
Здравейте тъй като видях че сте информирани хора, които пишат хубави коментари ще съм много благодарен ако ми даде съвет. Аз съм на 16 и уча немски испански и английски и имам намерението да замина за чужбина защото живота в българия е непоносим (трудно се намира работа, не ти плащат много и тн.. ) въпросът е че незнам в коя страна да отида а и незнам какво да уча...

Майка ми иска да стана лекар, а баща ми иска да стана ИТ специялист.... за жалост не искам да ставам нито едното нито друго и в момента апатята ми е 100 процентова...

Искам да ви питам трудно ли е да живееш далече от роднините си в непозната земя, приветливи ли са хората в чужбина (и най вече в гемания защото много не ми се ходи там ама основния ми език е немски.. ) и като цяло ако имате време да ми разкажете вашата исторя за да придобия повече опит и информация.. мерси предварително :)

Коментари

2.   България и Германия се пишат с главни букви.

4.   Виж, накъде решаваш ти, но все още в цял свят имената на държави се пишат с главна буква.

Иначе, хората в чужбина също са просто хора - има и такива, и онакива. Едно мога да кажа от свои опит - никой не те чака с отворени обятия, защото мислиш, че в “българия животА е непоносим“, „трудно се намира работа“, „не плащат и т. н... “ (ако не плащат, как живеете ми е интересно, кой купува храната в българското ти семейство в България? )

Както и да е, живеем в свободна страна, членка на ЕС, свободна си, след като станеш на 18 да ходиш, където си искаш.

Един съвет от мен - не чакай вашите да ти определят, каква ще ставаш, а се запитай за своите способности, интереси, качества, силни и слаби страни, какво искаш ТИ самата.
Бъди амбициозна, нахъсана и мотивирана.

Имам и едно друго наблюдение (нали това искаш да чуеш, личния ни опит) - който е успял в България, успява и в чужбина, който е нахъсан, работлив, предприемчив тук, усоява и там, докато хората, който са 100% апатични (както се самоопределя авторката), които чакат другите да направят избора им (родителите), да им кажат накъде (коментаторите) - те обикновенно завършват и в България, и в Германия, дори на Марс просто на дъното.

На 16 човек има време да се промени, да намери вярния път...