Споделена история от Тинейджърски

"Обичам те " ?
Здравейте. От много време чета историите тук и реших и аз да споделя нещо с вас. По-скоро искам да задам въпрос

Според вас кой във връзката трябва да каже пръв обичам те? Аз лично съм доста срамежлива и не знам как да го направя и въобще дали трябва да го правя първа.

Ще съм Ви благодарна ако ми дадете някакъв съвет - дали да го направя и как :)
Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Обичаш ли гаджето си наистина, уверена ли си в чувствата си? Ако е така нищо не би те спряло да изкажеш това което чувстваш

2.   Не бях чувала да си има някакъв неписан закон за първото "Обичам те! ". За мен това са толкова силни думи, че ако не ме изяжда отвътре и много кратно не съм си го доказала няма как да ги изрека, това бих искала и от приятеля си, просто го смятам за правилното. Та, който се почувства готов ще си го каже, ти може да си срамежлива, ама като има някаква по-такава любовна афера и се отпускаш, не те е срам. В смисъл нали знаеш, само първите целувки, "обичам те" и "харесвам те" са трудни, нататък става ежедневие.

И все си представям, че не обмисляш как да му го кажеш, кога да му го кажеш, защо да му го кажеш, а просто ти се изплъзва от устата и следват 3-4 секунди изпълнени с нерви и вълнение и после всичко се нарежда.
Зу-За

3.   Какво значение има кой ще го каже първи??? А ако го каже просто ей така, без чувства брои ли се? Ако обичаш някого ще му го казваш по милион пъти наден и ще му го показваш по още толкова пъти!

NoBody

4.   Много интересен въпрос си отправила ;) Едно е ясно, шанса и двамата да си го кажете едновременно е много малък :D А и знаеш, притеснението, страха, какво той ще ти кажe, какво ти, и дали някой от двама ви няма да се отдръпне и да отпрати красивите и искрени думи... са основна пречка! ... Хах, но който обича не бива да го е страх ;)

Мисля, че сама усещаш, че е време да му намекнеш за чувствата си, или директно да му кажеш че го обичаш! Но е добре това да стане когато сте заедно, за да виждаш какво е изражението му, как реагира, за да усетиш и неговите чувства в очите му. Като гледам и той ще да е малко срамежлив, или по-скоро тактичен спрямо теб :) Би ти показвал че има чувства, с желанието си повече да общува с теб, и да иска да се видите! ...

Та времето което прекарваш с него, вече ти подсказва, че това между вас, е повече от едните разговори :) Искаш да преминете на следващото ниво в отношенията си! Ами направо му го кажи ти първа :) Защо ли? Защото го познаваш, и дори и срамежлива с него си достатъчно отпусната. А и според мен за да решиш да напишеш темата, си доста по-смела, отколкото си мислиш че си :)

Ако не си му намеквала за чувствата си, как очакваш той да ти каже за свойте? При условие, че може също да се притеснява! ... :D Е, има за какво, ако не знае, че го обичаш, може да си казва, че ако ти сподели свойте чувства, ти да кажеш нищо, или да го погледнеш с насмешка :D Повярвай от тези неща, се страхуват мнозина! Който обича силно и не го е страх да го каже, пръв трябва да опита да го каже ;) И не се стеснявай, та вие сте си близки вече, а и както си го написала "обичам те", така и му кажи реално!!! Ще видиш, ще бъде радостен момент и за двама ви! ... Той ще се отпусне също и ще каже каквото не е казвал ;)

~winterfire~

5.   Това е много тъп въпрос според мен winterfire, и няма смисъл. Казва го този, който първи усети че има нуждата да се обясни в любов. Срам или не, тя/той ти е гадже, оправяй се.

Death_Blade ^

6.   Death_Blade макар въпроса да е тривиален, всеки има право да зададе какъвто си иска въпрос! Момичето е просто притеснено :) Проблемът на който усети, е че ако ти си усетил, а не си показал нищо, може другия нищо да не е усетил/а. Затова е нужно и малко време! А не без да си забелязал прoяви на чувства в другия, да го кажеш и думите да си заминат както са се и появили :)

~winterfire~

7.   Аз съм момче 14г. и когато си бях харесал едно момиче отизох при нея и ? казах, че ми харесва и точка. Не виждам защо ти пък да не направиш първата крачка. Който има чувства, той/тя казва.

8.   Ако харесваш някого - Кажи му го! .. Ако си с някой, той вече го знае!

9.   ж30: Мъжът. Ако и той се срамува и т. н., трябва да го предразположиш, да създадеш много на брой удобни ситуации, докато се престраши. Но... Нека той да е пръв. Някой ден ще имаш основание да му напомниш, че той те е избрал, той се е влюбил, той те е пожелал, той ти го е съобщил, а ти си го приела и споделила. В противен случай, може да ти се качи на главата някой ден, заблуждавайки се, че ти си влюбена и загубена до уши в него.

10.   9, що за дивотия, да използваш това кой какво е казал пръв за извиване на ръце и за "аргументация" в спор? ! Чуваш ли се кво говориш? ! Ако ти имаш подобен сметкаджийски подход към любовта - ОК, твое право е, но недей да го пропагандираш моля те.

Пръв го казва този, който го усети пръв. Тия неща не стават по график и по план, а както го усещаш отвътре. На мен са ми казвали "Обичам те! " без да има отвени чувства от моя страна, съответно и аз не съм го казвал. Но и през ум не ми е минавало да го натяквам или да "изнудвам" другия с това!

Кубрат