Споделена история от Тинейджърски

Приятелство ли бе?
Здравейте искам да ви споделя моята история за мен и уж най-добрата ми приятелка. След 13 години на признателност, уважение и обич, не получих дори едно благодаря ти, че те има. През тези 13 години приятелката ми винаги ми е завиждала, аз на нея никога! Напротив радвах се за неините успехи. Винаги ме подценяваше и пренебрегваше. На първо място, тъй като аз имам малък проблем с лицето...

Бях и споделила, че много искам да се оправя и да почна лечение, тя вместо да ме подкрепи и нахъса ми каза следното: Ти и да си оправиш лицето, аз съм свикнала да те гледам така с белези. Простих и... Когато дойде рождения и ден се събра с неините приятели за маса... Дори не се сети да ме викне... Когато беше бала и също не ме викна.... През тези 13 години аз винаги се опитвах да я разбирам, да и прощавам и да я карам да вярва в себе си и да я приемам каквато е. Един ден си говорихме и тя ми каза, уж на шега: Ти си дяволче и си лоша... С какво съм лоша не можах да разбера...

Сега почна да се събира с други хора дори не се и сеща за мен... Но нека явно просто не ме ценеше... Тази с която се събираше и я имаше за по-близка от мен, я е заряза в два часа през нощта да се прибира сама и е отпрашила с колата... Уж на шега... После била преспала с приятелят на уж най- добрата ми приятелка... Е тя явно е свикнала да цени и да прави евала на тези които я съсипват.. Аз я имах за сестра и я обичах от цялото си сърце, но тази подлост и лицемерие ми дойде в повече.. Според вас била ли ми е някога истинска приятелка или просто една добра позната

Коментари

1.   Не ти е била приятелка, през цялото време си се заблуждавала.
По-добре прекрати всякакви взаимоотношения с нея, за да не се измъчваш.

Morena

2.   ж30: Всички сме имали подобни ДОБРИ и БЛИЗКИ "ПРИЯТЕЛКИ". Всички сме се парили от тях... Дългосрочното приятелства не са гарантирани с качествени такива... От личен опит ти препоръчвам: През определено време, когато имаш свободно време, когато не можеш д заспиш или си на разходка, да се опиташ да си дадеш РЕАЛНА сметка за качеството на приятелите ти. Не е важно количеството, а качеството... В този смисъл, щом прецениш, че някой търси само полза и изгода от теб, без да се интересува от теб, да те закриля и т. н., то полека-лека прекрати приятелството и го превърни в добър познат и нищо повече...
Истински приятели няма. Има само проява на взаимни интереси, които съвпадат към даден момент и те не може да са вечни. Днес едни хора ще са до теб, утре други и т. н. Не забравяй, че "истинските" приятели никога няма да те спъват и спират в живота, а винаги ще те подкрепят и ще ти помагат!!!

3.   според мен не ти е била никаква приятелка, само те е използвала и когато вече няма полза от теб те захвърля като нанужна вещ. моят съвет е да не я допускаш отново до себеси ;)

4.   И аз имам подобен проблем, обаче аз съм момче и имам проблем с най-добрият си приятел.