Споделена история от Тинейджърски

Не мога да спра
Моятa история е следната: Аз съм момиче на 15 години-пушач. Все си казвах, че мога да ги спра когато си поискам, че не съм зависима. Проблема е там, че повечето хора от компанията ми също са пушачи и не ми вярват че мога да спра. Те не ми дават кураж и вече 4 път пробвам, но нищо! Просто като гледам как всички пушат не мога да се сдържам (лепенки и дъвки не помагат )......

Коментари

1.   Има едно нещо, което си нарича воля ;)

2.   Всичко е въпрос на воля. Аз бях много зависима... само че от сладкото. Действаше ми като наркотик. Ходила съм по нощите до денонощния магазин за сладко.. то беше моята дрога.. как го спрях ли?

Трудно, много трудно и не отведнъж.. правих опити - спирах го за няколко дена - бе много мъчително и после пак почвах и пак спирах, но увеличавах периода-примерно - единя път изкарвах 3 дена без, втория 5 и така докато стигнах месец - след това опитах, но удоволствието от сладкото не беше същото - просто трябва да си УПОРИТА..

Някои хора спират цигарите от веднъж (като приятеля ми който пушеше 12 години и сега ги спря - вече няколко месеца не пуши), други постепенно, но НЕ Е НЕВЪЗМОЖНО. УСПЕХ!

3.   Аз бях активен пушач почти 2 години, случвало ми се е и да изпушвам кутия-кутия и половина на ден. Но найстина всичко е воля. За радост ги спрях от първия път, просто казах това ми е последната цигара и от тогава не съм докосвал цигара.

4.   Аз също пушех. (1 клас ми беше за 1 път) как спрях? Лесно е просто спираш и си казваш НЕ! Кое обаче е трудното...то не пристрастяване към самия процес на пушене или към самата цигара а самия глад от продължителната липса на цигарите. Това е вид психически глад. Важното е да разбереш какво получаваш от цигарите - болести (рак на черния дроб и какви ли още не). Нямаш никаква полза от тях. Те не правят самочуствието ти по-голямо.

Повярвай ми човек е много повече когато не пуши. Знаеш колко е трудно да ги спреш и когато го направиш си много по-силен човек от тези които не могат да ги спрат. С това ще си много по силна от другите и те ще ти завиждат за волята която имаш, а те - НЯМАТ. Най-важното не спирай да опитваш!

5.   Реши си че със сигурност ще спреш този път и тва е ВОЛЯ !!!