Споделена история от Тинейджърски

Не депресиран, а просто уморен
Здравейте! Аз съм момче на 16 години. Вижте, бил съм в депресия много пъти. Една от разбито сърце, друга от починал приятел. Но този път е различно. Оправях се с депресиите чрез алкохол, цигари и по някой път марихуана. Но преди 2-3 седмици... Не знам какво стана. За 1 ден от кутия и половина на ден спрях да пуша просто от въздуха. Нямам абсолютно никакво желание да пия. За наркотици да не говорим. Но се замислих и това в началото ми се стори към добро. Обаче....

Имам ужасно избухлив характер. Също толкова и се хиля на простотиите в час или на кафето. На другия ден просто никаква емоция от моя страна, освен че целия клас ми го каза, аз сам го забелязах. Нищо не ми се прави, нищо не искам, за нищо не мисля, нямам и мечти вече. Просто ми е безразлично. Някакви идеи?

Коментари

1.   Здр. И аз съм била в подобно състояние но не съм прабягвала до алкохол или наркотици.. Просто всичко ти е безразлично, живееш, само за да спиш да ядеш и да оцелееш целия ден, за да се върнеш пак в леглото.. Поне при мен беше така.

Моя съвет е да помислиш, кое е ценното в твоя живот. Живеи за приятелите и роднините си, разнообразявай скучното си ежедневие с любими занимания и ще видиш, как света околи теб се променя. Живота е като игра, трябва да се научиш за я играеш, за да не загубиш..
Мери

3.   Познато, всеки ден съм в различно настроение, обаче едно се запазва- недай си боже някой да реши да е в противоположни на моите емоции... Това е, пубертет, хормони, надявам се да си мине.

Ти като една личност няма как винаги да си на кеф, или винаги да си в депресивни състояния, това са само стереотипите. Изморен си, имаш нужда от почивка и време да помислиш, но не се увличай, че аз от много мислене взех, че подпалих къщата. (поне беше весело! ) Ще ти мине, спри с цигарите и алкохола, защото в даден момент ще се мислиш за отрепка, не се претоварвай, понеже ще ти иде да се самоубиеш, излизай повечко, защото това се запомня.
Зу-За

4.   Ами хора оправих се. Мерси за помощта. За сега пак почнах цигарките, защото учителите в даскало ми лазят супер много по нервите( не всички, но има някои уникални простаци с извинение), излизам си често така или иначе, някое друго купонче, клубче, повечко музика, взех и да мисля за бъдещето(почнах да уча). Всичко се нареди, мерси за отделеното ви внимание.
Поздрави!
ПП: Алкохола и цигарите могат да ти бъдат в огромна полза ако не прекаляваш с тях. Цигарите ги пуша заради избухливия ми характер.