Споделена история от Тинейджърски

Обичам го... а ми е само приятел 2
Здравейте, аз съм на 18 години.
Преди време бях споделила моят проблем тук, посъветвахте ме, много благодаря постъпих така както ме посъветвахте и не съжалявам! Поне ми олекна..

Казах на най-добрия ми приятел, че съм влюбена в него, той ми каза, че не е готов в момента за връзка, че не иска да направи грешка, че държи на мен и не иска да ме нарани, каза ми, че приятелството можело да се превърне в любов, но любовта в приятелство - не! Аз го обичам много, какво приятелство може да има при нас след като аз го обичам, вече 5 месеца съм влюбена в него, а на него казах преди месец.

И уж сме си пак като преди, но не е същото както си бяхме преди може би не трябваше да му казвам, не знам .. но искам да ми кажете какво да правя, как да го накарам да е готов за връзка, как да му кажа, че няма да го нараня и че той няма да ме нарани и че даже ще сме по добри приятели от сега ако сме заедно като двойка??

Ще се радвам много наистина ако ми помогнете, защото в главата ми е голяма каша.
Благодаря, предварително ако имате въпроси за да ви стане по ясно питайте :)

Коментари

1.   И да искаш, не можеш да го накараш да те обикне. Все едно ти да си кажеш "няма да го обичам" и найстина да спреш да изпитваш чувства към него. Същото е и при него, цени те, но само като обикновенна приятелка. Може би е сметнал, че ако си останете приятели ще е по-добре.

Чувствата не питат. Те идват и си отиват, но не можеш да ги контрилираш.

2.   Не искам те наранявам, но явно щом е отказал не изпитва нищо към теб. В никакъв случай не е било грешка че си му казала какво чустваш, защото любовта е единствено чуство, което те държи жив, но и единственото чуство, което може да те саъипе напълно и да те вкара в дълга депресия. Все пак се лъжеш тръгнеш ли един път с него после като скъсате няма да сте приятели.

Аз съм имал същия случай.. признах на една много близка приятелка че изпитвам нещо повече от приятелство, но тя не ми отговори на чуствата, ест. сега не сме толкова добри приятели...

За твоя проблем мога да ти предложа да го попиташ директно "Изпитваш ли нещо към мене освен приятелството?" - Винаги директния въпрос е най-ефикасен (внимавай да не избързаш).

Надявам се да съм ти помогнал поне мъничко. :)

3.   И аз бях на същото положение, само че откъм мъжката страна. Казаха ми, че не може да има нищо м/у нас а само приятелство и тн.

Предпочетох да не се самоизмъчвам и спрях контактите си с това момиче защото както казаха и по горе - "Чувствата не питат. Те идват и си отиват, но не можеш да ги контрилираш."

Прецених, че за мен тя не може да бъде само приятелка защото аз изпитвах нещо към нея и само се наранявах като я гледам да излиза с други и тн.

Важното е, че продължих напред. Вярно е, че си мисля за нея понякога но е по лесно така отколкото да криеш някакви тайни надежди и тн.

Това е от мен. Надявам се да съм помогнал.

4.   Абсолютно съм съгласен с номер 3. Аз имам същия проблем, но само че при мен е по-лошо тя ходи с мои приятел. Аз и признах за чувсвата си. В момента сме само приятели и знам че трябва да прекратя контактие с нея, но не мога не знам защо.

5.   Нещата могат да седят по друг начин, примерно да е влюбен в някоя друга... или пък да не го привличаш физически. Това че не е готов за връзка и че не иска да те нарани... за мен са пълни глупости.
Извинявам се че съм малко краен, но това е моето мнение.

6.   И аз съм напълно съгласен с коментар Номер 3!

Само бих добавил/променил някои неща:

И аз съм в същото положение, само че откъм мъжката страна. Разбрах, че не може да има нищо между нас а само приятелство и тн.

Мисля, че е по-добре да не се самоизмъчвам и да спра контактите си с това момиче защото както казаха и по горе - "Чувствата не питат. Те идват и си отиват, но не можеш да ги контрилираш. "

Прецених, че за мен тя не може да бъде само приятелка защото аз изпитвах нещо към нея и само се наранявам като я гледам да излиза с други и да ми говори затова колко ги обича.

Мисля, че е по лесно така, отколкото да криеш някакви тайни надежди и тн.

Това е от мен. Надявам се да съм помогнал