Споделена история от Тинейджърски

Пубертетски пъпки - въпрос към женската аудитория
Така, звучи гадно "пъпкъ" :D, но очевидно аз имам акне. Вярно е че не е много, но все пак имам. Та въпроса ми е много ли се отблъскват момичетата от това?
М 18

Коментари

1.   Теб май късно те е хванал побертета. Така и аз имам пъпки, но не толкова много и пак си ме харесват. Използвай кремчета, лусиони и тем подобни за да ти се махнат. Пък щом са ти малко пъпките не мисля, че ще имаш проблем! Не всички момичета гледат външния вид пък и тея пъпки все някога ще ти се махнат.

2.   Аз съм Ф и познавам много М с много пъпки но... който си е красив е красив. М с много пъпки са много симпатични, ако 1 Ф те харесва няма да обърне голямо внимание на акнето ти, а ако толкова те притеснява върви на козметик.

3.   (Автор) Поберта ме държи от 12 годишен. Все пак мерси за мнението. :)

4.   Бате аз съм на 21 и имам пъпки. Тестостерона ти е много. Аз си правих изследвания и се оказа доста над рефернтната граница. Имам доста пъпки, но си хващам готини путки. Радвай се на тестостерона си. Ебеш много яко. Попринцип проблемът се решава точно с една инжекция, която не е толкова опасна. Аз преди също имах комплекси и си бих в гъза. Пъпките изчезнаха за 5 дена. После не се появиха месец. Все пак става въпрос за блокиране на тестостеронови рецептори и е вредно. Няма да ти кажа какво се бие. Имам и лека форма на себорея.

Съвет:
Къпане сутрин и вечер с вода лицето под душ и с леко търкане с измити преди това ръце. На 2 дена 1 сапун бебешки. Купи си фондютен виши 2 номера за нормална кожа, който издържа на всичко (издръжлив) и си направи в по-светлия като сипеш от по-тъмният точният цвят на кожата ти. В началото ти е странно, но свикваш. Мажи много малко.Това и жените не могат да го забележат тази комбинация. Имал съм коментари от жени, че имам много хубава кожа. А като видят фонтен в нас се учудват. Пробвай.

6.   Съвет:
Купи си от аптеката АКНЕ АУТ (НА ЛАТИНИЦА). 100% ефект. Аз също имам този проблем. Когато ми се появат ги мажа сутрин и вечер и утре най - късно други ден ги няма. Не те лъжа само защото да си напиша мнението.От както го намерих просто станах друг човек. Има го като крем но аз го използвам на водна основа. И на други приятели и приятелки съм им го препоръчвала и са казвали че им вържи работа. Пробвай няма да съжалява.

7.   Еми аз до колкото знам пъпките при някои се появяват при консумация на мн сладко и мазно преди като си хапвах по доста мазничко и сладко имах доста папки след като отидох на лекар тои ми каза за парво време се опитай да намалиш скадкото и мазното за 1 седмица спрях да ги консумирам ядох предимно посни супи препечени филий и имаше огромна разлика но да ви кажа 90% от всички хора които навлязат в побертета имат папки хората който са младолики са тия 10% от 100 които нямат това просто е един период който трябва да се мине рано или касно при някой идва по рано при дръги по късно но е така продължава различно време от порядака на 1-2,3 години а при някои е цял живот наистина неприятно е но според мен намалете консумацията на сладки и мазни изделия а между другото за мазилата всеки един човек има различна кожа на едни може да помага на други не зависи от човека ...

8.   Aз също имам пъпки но малко и най-вече по челото, няма как нова е неизбежно,при някой се появяват по-рано при др. по късно и така.... сутрин и вечер си мийте лицето със сапун бебшки и след това с салицилов спирт и хлорнотромицин 10 капсули се разтварят в спирта в аптеката ги продават.... Веднъж в седмицата правете си маска на лицето със мед и канела аз съм мн доволна и има резултат... в една чаша слагате течен мед колкото прецените и канела,разбърквате добре и нанасяте с пръс върху лицет,седите 30 мин. и след това измивате с хладка вода има ефект.

9.   Така, да кажа и аз мнение! Аз съм момиче на 13 и имах много пъпки. Реших да си поръчам от oriflame серия за почистване на кожата. Взех си http://bg. oriflame. com/products/product-detail. jhtml? prodCode=20164, http://bg. oriflame. com/products/product-detail. jhtml? prodCode=20176 и http://bg. oriflame. com/products/product-detail. jhtml? prodCode=20167. В каталога бяха комплект и имаше намаление, но не това е важното. Просто не можах да повярвам на ефекта. Лицето ми стана невероятно чисто и гладко. Казвам ви, пробвайте и вие, няма да се разочаровате : ) Късмет!

10.   Аз съм на 13 години за да изчистиш лицето си наблягаи много на хигиената ...Това значи да си чистиш лицето със сапун и вода всяка вечер и сутрин***След като си измие6 лицето намазваш лицето със ''Зинерит'' [http://www.ugrei.net/apteka/chemistry.php?id=253] ето така изглежда продава се в аптеките. Аз лично го използвам и съм най-доволна от него Ползвах съ6то и AKNE OUT но то не ми помогна така и ти препоръчвам зинерит защото изсушава пъпките за 2 дена и аз съм много доволна от него .Ако искаш да си го купи6 струва навсякаде различно 17-16-18 лв. купи си го и 6те си много доволна всеки ден сутрин и ве4ер маже6 си лицето дори ако има6 и на друго място пъпки може да намаже6 и там ... Благодаря за вниманието!!! Забравих да ти кажа че след като го изхабиш не купуаи друго защото няма да действа тъи като кожата е свикнала...!!!Moже да си купиш след това нещто на Орифлейм тъй като продуктите им са качествени и ефикасни

11.   Аз съм на 13 години и също имах много пъпки,но майка ми ме заведе на лекар за лицето.Той ми изписа няколко лекарства ( което между тях също е ''Зинерит'' ^^ ) . Започнах да използвам тези лекарства преди 1-2 седмици и сега почти нямам никакви пъпки .

12.   Аз съм на 14 (момиче) и все пак намирам пъпките за...леко привлекателни! Знам че звучи странно да ти харесват момчета с пъпки обаче според мен те не променят особено вида на човека :)

не се притеснявай :)

амм.. да ти кажа само че ако използваш много кремове (някои момчета използват и фондютен което е гадно, все пак са момчета) , кожата не може да диша и се получават други кожни проблеми... за това внимавай с какво се мажеш :)

13.   M 15, ползвам Акне Б5, далацин Т, мия си лицето с Garnier и имам пъпки от около 2 години... :(

14.   Не не отблъсква това момчетата.

15.   Не ви препоръчвам мними рецепти за лечение. Истината е една: Дерматолог. Имах същия проблем отидох на дерматолог и ми помогна страшно много. Минаха почти 2 месеца от началото на лечението ми и има ОГРОМЕН ефект, 90% от пъпките изчезнаха, а скоро и другите ще го направят. Отново казвам ДЕРМАТЛОГА спасява животи!!!

16.   Аз съм момче и имам същият проблем! Ходих на дерматолог и след като ме прегледа ми изписа Тетрациклин Актавис (20 капсули в кутия) което се пие 1 път на 24 часа. Също така Зинерит ( дермален разтвор) което се маже сутрин и вечер след като първо си се измил с бебешки сапун! Пробвай не е скъпо ии има голям ефект при мен както и при много приятели! Но да знаеш вземи си един лосион за слънце-защита, защото тези пъпки не трябва да седат на слънце защото стават на петна! преди да излизаш се мъжи с някакъв лосион за слънце-защита... няма да ти препоръчвам, защото има колкото си изкаш! Пробвай така и ти казвам има ефект, но не е моментален.. както всяко нещо изисква време! Успех ;]]

17.   Това е 1виа ми коментар :))
Значии хигиената е важна... не трбва да пипаш лицето когато ръцете са потни примерно или мръсни... също лицето тр да го миеш по неколко пъти на денн... Ако решиш да ги стизкаш тези пъпки то, ЗАДАЛЖИТЕЛНО тр да ти е чиста кожата, а после да ги минеш с некъф спирт... Купи крем ЗДРАВЕ по 2лв мах може би ги има и мажи обилно пъпките и раните по лицето ти. Мене брат ми ме накара да не хапвам много шоколад и такива и мисл че помогна. Казаха ми и за 1 капсули "Хлорнитромицин" които тр да набухаш във 1 бутилка спирт... е взех си ги ама още не съм пробвала... :).. ама като ги пробвам ще пиша коментарче как е... Има и Рол он на Гарниер които помага... на Ейвън/Орифлеим нещата... Чувала съм и за АНТИ АКНЕ некви ама не съм ги пробвала още.. абе те моите пъпки вече започнаха да поизчезват... с времето изчезват... в момента съм на 14/15 и те моите отшумиаха за ниаколко години, все ниакога минаваш пубертета :))
А другото което е момчетата със пъпки... какъв им е проблема пък даже е готино... :) ако момчето има хубав характер то пъпките.. никъв проблем не е тва... нито е нещо отвратително или нз кво... абе не знам закво си притеснен пуберчетата сме така - имаме пъпки... Пък ако не ги издържаш и толкова много те дразнет вземи купи 1 коректор или ФДТ(впрочем е по гадно гримирано момче, отколкото момче което има пъпки)обаче така запушваш порите... :)))

Имам грешки ама бързам :))
Ай Успех и Чао от мен ^^

18.   Ми според мен момичетата не се точно отблъскваме, но не ни е много приятно :) Аз ЛИЧНО ( не казвам за всички ) не обичам момчета с пъпки.. все пак външшният вид е много важен! Не е най-важното, но определено има значение ;)) Използвай кремове, лусиони по-нагоре са дали много съвети :)

19.   Виж кво мойто гадже също има пъпки ама аз си го обичам и тва не ме отблъсква

20.   Повечето момчета имат претенции, но какво да се прави все пак няма проблем те ако истински ви харесват ще ви приемат каквито сте