Споделена история от Тинейджърски

Нормално ли е да съм толкова висока?
Аз съм момиче в 10 клас и съм 175-6 см, смятам, че това е хубава височина, но заставайки до приятелките ми или дори някои момчета се чувствам много тъпо, освен това се ограничавам в носенето на високи токове, а те са един от основните белези на женствеността.

Иска ми се да видя различните гледни точки, вие как смятате, нормално ли е и би ли ви смущавало ако някое момиче около вас е толкова високо?

Коментари

1.   Да, нормално е, защо да е ненормално и какво възмутително има в това?

Аз съм точно толкова висока и нямам проблеми - намирам си и лесно дрехи (западни марки). Не смятам, че токчетата са най-големия израз на женствеността, а поведението и маниерите, начинът на обличане. Високите обувки за мен са за излизане вечер, а и са вредни (за съжаление).

Както и да е - не се оставяй да се комплексираш от нещо човешко, което не можеш да промениш. Част от съучениците ти ще наваксат (момчетата особено), но ако си направиш труда един ден да пътуваш из Северна и Средна Европа, ще разбереш, че не само не си твърде висока, но и си просто със средна височина. По-ниските с течение на времето клонят към леко затлъстяване, а при по-височките не личи толкова.

Всеки трябва да си харесва височината, такава каквато е, защото това е нещо, което не можем да променим.

Лаура

2.   Нормално е, разбира се. А за момчетата - те сега растат, споко ;). Ще те настигнат. Най-добре носи по-ниски обувки, аз не мисля, че токчетата са основните белези на женствеността. Ниските обувки също стоят добре, особено на високите момичета. Високите токчета са за по-ниски жени и не стоят много добре на високите жени.

4.   Ами малко по-висока си, но такива примерно са изискванията за манекенките. Синът ми е в 11 кл. и е висок 193-194 см. Така, че бих се радвала, ако приятелката му е с твоята височина.

5.   Съжалявам, но мисля че момичетата трябва да са по-нисички, да носят високи токчето пък и да не се притесняват с гаджетата( че ще са по високи от тях и ще изглежда смешно и наистина е ) иначе ти все пак не си виновна за ръста си и какъв е тоя въпрос нормално ли е, еми при всички е различно, но хубавата страна е че всички модели са високи и слаби, не знам как си в килограмите, но с този ръст можеш да имаш много секси крака, по които момчетата ще припадат

6.   И аз бих се радвала приятелят ми да е с такава височина :D но..

- от авторката

7.   Ох, майкоо... Аз съм 180, какво да кажа ?

За нищо не бих заменила височината си, даже ми е кофти, че другите са толкова набити и нямат краката, които имам аз.

И какви са тези глупости, че токчетата са един от основните белези на женствеността ? Да не се раждаме с токчета...

Gabrielle

8.   Еми кльощава съм, дам, към 50 кг ама все пак ..

9.   Аз съм на 12 и съм 170. Според мен е добре да си висок, кака ми е доста ниска на 20 и е около 1, 60 и винаги е искала да е висока, има си и добри страни.

Ив-Ив

10.   Имам приятелка, която е от моя клас ( 6 клас - 12 години ) и е 170 см. Тежи 65 кг. Всички момчета от града ни са луди по нея ! ;)

11.   Токчетата били основен белег на женствеността? Минижупите и силиконът също ли са такива? Този сайт е за хора с проблеми, а твоето изобщо не влиза в определението за проблем. Да си висок не е проблем. Нито пък някоя жена е длъжна да носи токчета или пък да иска разрешение за това - носи, ако искаш. Но да твърдиш, че за да си женствена са ти нужни токчета... не ме карай да се смея!

12.   11., не се заяждай само щото не обичам сприхави хора. пак повтарям - казах че е от основните белези има разлика и ако някой отрече че е така е кьорав. второ дали имам проблем или не решавам аз, ако това не ме потискаше толкова крайно смяташ ли че щях да тръгна да търся къде да споделям и да питам? щом влияе така значи е проблем а дали ти го определяш като такъв си е лично твое мнение. мерси за вниманието все пак :)

13.   ами да ти кажа честно аз съм 7 клас и съм почти колкото теб висока... това не е срамно, според мен трябва да се харесваме тракива каквито сме

14.   споко! Аз съм на 14 и съм колкото теб. Какво да се прави. Даже на мен ми се иска да порасна до 1, 80. Ама едва ли е възможно. :Д

15.   като гледам колко сте високи ми ства лошо! аз съм на 12 и съм 1, 54, най-много да стана 1, 60, защото родителите ми са ниски. нормалния ръст за жена е 1, 70 така че ти си добре

16.   Хей мацка, аз съм на 14 години и съм висока точно колкото теб. Няма какво да се прави тва сме ние и трябва да се приемем такива каквито сме. А до въпроса ти дали е нормално аз мисля че е и няма защо да се чувстваш неловко!!! ;DD ;))

18.   Аз също съм най - висока в класа и се гордея с това :) няма за какво да се притесняваш човешко си пък и да си висок си има и предимства - слаб си, виждаш всичко, зависи така че не се притеснявай. Например на мен започна да ми става гадно защото и другите ме настигат, но нищо аз се гордея със себе си!
И между другото харесвам по - ниско от мен момче :)

19.   о възможно е, растем до 18-19 годишни ако не се лъжа, така че мечтата ти сигурно ще се осъществи :D само дето аз не искам.. до 175 ми е екстра, но като почна да надвишавам нещо не ме кефи идеята да съм висока колкото баща ми почти.. а майка ми е 165 не разбирам как може да съм толкова по-висока от нея :?

-WeLLy

20.   Знаеш ли колко много момичета искат да са толкова високи не трябва да се притесняваш от това че другите са недорасли!!!

21.   Абе момиче, радвай се, че си висока! Аз съм 167 и много искам да съм колкото теб! Токчета... за какво са ти? Висока, стройна, още какво...?

22.   Аз съм на 12 години и съм 1. 57 не искам да раста повече стига ми толкова... :*

23.   Спокойно. Имам приятелка, която е 9 клас и е почти 1. 80. Така, че не се притеснявай.

24.   Аз съм в шести клас и съм висока 1, 74. Също и мен ме изкушават високите токчета но просто не мога да сложа с моя ръст

25.   Аз съм на 12 и половина (6 клас за 7) и съм висока 172 и така си се харесвам :)

26.   Екстра си според мен!

27.   Няма нищо странно в това споко :дд Приеми се и се харесвай такава каквато си!

28.   Аз съм на 14 години (от 7 за 8 клас ) и съм висока 1, 73-4 см и мисля, че това е нормално. Не ми е много приятно, че съм толкова висока, но не мога да се променя. Според мен твоят ръст е нормален, а по въпроса с високите токчета ниските момичета ги носят, за да станат по-високи, а не по-женствени.

29.   Здравейй :) аз съм момиче , 9 клас съм и съм висока 175 . На мен пък ми е много яко да гледам другите кви са ниски тапички :D със къси крачка а аз съм високата с дългите крака .. за какво се комплексираш ? Аз се радвам , че съм висока пък за другите не знам :):)

30.   Хора, благодаря ви, но доста време се мина откакто писах това, вече изобщо не ми пука и започвам да осъзнавам колко не-яко е да си нисък. Така че тържествено закривам темата ;д Мерси на всички.
-авторката

32.   Аз съм 160 висока на 11 год., но имам съученичка 172. Представяте ли си в 5 клас? Радвай се ще имаш дълги крака :-)

33.   Абсолютно познат въпрос - аз съм на 14 и съм 1,73 а моята приятелка също е колкото мен и е 1,83 - не, не се шегувам! Абсолютно нормално е.

34.   До номер 5.. Не мисля, че ако момчето в една връзка е по-ниско това е проблем! Нали е най-важна любовта, какви са тези грозни предрасъдаци... Било грозно... Това е много простодушно, елементарно и смешно мислене. Ако откриеш правилния човек за теб, той става идеален и нито ръста, нито килограмите трябва да са от значение!!!

36.   Аз пък съм на 11 год и съм колкото теб 175 см не се притеснявай. Мн от децата в училище даже ме питат как съм постигнала тази височина а аз им отговарям най просто че това е моята естествена височина.

39.   Колкото по-високи са токчетата, толко по-лесно е момичето

41.   Аз съм висока 176-7 см, мъжът ми е 190 см. Чудесна двойка сме и не се комплексира от това да съм на токчета. В България мъжете масово са ниски и само насаждат комплекси на високите жени. Авторке, сега си малка, но след време ще има и много мъже, които ще тичат след теб. ;) Ще има и мъже с ръст 160 см, за които ще си прекалено висока. Светът е шарен, не може да се харесаш на всички. Аз лично се чувствам много добре с ръста си. Надявам се и ти да започнеш да се харесваш един ден.

42.   От авторката: Вече съм на 22 години, завършвам университета. Останах 177 см. С времето спрях да се притеснявам толкова. Има моменти, когато се притеснявам, но са ужасно малко. Дори не помня кога съм написала това съобщение вече, хаха. Благодаря все пак на всички. :)

43.   Аз съм на 14 и съм 175, така че не се тревожи. Високите имат доста предимства, например по физическо. Имат по-големи шансове в баскетбола, волейбола, скока на дължина. А високи момчета се намират. В моя клас лично има момчета, които докато гледам се чувствам сякаш гледам някое дърво. Около 190 са.