Споделена история от Тинейджърски

Насилие?
Здравейте. Имам проблем от известно време с един мой съученик. Момиче съм. Всичко започна така: бяхме на един празник всички от училището. Аз и най-близките ми приятели решихме да се позабавляваме и да кажем че сме били неадекватни.

Аз бях най-зле от всички и тъй като не знаех какво да правя звъннах на гаджето ми, той на един негов приятел (същото момче с което имам проблем) и го помоли да ме пази докато дойде той. Та излезе съученикът ми и постоя с мен за около час. После всичко отмина а аз му бях казала докато още бях неадекватна че ще съм му длъжница. Един ден в училище, скоро след случката, той поиска да му правя масаж. Нямам предвид по мръснишки начин просто да го драскам с нокти по ръката (всички откачат по това).

Но не ме помоли а ми заповяда освен това през междучасието ми се отяждаше без да има защо и ме нарече курва, защото правех масаж на момчето което седи до него. Той ми нареди отново, викайки и обиждайки ме, а аз му казах че с това държание не заслужава. Той се ядоса и от там започна всичко. Постоянни обиди, в началото и аз му отвръщах, но после започнах да го игнорирам. Той спря и така до днес. Когато без нищо пак започна да ме обижда и се опита да ме ритне 3 пъти. Какъв мъж а? После ме удари малко преди другите да го махнат от мен. И така всичко пак от начало. Та сега се чудя дали да събера хора да го пребият (познавам много подходящи) или да се опитам да се оправя сама отново въпреки че той започна и да ме удря, а аз съм момиче и не мога да се бия с него?

Коментари

1.   Ооо, знам ги такива „момчета“. Съжалявам, но момче, което бие момиче, не е истинско момче. Аз съм момиче и момчета са ме пребивали. Можеш да го предупредиш, че ако не престане, ще накараш някой да го причака и да го набие. Можеш и да викнеш някой от тези, които могат да те защитят и да го сплашат /не с бой, а просто предупреждение/. Ако тези двете не помогнат, вече можем да говорим и за вариант бой.

2.   Ходи и се оплачи на директора или на баща ти ще ти помогнат.

3.   Пробвай сама :). Поговорете, а ако трябва кажи на класния ръководител. Уличният бой не е шега работа! А, нали имаш гадже викни го да поговорят!

4.   Да събереш хора да го пребият? Това е доста глупаво, не мислиш ли?

Сподели с родителите си, учители... Ако събереш хора да го пребият, това ще го озлоби още повече. Ако споделиш с възрастен и се вземат необходимите мерки, родителите му ще имат възможноста да говорят с него и да го вкарат в правилния път.

Мисли практично. Успех !

5.   Номер 4, аз мисля, че е обратното - ако се обърне към родител или класен, момчето ще се озлоби още повече. Това го знам от личен опит. Когато бях в 5 клас едни мои съученици много ме тормозеха. Казах тогава на класната, а те се озлобиха още повече. В 7 клас пак същата история - нетърпим тормоз, виках и родителите ми, но тормозещите ме още повече се озлобиха. Авторката, ако иска нека да пробва и с класен или родител, но аз все пак предупреждавам за възможни последици.

6.   Еми, викни някой да му "срита задника". Очевидно си го заслужава! Може и да не разсъждавам както другите, но ако това ще го накара да придобие малко респект към теб, ДАВАЙ!!! Щом за него да те тормози и бие е единственото решение, то момчето си проси един як бой.

7.   /от номер 6/ - Пиши-какво мислиш и ти, плс.... не искам да подтиквам към 'лоши' действия. :Д
VVW

9.   Оплачи се, кажи на баща ти.

10.   здр. Според мен това момче те харесва и тъй като не може да те има започва да говори глупости по твой адрес и започва да агресира срещу теб. Не се впечетлявай от нещата които прави а го игнорирай или му припомняй че е жалък с действията си. Покажи му, че на теб не ти пука от нещата който прави независимо дали са добри или не...! Естествено ако и ти не го харесваш?

П. П на колко години сте??

Мери