Споделена история от Тинейджърски

Страх от духове
Здравейте! Аз съм момче на 10 години. От няколко месеца гледам някакво предаване
за духове във петък от 22:00 по Discovery Channel. Предаването не е анимация като Ghost Busters! Там нещата са направени от професионалисти и изглежда така че, че наистина съществуват. Мама и тати ми скоро ми забраниха да го гледам. Не го гледам без тях защото наистина ме е страх! Сега ще си помислите "Гледай го тоя пъзльо! ", знам, но мама ми е казала че при всички деца на моята възраст е така, и не намирам повод да се подигравате!

Нека се върнем към темата. Може ли някой да ми каже как да се избавя от това чувство че някой стои зад мен? ! Или страха ще исчезне с годините?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Аз също на твоите години гледах много такива предавания. :)
Хем ми беше много интересно, хем умирах от страх, ха-ха.. :)
Спри да ги гледаш, за да не те e страх после
или пък не приемай всичко толкова буквално, което дават. :)
Пази се от живите, мъртвите нищо не могат да ти направят.

Strawberry

2.   Ами и мен на твоите години ме беше страх, но с годините това изчезна. Гледай повече такива филми и си казвай, че това не е истина. Просто не мисли за това, казвай се те не съществуват и те на истина не съществуват. Успех!

3.   За начало, слушай какво "мама и тати" казват. Второ, с годините ще ти се намали страхът. Разбери, че ще има нещо в тъмното, само ако ти така вярваш. Не виждам причина за какво да се страхуваш :)

Death_Blade ^

4.   Страхът ще изчезне с годините - ти сам го каза. Аз бях същият и ти гарантирам, че с годините изчезва.

5.   Да определено майка ти е права :) Това ще изчезне с времето... Аз съм момиче на 19 години и до около 17 годишна си ме беше страх, но се оправих... Замисли се примерно ако на някой човек му отрежат крака и след това му го залепят само с тиксо примерно дали ще успее да се възстанови. Същото е и с починалия човек той вече е просто тяло, жизнени показатели и ти гарантирам, че няма как да стане и да дойде да те преследва примерно :Д Така че тва са абсурдни мисли и няма смисъл да се тормозиш за тези глупости :) Споко ще ти мине :)

6.   Като за начало не гледай подобни предавания. Напомня ми на няколко много весели случки с приятели, когато четохме страшни истории, градски легенди и още нещо. То не бяха писъци, то не беше мрънкане, не беше вживяване, някакво чудо. Не помня, колко време минавах приклекнала около огледала... е какво се очакваше за едно дете.

Та, така де, нормално е понякога да ни се влияе нервната система. Аз лично помня, че преди 2 години, когато се притеснявах от такива простотии, все си пробутвах личната ми теория за, , материално- нематериално". В смисъл как нещо, което не е материално ще ми навреди, имало си някаква свръхестествена сила, ми да ама аз съм човек, имам си разум, воля, мисли, самовнушение, инат, физика... енергията им била силна, ми моята също бе ;дд. Значи авторе, обзалагам се, че си по-големичък, ама да не ти се смеем си казал, че си на 10. Все тая, няма от какво да те е страх... в най-лошият случай да умреш... случва се.
Зу-За

7.   няма да стане с годините трябва да разбереш че ти си по силен от душите мен от малка са ме учили че съм наи силна когато сам решиш че ти си силен значи няма какво да те победи ;) и духове винаги ще има но те не са лоши те са просто различни ;д

8.   Здравей мило дете! Всеки на твоята възраст се страхувал от призраци, но разбери колкото и да ти се виждат истински в това предаване, всъщност са компютърна измама.. Призраци не съществуват, те могат да бъдат измислени само от шантавото вълбражение на човек.. С годините ще преодолееш този страх, че някой те наблюдава или седи зад теб. Моят съвет е да спреш за гледаш истории за духове.
Мери

9.   № 8: От каде си сигорна че няма духове :) никой незнае... който вярва за него има но зада вярваш нетрябва да те е страж
Така по темата... според мен това е до спихиката ти ако наистина мислиш че има такива неща нормално е да те е страх но всеки страх може да бъде преборен. Ами опитай сам да стоиш в тъмно през ноща но мисли за друго а не за "призраци" разбери че няма нищо страшно може би така ще разкараш чувството на страх от тъмнина. Мен ме беше страх от високи згради но се престраших да скоча с бънджи(бутнахаме) и това чувство мина...

10.   Аз като чета страшни истории или като гледам страшни филми като кървавата мери после ме е страх. А съм по-голяма от теб! Мисли си така - когато вечер минаваш през тъмни места като увас до тоалетната на изгасена лампа: "Духове не съществуват! Духове не съществуват! ... " и така. Или пък прави като мен - тананикам си някоя готинка песничка и забравям :)

11.   Леле аз също ги гледам всеки петък и мене много ме е страх виж макар, че съм по-голяма от тебе на 14 съм и съм момиче и аз изпитвам голям ужас когато ги гледам споко не си сам :D

12.   Здравей,

искам да отбележа, че преди няколко години, в доста по-зряла възраст от твоята, след като гледах едно клипче за призраци в Ютюб, имах усещането, че някой ме дебне.

Вече съм на почти 30 години и въпреки това преди две седмици ме погна шубето, когато се наложи сам да измина около километър в тъмна гора, с викингски гробове из нея, някъде около полунощ... Е призраци не видях, но определено не горя от желание да повтарям изживяването.

Няма нищо срамно в това да те е страх, още повече, че нищо не плаши човека повече от неизвестното. Страхът не е нещо лошо - той е създаден да ни предпазва - както се казваше в една книга - по-добре да избягаш от несъществуващия звяр, отколкото да скочиш в устата на незабелязания.

Още повече, че с годините, човек си изработва механизъм едновременно да се вслушва в страховете си, но и да ги контролира и надмогва, което е и същността на качеството "смелост". С времето и ти ще изработиш своята.

Успех и горе главата!

15.   Добре, зададе си въпроса отговориха ти, сега ето и моя въпрос: Какво търси 10 годишно дете в сайт в който има теми от сорта на "Секс и интимност"?!?!?

16.   И аз съм на 10 години и ме е страх от такива неща. Но не гледам призрачни филми. Само Disney Channel и cartoon network и малко super 7

18.   здравей, аз се казвам Тереза и съм на 11. Понякога и аз се чувствам като теб. В нас се случват страни неща. Една вечер бях в банята и си миех зъбите, но изведнъж(имаме един малък простор но с щипки)то се разклати от самосебе си наляво и надясно обаче не е станало течение защото вратата беше затворена и заключена, а ако е ставало заметресение наще щяха да ми кажат. Това е само един пример но има и още доста и когато седя сама в нас (майка ми и баща ми са навън а дядо ми е на село)имам гадното чувство че, някой има в нас и не е добър а зъл.

19.   И мен много ме е страх .

20.   Аз се завивах през глава близо 5 години. Бях уверен че това е абсолютно сигурна защита. Изглежда че е било, защото така и не се появиха духовете :)

21.   Като бях на твоите години и аз една вечер бях сама и всичко беше тъмно и един приятел ми изпрати този Джеф Убиеца и аз УМИРАХ от страх. Отидох на баячка при съседката и веднага ми мина! Препоръчвам и на теб:)

22.   Ами отговорът е в това да спреш да гледаш такива предавания и тогава ще спре да те е страх. Между другото, аз също от както се помня ме е било страх от свръх естествени неща, тъмното, духове, та дори и до момента. А съм по голяма доста години. Или превъзмогваш страха си или спри да гледаш подобни измислици. Защото в действителност и аз съм гледала подобни предавания, в които в действителност да изглежда реални нещата. Но повечето от тях изопачени, всички сме виждали из нета да се разпространяват различни снимки, в които зад кадър се виждат странни сенки или обекти, представени за духове или свръх естествени неща. Но в действителност не се знае колко то тях са обработени с фото шоп. Ако прекалено се вманиачаваш в това, че някои те следи или наблудава, ще трябва да те мъкнат по психолози или баячки, а мен са ме мъкнали по баячки като малка. Не знам може с възрастта да спреш да се страхуваш толкова, поне при мене се получи така, по малко се страхувам, та дори в момента си гледам само филми с ужаси, защото в момента това ми е най - любимия жанр. Но никога не съм вярвала в такива глупости, защото и не съществуват :D. Просто това са плод на развинтената фантазия на хората. Виж сега за извънземни, да ти кажа е по вероятно да има и аз до някъде съм склонна да вярвам, но те едва ли са сини или зелени чувечета с малки глави :D.

23.   Аз сега съм на 11. Знам го това. Когато бях на 8 го гледах. :D Там наистина нещата изглеждат много реалистично. Сега както казах съм на 11. Все още ме е страх от духове. Те съществуват. Има си някаква сила. То е логично... Живота няма как да спре напълно... Винаги продължава. И това продължение е в отвъдното. Според мен трябва да се научиш да живееш с този страх. Духовете нямат ползва от това да те наранят. Като се замислиш то това са най-обикновени хора. Просто са променили присъствието си. Сега вече си на 13. Надявам се да си превъзмогнал този страх. Дано да съм ти била полезна. Пиши, ако още си следиш историята. :*

24.   Здрасти аз сега съм на 12 и все още вярвям в такива неща.Страхът ми започна някъде от детската градина,когато госпожата без да иска ме заключи сама в салона на тъмно.Аз все още вярвам и не мога да го преодолея.Явно и ти неможеш.Дойдох в този сайт защото вече не мога да издържам с тази фобия.Не съм казала на никого защото да не ме помислят за луда.Докато се къпя винаги си пея песен за да забравя.Не се получава.Сигурно така ще си остана.Когато мама излиза за работа аз се моля да не стане нещо.МОЛЯ ПОМОГНЕТЕЕЕЕ МИ НЕ МОГА ДА СЕ СПРАВЯ САМА.

25.   И аз съм така (само че на 16). Станаха ми интересни всички простотии по дискавъри и National Geographic за НЛО, извънземни, отвличания и супер много глупости.

26.   Всъщност допреди 1 година и аз имах такъв проблем. Гледай гравити фолс 1 и 2 сезон, прочети принцът и просякът. Когато го направиш, ще мислиш само за книгата и сериала и ще забравиш за това.
П. П. -Отминава чрез възрастта. Тогава ще мислиш за други глупости!

27.   Спокойно. 90% от децата на твоята възраст ги е страх. Аз съм на 13 и ме е страх много от тъмното! Но пък обожавам хоръри.
С времето ще отмине. Дори я момента гледам страшен филм. :)