Споделена история от Тинейджърски

Малка ли съм, за да го направя?
Аз съм на 14. Това лято ще стана на 15 но не ми се чака да порасна. Искам да го направя но ме е страх 1-дали ще ме боли 2-дали ще тече кръв и дали това ще го отблъсне и последно мога ли да забременея дори ако сме го правили с презерватив?

И защо бих могла да съжалявам по-късно? Какво е по-различно от това да сам например на 17? Какви биха могли да са последствията?

Коментари

1.   Ами никой от четящите не може да ти каже дали да правиш секс или не ти сама решаваш но имай в предвид че тялото ти още се развива на 14. Това дали ще боли и ще тече ли кръв е индивидуално за всеки.

Ако спортуваш и/или ползваш тампони хименът ти ще по-разтегнат и няма да има почти никаква кръв когато правих секс за пръв път при мен нямаше нито болка нито кръв но това зависи и от момчето с което ще си ако то е внимателно и те отпусне преди самия акт всичко ще е ок.

А дали можеш да забременееш или не като ползваш презерватив пак зависи ако са прекълено къси за твоя човек е възможно в теб да попадне семенна течност и да забременееш затова ако ще правиш секс нека да е с човек който има поне минимален опит.

А разликата между 14 и 17 години е огромна мисленето ти тогава ще е съвсем различно от това сега. Дали ще съжаляваш ако го искаш заради себе си а не заради другите няма.

2.   Ами реално погледнато все някога ще го направиш, но разликата е че тогава ще си доста по-образована и по-готова да поемеш всички рискове. А колкото до това дали можеш да забременееш с презерватив - дори и те не ти дават 100% гаранция че не може да се случи.

3.   Здравей,
1- да ще те боли. Винаги първия жените ги боли защото се разкъсва девствената ципа
2-да ще тече кръв
3-по добре е да го направиш на по зряла възраст защото удоволствието ще е по голямо
Ако го направиш с някои приятел или гадже с които не се обичате истински няма да е чак толко голямо удоволствието.

4.   Зависи от партниора! Ако той има опит в тези работи не вярвам че ще има проблеми! Но ако и на него му е за 1-ви път може да стане малко кофти и на двамата! Не мисля че си малка, да го направиш на 14 години не е лошо. Макар според мен да изчакаш поне още 1 2 години :)

Пожелавам ти успех!

5.   Само ще съжаляваш после че си избързала, както мен аз го направих на 13 сега съм на 15.

Няма нищо страшно да го направиш, е има си малко кръв това е нормално при всички е различно. И гледай първия с който си избрала да бъдиш да е сериозен в това което прави и да бъде по голям и с повече опит, а не някои мухлю на който си му пуснала и после да те остави. Използвайте кондоми и няма опасност от забременяване поне те предпазват 98% до колкото съм чела, единствено въздържанието е гаранция 100% да не забременееш. Прави безопасен секс или спинкай самичка.

6.   С презерватив има опасност да забременееш само ако е скъсан (затова си взимайте по хубави). Разликата е в това че с годините почваш да разбираш нещата различно и някой се пазят за по подходящ човек. Доколкото за въпроса дали ще те боли не знам не съм момиче... но доколкото знам при всички ви е различно. Познавам момичета, който не са осетили нищо първия път и дори не имало кръв. Важно е да предопредиш приятеля си че си детствена за да се подготви.

7.   По различното е в начина на мислене. Виждаш нещата по друг начин. Моят първи път беше на 15, за което съжалявам. Не бях готова и не можах да се насладя и следващите пъти. С времето това се променя, но е важно на какъв човек попадаш и най-вече какво е мисленето ти. Моят съвет е да не бързаш, но ако все пак си решила първо се осведоми за основните въпроси.

8.   На твоята възраст съм и не съм го правила! Аз мисля да поизчакам още няколко години, защото не съм психически подготвена да направя такава сериозна стъпка в живота си. Не мисля, че и ти си подготвена за подобно нещо. Чувала съм, че ако го направиш на ранна възраст тялото ти спира да се развива и това не е добре.
Ти си решавай, но аз те съветвам да почакаш!

9.   Абе дете.... я си гледай уроците и куклите... какво си тръгнала да мислиш за секс, като се страхуваш дали ще те боли или ще тече кръв! Човек който е подготвен психически и физически за полов живот изобщо не би трябвало да се замисля за тези неща!

10.   Няма как да съм физически и психически подготвена за нещо което не сам правила никога. Гледам си уроците,уча в гимназия и не получавам по-ниска оценка от 5. Не е в това въпроса. Искам съвет - не да не го правя а защо да не го правя? Благодаря на тези които писаха по-горе.

11.   Искаш да го правиш на такава възраст ? Пхаааааа гет а лайф !!!

12.   Няколко причини да не го направиш:
1. Наистина си малка
2. Личи, че не си глупава
3. Просто ти е любопитно (или искаш да се направиш на интересна), но не го желаеш наистина
4. Не си сигурна в себе си
5. Ще съжаляваш (по-вероятното от двете е)

Защо ще съжаляваш:
ЕДНА ПРИЧИНА - направи го и ще я разбереш!

13.   Няма такова понятие малка.... но е много важно да го направиш с правилния човек. Удоволствие от сега ти казвам че няма да изпиташ никакво. Само болка!!!

По важното е, че това особенно първия път трябва да е с човек когото истински обичаш, а не е само порив. Ако не си сигурна по-добре недей.... интересно ти е защото ще ти е за пръв път, но повечето жени изпитваме истинско удоволствие от това чак след 25г., аз самата скоро разбрах за какво става въпрос, а съм на 26г.!!!

Абе с две думи..... важно е за самата теб, трябва да го почувстваш.

14.   Въобще не ги слушай тия... Значи моите съвети са следните... Ако имаш чувства към въпросното момче и си сигурна че и той има към теб, то няма никакв проблем да го направите.. Не се притеснявай за болка и за кръв... Тва са просто митове.. В повечето случай няма кръв, аз лично съм отварял 3 момичета и нито една от тях не ми е казла че е боляло кой знае колко и кръв не е имало.. ! А за забременяването не се притеснявай, недай си боже да се скъса презерватива, взимаш хапченце и забравяш за проблема.. Та найстина ако чувстваш със сърцето си че това е човекът действай ! :)

15.   Не е толкова страшно колкото изглежда това че твои fr са ти казали че боли и има кръв да от част е вярно, но все пак всеки човек в индивидуален и при теб може да не боли толкова колкото си мислиш Че ще има някаква болка е вярно, но кръвта не е задължителна затова не се притесняваи толкова А за притеснението че може да съжаляваш после това може да стане само когато не е било с правилния човек и ако не си сигорна, че той е човека по-добре изчакай когато моментът доиде изобщо няма да се сетиш за твоите притеснения.

16.   Не го прави......

17.   Aми мисля че си малка , щом дори не знаеш че 1 път винаги има кръв , и болии :P аз предлагам да понаучеш малко и тогаеа да мислиш за секс ... и според мен така като бързаш много - май гледаш от някой , приятелките си например ... не дей да се водиш по полите на другите ... направи го когато намериш подходящия човек ... според мен ти само изкаш да се изфукаш пред някой :)

18.   Малка си още не бързай

19.   Малка си още.. !

20.   Малка си още, психиката ти НЕ е подготвена. Изчакай и ще се увериш ;}

21.   Не си малка защото аз съм още по малка от теб а искам но няма с кой

22.   Минаха три години, все пак направи ли го?

24.   Не слушай тези дечица който също не са го правили. Да знаеш колкото по късно го направиш толкова повече ще боли защото всяка година девствената ципа става все по еластична и трудна за скъсване тоест повече болка и повече кръв. И от биологична гледна точка момиче на 15 години е напълно развито за първия си полов акт.

26.   ами когато и да го направиш първият път винаги ще те боли и ще тече кръв. Ами не вярвам да го отблъсне, но според мен хормоните сега са в повечко и не е времето

27.   здравей. Моят съвет е, ако си сигурна в себе си и гаджето ти го направи. Когато го направих бях на 14, , имах сериозна връзка, която продължава и сега. Бях уверена в себе си и човека до мен. Удоволствие от първия път няма да изпиташ. За болка, ше има болша да, все пак ще се разшириш. За кръв, не се знае. Може да има, може и да няма. При мен лично нямаше. Това е от мен, ако си готова, давай.

28.   Ако се отпуснеш спорет мен няма да боли но ако сисе стегнала може и да боли. Но важното е да си готова. Моя съвет е просто да се отпуснеш.

29.   Лелее нямам думи!На къде отива този свят?Аз съм на 24 и се пазя за първата брачна нощ или поне като срещна свестния да ме изчака известно време.Толкова години съм се пазела и се държа възпитано и на ниво,няма да деградирам и да дам на някой незрял или насилник или женкар да ме има.Не ви разбирам днешните тийнове.Отдавате се на разврат и си мислите,че някой пубер или батко ви обича.Не,не ви обича иска само да се забавлява,а в многото редки случаи на любов...е това вече са щастливци.Момичета,помислете добре кога ще се отдадете и се ценете!Именно женската чест е било нещо цененото векове.Бъдете различни,бедете нежни цветя!От Анжи

30.   Според мен е добре поне на 17-18 години един човек да изгуби девствеността си и то от подходящия човек, а не от еднодневка, само ако обичаш някого, иначе се превръщаш в парцал в последствие без морал и ценности, а важното е за първи път и на колко опитен човек ще се отдадеш. Моята приятелка е загубила девствеността си на 16 години и половина (аз на 18), но оттогава има някакъво вътрешно обръщане на матката (лично аз не го виждам), но е имала проблем, защото онзи нейното гадже е бил абсолютен сакаптлък и после година и половина не е помисляла за секс дори. Не че му е бил толкова голям, колкото че е бил груб и директно я е сложил върху него и я е разкъсал, за това внимавайте. Аз пък бях на 18 и понеже ме беше страх да не се изложа с момичетата с които имахме взимано давано го направих с компаньонка, взе че дойде грозна и дебела и аз после не исках да помислям за секс известно време, пълна трагедия, така че и на двама ни с моята приятелка първият ни път е бил най-лошия в живота, а по принцип е по-приятно да бъде внушителен и запомнящ се

32.   29. Подкрепям те напълно, направо шапка ти свалям, ако наистина си добре изглеждащо момиче на 24 и си се запазила девствена Аз съм момче на 23, и аз разсъждавам като теб (но просто от срам се опитах на 18 с компаньонка, тъй като си нямах приятелка и аз желаех само едно момиче, а другите просто ги режех, но тя беше най-близко до сърцето ми), и съжалявах цял живот, след това не се давах лесно, но аз съм мъж, мен няма и кой да ме посочи с пръст каквото и да направя, но разсъждавам чисто по женски, даже като си хванах приятелка и разбрах с колко момчета е била (въпреки, че са били във връзка), направо бях в шок, единствено останах с нея, защото е честна и открита и не ме лъже, а и е сериозна, но да правиш секс на втората, третата седмица от връзката си според мен е адски неморално, жалко че светът тотално се промени и моите мечти за връзка и точното момиче обягват и никога няма да се сбъднат, независимо с коя, малко са момичетата като теб, а не мога да тръгна и да казвам аз какъв съм, ще изглеждам адски смешен на хората, че не съм типичния женкар, въпреки че обичам да ме свалят, но просто съм си различен, надут, недостъпен и с адски много морал, много ми пука дали някой мой приятел е бил с 50 жени, мен една ми стига до края на живота ми, но дали и тя разсъждава като мен, това е вечния въпрос, това е вечния страх от връзки, да намеря подходящата. Моята е сериозна на пръв поглед, но с 7 връзки зад гърба си, една за една нощ (а е само на 23 години) и аз съм под номер 9 в леглото, спорд теб дали се чувствах приятно след като съм с подобен тип мислене като твоето, бях в ШОК, но останах с нея, защото не ме излъга, че съм и втория, има много такива жени, а и като цяло не го е правила за да бъде с нов и нов мъж, а просто връзките са й куцали, но рано се е отдавала, разсъждава като мъж стигне ли се до секс и е адския егоист, всичко в повечето й връзки е било само секс в мимолетните, нищо повече

33.   ами какво да ти кажа разликата каква е че на 14 е че 1 не мислиш дали човека до тебе е за тебе 2 може да те омае така че да си мислиш че той е за тебе че е номер 1 че принца на мечтите ти докато на 17 ще имаш опит от всичко това няма да се излъжеш толкова лесно но не сигурно че пак няма да те остави но на теб ти стига да разбереш дали те обича или обичал тогава няма да сажелаваш повярвай ми ако човекът до теб те обичал и е правил неща които до момента никой не правил за теб така хем няма да сажелаваш хем няма да правиш секс а лубов няма да е само от твоя страна :) а да правиш лубов е нещо които е не повторимо на този свят пойелавам го на всеки уникално е :)

35.   Първо, задължително над 18 годишна възраст! Това трябва да бъде заложено в Конституцията! Второ, дори и с презерватив може да се забременее, а ако не са изследвани партньорите за ХИВ вируса, става интересно! Трето, отивай да учиш, вместо да се занимаваш с глупости, защото на тая възраст нямаш друга работа, освен върху книгата и ходене до училище, без пропускане на нито един час!

38.   Според мен не е важна възрастта, а е важно това да си сигурна както в себе си така и в човека до теб. Трябва да бъдеш сигурна, че той те обича достатъчно и не иска само да те "пробва" и след това да те остави. Аз съм на 14 и не съм го правила, просто знам че не съм готова. Страх ме е и от вероятността за забременяване защото на 14/15 години си все още дете и недай си Боже забременееш животът ти отива по дяволите. Затова внимавай!

39.   Не ги слушай другите: прави това, което тялото ти иска!
Ако ползваш качествени презервативи и ако си с опитен партньор, за който гарантираш, че не бърза да става баща - прави го!
Няма страшно - ако забременееш има и хапче Анти - бебе, с което да пометнеш до 72 часа.
Но не бързай със сериозните връзки! Още си малка. По - скоро започни с половия живот още отсега; точно, защото сега се развиваш, ще е най - добре да започнеш да го правиш. Щом тялото и психиката ти го иска, едва ли е вредно! И хората, подобно на животните си имат инстинкти неслучайно, а потискането им води до много лоши последствия! Питай психиатри, ако не вярваш!
Освен това е строго индивидуално, но в повечето случаи не боли и не кърви кой знае колко при първия път. Може би ще има болка при първите няколко пъти, но после болката ще спре и ще свикнеш. Ще видиш, че секса нещо, което е приятно и даже полезно за здравето ти.
Желая ти редовен и балансиран полов живот и добро психическо и физическо здраве!
Успех!