Споделена история от Тинейджърски

Страх от родилните болки
здравейте :) искам да споделя с вас един мой размисли който не ми дават покой. на 18 съм и не съм тръгнала да раждам деца, но се притеснявам защото знам че това рано или късно би трябвало да се случи :( много ме е страх от родилните болки както и от това дали лекарите ще се държат добре с мен или ще гледат да им се махна от главата :(

Гадно ми е и защото се панирам бързо а определено да ми викат некви лекари на главата си е паниране :( страх ме е дали ще напъвам навреме и изобщо ме е страх от всичко.. дали може да ми обясните как стават нещата.. просто за да съм информирана какво ме очаква един ден

Коментари

1.   Е, чак пък докторите да викат като шантави не е, но в края на краищата момента на раждане е екстремен, както за родилката така и за хората около нея, нормално е твоето напрежение да се прехвърли и върху лекарския персонал. лично аз при първото от ражданията на жена ми се скъсах от драйфане защото всичко което се случваше ставаше без мой контрол и не бях в състояние да помогна с каквото и да било, после на второто и третото имах опит е бях по-спокоен. Що се отнася до болките не се притеснявай като дойде времето в организма ти ще се излеят толкова хормони, че няма да повярваш на какво си способна. Както секциото така и естественото раждане си имат рискове, но по-добре не ги мисли за това си има лекари. Желая ти успех в живота.
Зорба.

2.   Май си нямаш друга работа. На 18 си, какви родилни болки те гонят?

На света има 7 милярда души, имало е още толкова - общо 14 милярда и нагоре са раждали, умирали са от инфекции и кръвоизливи, но нито една не е умряла от самата болка.

Природата си знае работата, не чети просто БгМама, не гледай такива предавания, а сърфирай в някой тийн сайт и си гледай младостта!

Лаура

3.   И мен ме беше страх на твоите години. Сега съм на 24г. и след годинка обмислям правене на бебе - вече не ме е страх и като се пообразовах по тази тема разбрах че страховете ми са били напраазни :) А и желанието надделява и при теб ще стане так сигурно

4.   Лаура адски т. по същество си. Уточнила съм в началото, защо пускам темата и не мисля, че съм направила нещо лошо като съм се заинтересувала за това което все някога ще ми се случи... като не ти е интересно и като няма какво да добавиш по темата не говори. Зная, че по време на самото раждане организма отделя огромен брой хормони, но ум не ми побира как ще се справя с цялата ситуация жените с които съм говорила на тази тема казват, че болката е неуписуемо силна и те побърква за това съм се замислила, а и е нормално според мен да ме е страх от неизвестното... за това се опитвам да разбера нещо повече :)

5.   Да, така е. Родилните болки внушават ужас първоначално, но раждането е жизнен процес от живота на жената и радостта, която носи е по-голяма от страха, а и на днешно време страха от болката не е толкова голям проблем. Раждането може да бъде осъществено и чрез секцио, така че не се притеснявай! А и когато му дойде времето да раждаш ще се подготвиш предварително по време на бременността.

Що се отнася до лекарите - вярно е, че отношението им не винаги е особено добро, но те не са толкова важни. Важното е в този момент да имаш близки до себе си и да вярваш, че ще се справиш, така че, за да преодолееш страха от болката се стреми към тези неща.

6.   Да, ще те боли, но щом видиш малкото съкровище и ще забравиш за болката, сигурна съм ;)

МАКИ-ЧАН

7.   Здр. Ти си едва на 18, поживей си, радвай се на живота, той е пред теб. Не мисли за родилните болки.. Когата му дойде времето ще разбереш дали боли или не, но ще разбереш, че всяка болка си е струвала за съществото, което ще държиш на ръце и за което ще се грижиш!
Мери

8.   Доцентът ми по АГ каза, че болките били толкова екстремни като усещане поради факта, че жените предварително се настройвали за тях, а не поради толкова силен интензитет. Плюс това има жени(макар и малък процент), които могат да родят дори и на сън без да се събудят, т. к. не усещат болко. Спокойно :)

9.   Да, сигурно ще те боли :) Но когато видиш малкото съкровище, болката ще отмине.. сигурна съм в това

МАКИ-ЧАН

10.   Сега така го мислиш, като ти дойде до главата, друго ще е. Чувала съм от много раждали, дори такива, които в началото на бременността са имали същите страхове, че организмът си произвежда някакви хормони и един вид спира да те е страх толкова, ами си мислиш само за бебето. Не съм чула някой да помни след това болките, повечето хора го свързват с приятна емоция. Значи явно се преживява. Какво се стресираш, аз съм 6 години по-голяма от теб и даже не ми хрумва да го мисля това нещо. Имаш толкова време докато ти дойде до главата.