Споделена история от Тинейджърски

Да започна ли фитнес, химия и хранителни добавки?
Аз сам на 13 и тренирам срийт фитнес (лостове). На лостовете не се получава и мисля да почва да ходя на фитнес. И освен това мисля да почвам да зимам метани с протектори и хранителни добавки. Причината за това е, че повечето момичета не ме харесват и искам да сам оформен до саваршенство, за да ме харесат. Вие как мислите да започна ли фитнес и химия и хранителни добавки?
МОЛЯ ДА ПОБЛИКУВАТЕ ИСТОРИЯТА, ЗАЩОТО МИ Е МНОГО ВАЖНО:)

Коментари

1.   Щом искаш да заякваш ходи си на фитнес, но за химията и т. н. хранителни добавки не те съветвам това са всякакви боклуци от които всички "разбират" а щетите за организма са големи и трудно обратими.

2.   Без второто,ако питаш мен :)

3.   Ходи на фитнес, но забрави за добавките. Не само, че си много млад, но и тези боклуци ще ти съсипят организма. Фитнесът е достатъчен!

xperia

4.   Абе, на 13 ще се зобиш. Гледай да си развиеш сивото в главата и си спортувай, но без глупости.

5.   Боже.. на 13 години освен протеин друго няма кво да взимаш.. на 14-15 може да почнеш Креатин и Амино да взимаш но химии не взимай.

6.   Може ли тези, които са против добавките да се обосноват защо, но не с реплики от сорта на "вредни са за здравето", нещо по-конкретно?

Авторе, фитнесът си върви ръка за ръка с добавки. Съветвам те преди да си купиш каквото и да е било да се образоваш като цяло за различните добавки и т. нар "химия" и да се посъветваш с някой, който си има на представа за какво става въпрос.

Не слушай хора, които говорят на изуст и не са запознати, моля те.
Иначе аз ти препоръчвам само единствено протеини, с оглед на възрастта ти.

Успех и приятни тренировки :)

Лоша

7.   Лоша, тука не те разбирам. Как реши, че фитнесът върви ръка за ръка с добавки? Не че аз съм големия фитнес маниак, но като учених ходих редовно няколко години, сега от скоро пак. Никога не съм ползвал никакви "добавки". Ако тренираш усилено имаш нужда от протеини, но това организмът си ти го казва сам, яде ти се мощно месо, яйца, сирене, какво ли не... А филия с лютеница, нещо което по принцип обожавам и мога да ям в неограничени количества, не исках и да погледна тогава.

Протеини бих съветвал всеки да си набява от естествени храни, дори ако щеш само боб и грах да ядеш, в тях има премного протеини. А за по-"тежки" добавки като хормони и стероиди на възрастта на автора ми се струва повече от нездравословно, макар и да не съм лекар и не мога да се обоснова медицински.

Кубрат

9.   Подкрепям Лоша. Има хранителни добавки, които е хубаво да се вземат след тренировка, като протеините например. И това го знам, защото и баща ми и брат ми и бившият ми приятел са се занимавали с фитнес, плуване и всякакви други спортове. Татко има страшно много литература вкъщи за хранителен режим и упражнения и аз съм хвърляла по едно око от любопитство :)
Лола

10.   Аз съм момиче на 15 и като тренирам за добавка си ползвам бирена мая има я по аптеките около 5-6 лв 120 таблетки. Аз съм доволна а и не е вредна брат ми тренира и той я използва но гледай да е германска аз си копувам от нея. Препоръчвам ти и витамините centrum по аптеките ги има струват 29 лв ама съдържат мн витамини от тях а и за да наедрееш яш повече и тренирай повече казвай си винаги може и още и ще успееш. Айде успех!

А9

12.   Виж сега, пич остани си засега със стрийт фитнеса, вмомента си във фазата където колкото и да тренираш няма да качваш (казвам го от личен опит). Рано ти е за хранителни добавки и тем- подобни.... просто яж от всичко по много, изчакай да станеш на 16-17 и тогава почни. Ако искаш ми дай скайп (с разрешение на модераторите) и ще ти разясня какво да правиш и каво не (тренирам от 10 години, нито веднъж не съм ходил на фитнес и не съм взимал химия)

14.   Креатинът помага за нарастване на мускулна маса, но химия не взимай! Няма да имаш функциониращ орган, с който да консумираш мацките. Има една приказка "Натуралка с твърда палка" Не е случайна. Но иначе, ако си решил да ставаш голям, направо си почвай с отровите, тъкмо ще хартиса някоя мацка за някой готин пич. :)

15.   Макар и да е стара тема, все пак ще се изкажа. Ходи на фитнес, но НЕ ВЗИМАЙ никакви добавки!!! Ако искаш да си космата пъпка с прецакан пенис взимай каквото искаш, но ще си вредиш на здравето. Независимо кой какво ти казва, посмей само да промениш режима си на хранене, ако щеш, БЕЗ да взимаш нищо допълнително, което се продава в кофи с надпис "3000" на тях и нарисуван бицепс. За да взимаш "анаболи" (така да се нарекат) трябва да знаеш как да ги взимаш, кога да ги взимаш и дали са подходящи за теб, а не просто да се блъскаш с тях, щото от това само ще се повредиш. Дори и някой да ти обяснява как да ги взимаш ПАК на го взимай! Имат много странични ефекти, които могат да те разочароват. Ходи на фитнес, прави си упражненията както трябва (тъй като неправилно изпълнени упражнения също не са кой знае колко полезни) и не гълтай нищо друго освен чиста вода. И имай търпение! Мускули се правят с времето. Повечето хора може да си мислят, че с 1 месец тренировки могат от дебел лузър да станат rip-нат културист. Е па нье стаа! Затова недей да си мислиш "От 2 месеца тренирам, ама не съм много заякнал, сигурно трябва да взема нещо допълнително. " Не, не и НЕ!

Източник: Човек, който тренира.

Хев а найс дей :)

16.   Ходи на фитнес, но без хранителни добавки и химия. Опасни са особено химията :)

Джоунс

18.   Аз започнах от много голям 17 годишен, за което съжелявам... До тогава изобщо не ме забелязваха мацките. Това беше най-доброто нещо, което се бях решавал да направя дотогава! В последствие не съм оставал и за миг без внимание от страна на нежния пол. Ако знаех, че са толкова платочни и ги интересува предимно външния вид, щях да се "набухам" преди години.
Това май е първия позитивен отговор : (

Поздрави!
Нацепена батка

19.   Темата е стара, но да ви обесня, защото се чуствам длъжен.
1.Първото е ясно стероиди не са нужни на никой, освен на професионалните спортисти.
2.Стероиди се взимат само от аптеката не и от интернет гаражна химия опасно е. Ходи се ако трябва да Турция, Румъния, Сърбия и къде ли не. В България има Омнадрен и Ретаболил (Дека)
3.На 13 си много, много малък за химия, живота си е твой, курвите няма да избягат, организма ти не е развит - рано е да го товариш.
4.Знаете, че само с химия не става иска си хранителен режим и подходяща терапия след цикъл.
5.Като слагаш тестостерон отвън в организма той спира да произвежда собствен и след цикъл ставаш "на жена" затова си има и терапия, хора много някой възстановяват много добре други не, трети не им пука
6.Страничните ефекти са описани в интернет за всеки стероид и не са измислени, това си е лотария.
7.Поработете над външния си вид, с големи мускули всеки може, но не виждате от другата страна на медала, незнаете за лишенията и т.н.
8. Моя съвет е да не взимате стероиди.

Приятна вечер.

21.   И аз съм на 13, но не взимай нито хранителни добавки нито химия може да вземеш протеин, но стани малко по-голям химята е много вредна тренирай си чисто и след 2, 3 год. ще видиш ефекта.

22.   Ходи на фитнес, но забрави за тия анаболи. Каам ти приятелски, че от тях няма смисъл и ще си съсипеш живота, пък си на 13- живота е пред тебе, са сигурно и ще кандидатстваш. Аз съм на 14 и са ще почна да хода на фитнес, ако искаш да си разменим контакти и да ходиме заедно.

24.   Продължавай да тренираш, може да си поръчаш от healthstore. bg хранителна добавка за увеличаване на мускулната маса. Аз си бях взел от там и бях много доволен. В момента тялото ми е в перфектна форма и продължавам да тренирам.

25.   24, преди няколко месеца си бях взел от там добавки точно с тази цел и наистина имаха ефект.

26.   Първо - диетата е най-важното нещо за всеки. който тренира. Няма значение дали е във фитнеса или на лостове. Без да си следиш храненето, до никъде няма да стигнеш.
Втор - Има ОГРОМНА РАЗЛИКА между ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ и ХИМИЯ. НЕ БЪРКАЙ ПЪРВОТО С ВТОРОТО. Под химия се разбират вещества от рода на стероиди. Хранителните добавки са точно това, което звучат, ДОБАВКИ. Съществуват най-различни, но най-известната напоследък е протеинът(белтъчините) на прах. Белтъчините се основната градивна частица на мускула, без тях няма как да правиш мускули. Можеш да си ги набавяш от най-различни меса: пилешко, пуешко, телешко и т. н. НО доста често е тегаво да си набавиш необходимото дневно количество протеин, само от ядене, за това хората си купуват така наречените "хранителни добавки". Съществуват и други, но вмомента те не те интересуват.