Споделена история от Тинейджърски

Чудя се дали да избягам от вкъщи?
Здравейте, аз съм момче на 14 години и се яудя дали да избягам от нас. Майка ми постоянно ме дразни. Постоянно ме критикува за всичко не ме пуска да излизам никъде.. Кокато искам да изляза някъде ми казва "Никаде няма да излизаш" и такива.... Или когато съм много болен ме кара да отивам на училище.

Миналата година бях си изкълчил глезена едвам вървях и тя отново ме накара да отидада. Другите родители при най малкото заболяваме ги оставят вкъщи, а моята! И се чудя дали да избягам от нас и да отида на село за няколко дена...

Коментари

1.   Трябва да разбереш, че животът на възрастните не е лесен подложени са постоянно на стрес и нерви и най-малкото нещо дори ги дразни просто имай търпение и не обръщай особено внимание на нещата... моят съвет е да не бягаш от вкъщи, защото тогава яе докараш много повече нерви на майка ти и може да стане по-лошо... опитай се да си живееш живота малко по-спокойно един ден всичко ще се промени и майка ти ще съжалява, че не е имала необходимото време за теб и не се е държала понякога добре с теб... перфектна майка в точния смисъл на думата няма, всяка си има някой кусур, но никой не е перфектен, просто изчакай вълната да отмине ;)

2.   Наистина майка ти не е добре, не трябва да те оставя, докато си болен, да контактуваш с други деца!!! Може би не е добра идея да бягаш, а за няколко дни на село..
Noood

3.   Изчакай още 2-3 годинки и виж какво ще е положението пък и мой да си вземеш бележки и да не ходиш щом те мързи и не ти се ходи

4.   Да и аз съм едно към едно в твойто положение-та даже и по-лошо и се махам от нас отивам за постоянно на село да живея. Дай емайл за контакт да се свържеме по скайп- и модераторите ще го изтрият като го видя.

Модератор - не публикуваме контактни данни. Без изключения.

5.   Аз също съм колкото тоб и съм момче и мен ме карат да ходя на училище докато съм болен, но за това специално, не бих избягал

6.   Ех.. пускалите болен на училеще, мен майка ми ме изпрати на училище една седмица след като ми слагаха пирони в крака.

7.   Аз също искам да избягам от нас, маика ми ми взе новият телефон след като се опита да ме удари, и всичките ми нови неща, които много харесвах....сега искам да избягам и да се скрия някъде и искам да видя дали все пак ще ме потърсят защото вече 2 пъти съм се опитвала и те не бяха много разтревожени. Крайно време е да спрът да се държат така сякаш едва ли не живота ни зависи от тях !!!

8.   Ахахах и това ли ти е проблема? Че майка ти те кара да ходиш на училище??? Леле горкия ти.... И като избягаш от вас какво ще постигнеш?
Номер 7.... ДА, ЖИВОТА ВИ ЗАВИСИ ОТ ТЯХ ВСЕ ОЩЕ! Докато не станете достатъчно големи, за да можете да се преборите с изпитанията на живота и да изкарвате парите си сами!!!! Тоя нов телефон и всичките ти нови неща, които толкова си харесваш, да не би със собствени пари да си ги купил? Хората си скъсват задниците да ви отгледат, угодят и възпитат, както подобава а вие ще им се отплащате с бягство!!! Засрамете се! Някога, когато вие станете родители ще видите какво е... сега едва ли можете и искате да влезете в положението на възрастен човек....

10.   Мойто е почти такова обаче ние сме 3 деца и аз сам средната. На мен никой не ми обръща внимание. И във къщи винаги аз сам виновната-за каквото и да е. И при нас е така който се разболее ходи на училище-но на мен ми е все едно даже предпочитам да ходя защото в къщи е пълна скука

11.   Опитай се да поговориш с нея, щом не те пуска - значи ти няма доверие. Аз избягах преди от нас и много ми беше гадно, майка ми се скъса да реве... щом е толкова строга и не ти дава нищо, значи те обича много и я се притеснява за теб! Аз съм момиче, моята майка е същата. Само на училище ако ми има нещо не ми дава да ходя, но иначе много ме пази! Разбери я - майка ти е, грижа я е за теб. Щом го прави, значи те обича повече от всичко, ако избягаш - ще я нараниш много.

13.   Направи това, каквото искаш. Все пак е твое решение. Никой не може да те спре.
Аз специално ще избягам, защото родителите ми ме бият дори за това, че съм си взел вода, без да попитам, дали може.

14.   И аз съм така... Приятелите ми ходят навсякъде с колелетата а мене не ме пускат. Майка ми им се кара за най-малкото нещо. Днес исках да покарам малко колело при положение че баща ми ми беше обещал че през уикенда мога да изляза и да карам. Попитах да си изкарам колелото той ми вика че не може... аз му казах като няма да си спазваш обещанията волубще не обещавай нищо и сега съм наказана... но не мисля че бягството от вкъщи е решение на проблема.. после като те намерят пак ще е същото..

15.   Няма да е толкова зле. Планирал съм всичко. Планът ми е следния: взимам всички пари от къщи, отивам и правя бизнес - намерих човек, който търси спонсор, за да открие квартално магазинче, ще живея на гърба на магазина във фургон, като черпя ток и вода нелегално. Откривам лятно заведение пред магазина, така печеля повече клиенти и рейтинг. Ключов момент за бизнес е мястото( в близост не трябва да има конкуренция), транспорт. Към "мястото" искам да добавя, че трябва да се намира в близост или на уживени места.

17.   И аз искам да избягам, защото ми писна да ме подиграват и да не им дреме за мен критикуват мен викат ми че ще стана боклук ами оставете м е в сиропиталище.:((

18.   И аз мисля да избягам. Защото постоянно ми викат не ме пускат да излизам и постоянно искат от мен добри оценки и никога не ми вярват трябва да им доказвам, че това което им казвам е истина. ПИСНА МИ!!!

19.   Да и аз мисля да избягам ама въпросът е къде ще отида... и все си казвам където и да е трябва да е по на далеч от тази къща!

21.   Нямa дa стaне по-добре, когaто ви нaмерят (a товa ще се случи все някогa). Нямaте и почти къде дa отидете и е достa опaсно дa си някъде нaвън в 2-3 през нощa. Отиди нa село, aко изобщо ти позволят. Може поне, aко не те видят дълго време дa им липсвaш и дa се държaт по-мило. Може и дa си остaнеш в селото, зaщото ти е по-добре. A пробвaл ли си дa говориш с мaйкa си или дa дa посетиш психолог.

22.   Като в съдби на кръстопът

23.   И аз мисля да избягам писна ми на мама не й пука за мен постоянно ме критикува вика ми за най-малкото постоянно се караме омръзна ми мисля да изчезна за няколко дни да видим дали ще се сети за мен

24.   Избягай ама преди това остави самоубийствена бележка и вземи ножа, който най-много се ползва у вас и го скрий. Така майка ти ще се уплаши много. После като писано яйце ще те щади!

26.   Ем, и аз съм мислила да избягам от нас защото нашите са многоголеми расисти, ако не е бял човека е циганин няма значение каква е религията, или ако си гей или т. н тях не ги признава наричат ги педераси и т. н а аз съм би и ако разбере нз. Кара ми се за най-малкото нещо. А в даскало всички учители са ужасни и децата също ама и да искам да избягам няма къде да отода защото не съм в българия и нда. П. с ако съм сгрешила някъде извинете ме от телефон съм

27.   На вас ви е много лесно, майките ви се грижат за вас и ви гледат като писано яйце, но моята въобще не ме поглежда. Искам да съм на вашето място, защото никога няма да получа загриженост от страна на майка ми! Блазе ви!

28.   На вас ви е много лесно, майките ви се грижат за вас и ви гледат като писано яйце, но моята въобще не ме поглежда. Искам да съм на вашето място, защото никога няма да получа загриженост от страна на майка ми! Блазе ви!