Споделена история от Тинейджърски

Момичетата обичат да спорят?
Онзи ден ме светна, защо може би нямам особен успех сред момичетата като цяло. Аз съм такава зодия че не обичам много да споря и гледам да не се карам изобщо с никоя. Но като гледам какво става около мен малко почвам да мисля друго яче. Момчетата се държат доста, айде не грубо, но по малко арогантен начин с жените си и съм 100% сигурен, че спорят с тях поне през ден, ако не и всеки ден от седмицата.

От друга страна пък момичетата някак им харесва накрая да загубят спора и после имат.. как да кажа накакво "уважение" към това момче с което са водили този спор.
И само да оточна нямам предвид кавги а спорове просто!! И въобще вярно ли е това което написах до момента?

Коментари

1.   донякъде е вярно попринцип аз лично гледам да се уча от споровете тогава разбирам каде греша и ако сам права накрая се чуствам по добре тоест че не сам сгрешила до този момент мисля че да се караш с някой не е нещо лошо а напротив както се казва учи се от грешките си ;д

момиче 14

2.   Сигурно при всички е различно аз съм момиче и мразя да споря зависи от характера

3.   О, аз съм момиче и да много обичам да споря особено когато излизам права а ТЕ си го признават. Успех!

4.   Споровете с неграмотни и глупави хора винаги са ми били крайно изнервящи, но с начетени и умни хора, хора които използват достатъчно убедителни аргументи са ме изпълвали с неуписуем респект и уважение. Мен ме определят като "кофти" човек, защото не мога да си трая като чия някои да говори глупости по даден въпрос, нещо ме човърка отвътре да се обадя. Затова не веднъж съм си въвличал в неприятности. Имам се за сравнително начетен и умен човек, но все пак не мога да си трая за такива неща :)

А относно споренето с женския пол - жената, няма начин да го надвиеш с думи. Дори и да не е права ВИНАГИ излиза суха от водата. А най-добрият й аргумент по какъвто и да е въпрос е "Защото така! ", "Защото искам "

NoBody

5.   Да, вярно е, също колкото и че момчетата обичат да спорят! :) Защото желание за спорове, се наблюдава и при мъжкия пол. Хъм.. начин двамата пола, да демонтрират своя нрав, упоритост и сила на духа. Но не е и само това, чрез споровете двете страни понякога навлизат в едно взаимно опознаване ;) защото за кратко си казват неща който нормално му не биха изрекли... Бързам да добавя, че съм от мъжки пол, не обичам споровете, но ако се налага да защитя виждането си, го правя. А когато видя че е по уместно да отстъпя, отстъпвам...

Та по темата... Както разбираш от мненията, явно си случвал на момичета с повече желание и време за спор! Но ха, и на тях не е било точно до спора. А начин, да те преценят, да ги забележиш, защото примерно те харесват. Или само за да се защитят, да отстоят виждането си, за да покажат независимост. Но същото е с мъжкия пол! :) Е, не слагам към споровете, грубостта! :) За мен грубостта е признак за слаба култура и ниски морални ценности. Момчета които се държат грубо с момичета, просто нямат нужния опит и за мен, не знаят как да се държат. Защо една конфронтация, трябва да прераства до грубост? Няма смисъл! А какво да кажа за арогантността, метод момчето да се покаже като по-наперено, обиграно пред момичето, да изглежда като че има повече опит и знае какво иска! ...

Абе игра, игра на характери, игра на погледи, игра на мисли - когато настане спор между момиче и момиче! Опит единия пол, да надделее над другия, момчето в повечето случай, ще иска да се покаже като по-силен, а момичето ако е по-разкрепостена, да занижи самочувствието на момчето и да излезе права - което за едно самоуверено момиче, не би било трудно! ... :) Да му мисли момчето :D

Намира ли се момиче, с което все да стигате до спор, може и да те харесва :) И така става, някой да те харесва, да не знае как да общува с теб, и да привлича цялото ти внимание чрез разногласия. А за неприятната "грубост", нетолерантност и "арогнатност", ще кажа още, че някой хора обичат да бъдат наранявани, да неествествено е нали? Ама е реално! Защото сърцето им е примерно - затворено, не допускат чувствата на никого до себе си! И когато някой нарани самолюбието им, в тях става нещо странно, започват да изпитват чувства към който е посмял да засегне и прободе сърцето им. Да знаеш, не са всички такива! ... За други ще е немислимо да изтърпят човек който спори или да спорят :) Всичко си е до личност, но и до чувства :)

~winterfire~

6.   автор: всички казвате индивидуално е, и да прави сте че всички сме различни (момчета и момичета), но като става вапрос за момичета те хем са различни.. хем правят едни и същи неща като стане вапрос за мъже. Все едно от едно канче са ляти. За тва така и не разбрах какво точно ми казахте всички, макар че мерси за написаното