Споделена история от Тинейджърски

Губя се
Не знам от къде да започна... усещам, че губя себе си, когато общувам ежедневно с връстниците ми, т. е. все по-често правя каквото правят другите - правя се за такъв какъвто не съм. Страхме е от това. Но никога не съм го казвал на някого и не знам дали това се случва с другите - по литература учихме за романтизма и от там знам, че романтиците са смятали, че цивилацията, обществото обезличава човека и го прави лош, егоистичен. Мисля, че последното е вярно. При вас така ли е?

Коментари

1.   Незнам, кой си що си но си разбрал важни неща! Браво за, което и да наистина цивилизацията и хората променят и те правят по- малко човек и по- фалшив така да се каже.. не гледай какво искат другите, не гледай какво говорят другите, не гледай как живеят другите!
Гледай ти да си наясно със себе си, какво искаш, какво можеш и какво правиш! Говори и действай така както на тебе ти е хубаво и ти доставя удоволствие.. малките емота, чалгарчета, гъзета и те ще пораснат някой ден и ще осъзнаят, че просто са си губили времето докато са копирали други.. лек ден :)

2.   Човек се раждо добър обаче обстотятелствата и средата в коато живеем ни правят лоши!

А9

3.   Възприемаме информацията която е около нас :) Но е абсолютно нормално, не можеш да се изолираш от всички, а и само си представи ако за да не възприемаш нищо от другите се дистанцираш от тях. Повярвай от личен опит ти го казвам, такива мисли мога да доведът до депресия! Ако си достатъчно интелигентен, ще живей сред другите, но няма да бъдеш като другите! ;) Ще виждаш какво правят, и само ще си вземаш поука и ще научаш повече за тях, а от там и за себе си :) Разбираш ли?

Нарича се конформизъм, от един идивидуален и обосновен човек, да се превърнеш в част от тълпата. Случва само на хората които имат слаба воля, и не са смели и силни, сами да изпъкнат и да се стремят. Тогава те се внедряват до претопяване на свойте качества сред другите. Правят каквото и другите, говорят каквото и другите, за да бъдат възприети от тях, а и защото така им е по-лесно! ...

Може би на твойта възраст, имах същите мисли, че ще се претопя, обезлича сред другите, че губя себе си! :) Ама се оказа че е паника за нищо :D Няма как да изчезнеш, какъвто си, такъв и ще бъдеш. Ти дори сега не си като тях, защото те, едва ли си задават същите въпроси които те притесняват :) Гледай на това което се случва, като на еволюция на твоя характер и личност! Ти все още не си съвсем ти, личността ти не се е разгърнала и има още да расте и да се проявява. Каквото виждаш, ти сам ще отделиш кое е добро и правилно и че го допълниш към себе си, това е евлюцията, а така преоткриваш неща които са били в теб, но не си знаел за тяхното съществуване. Като какво ти харесва и какво не, какво искаш и какво не искаш.

Гьоте е казвал същото, че обществото обезличава! Но се запитай кой може да обезличи, тези който имат индивидиалност, но са безволеви! Е да, хммм, ама
решението не е да се изолираш и да избягаш! Един съвет, живей си живота! ... Не бягай не страни от другите, бъди с тях, и пак ще си бъдеш себе си :) А когато те видят какъв си, ще бъдат дори доволни че познават човек като теб :)

~winterfire~

4.   от автора - страхотни съвети хора и моного ви благодаря - ще обмисля, ще препрочитам коментарите ви ежедневно, за да не забравя, че аз мога да бъда някой сред всички и да разреша вътрешният ми конфликт.

5.   Ние пък като правихме анализ на Романтизма в час, стигнахме до извода, че романтиците живеят в разрез с действителността.
Сега разбирам, че сме били прави.