Споделена история от Тинейджърски

Шантавотия - не искам да се обвързвам сериозно
Здравейте! Не знам с кой да говоря по този въпрос.. приятелите ми не ме разбират кой знае колко. За това реших да говоря с всички вас.

Още от малка съм си мечтала как един ден ще имам приятел, ще правим тези и тези неща, ще сме лудо влюбени и прочие. И до скоро.. също го исках. В момента поддържам контакти с 2 страхотни момчета(коренно различни един от друг). Виждам как с единия нещата вървят идеално.. говорим си, излизали сме, прибираме се заедно от училище попринцип и т. н. Той не е казвал нищо за връзка с мен или нещо подобно, обаче ние момичетата ги усещаме тия неща.. и просто не искам да се обвързвам с него.

До тук добре, но не е само той. Не искам да се обвързвам с никой сериозно. Факт е, обаче, че до сега не съм си имала приятел. И все си мисля, че е заради това.. че ме плаши "новото". Замислям се-няма нормален тийнейджър, който да не иска да си има приятел/приятелка.. всички се стремят към това.

Преди като ме питаха дали съм си имала приятел винаги се притеснявах да кажа истината. Беше ме срам. Но сега като ме питат въобще не ми пука....

Знам, че "проблемът" ми е шантав, но много ще се радвам, ако го обсъдите с мен. И, за да не питате-на 16 години съм. Благодаря.

Коментари

1.   Хм, и аз бях така за около година и причината беше разочарование в любовта... Но с времето ми мина... Изчакай да мине време и всичко ще се оправи. Щом не искаш да се обвръзваш, недей! :)

2.   Слушай не ти трябва да имаш гадже. Първо завърши с хубава професия и после другите неща. За какво изобщо ти е гадже? Да те оковава във вериги. И през ден да се карате. Мн си малка аз съм колкото теб и нямам въобще гадже. Така че порасни и тогава мисли за гаджета. Едно времеродителите ни не са имали гаджета на тази възраст нали? Не ни трябва гадже. Само ще ти съсипе живота и като не искаш сериозно да се обвързваш по-добре не се обвързвай :)