Споделена история от Тинейджърски

Как да постъпя?
Здравейте, аз съм на 12 и имам приятелка малко по-малка от мен. Обичам я като сестра ми е. Наскоро в училище дойде момиче с 2 години по-голямо от нея.

Един ден тя си тръгна по-рано, стана ми странно. Проследих я. Тя пушеше с големи момчета от които 1 и беше гадже. И така поговорихме и тя ми призна че всеки ден пуши по 4 цигари, а аз стоях и не вярвах на ушите си, момичето което беше дошло я беше научило. Обеща че няма да пуши но я хванах отново.

Да кажа ли на майка и, много се тревожа за нея... само на 11 е...

Коментари

1.   Не се занимавай с нея, зарежи я, ако толкова много я обичаш пък, направи компромис и я търпи такава квато е, намери си истински приятелки, които няма да те лъжат.

Ная

2.   Ная, фактически това не е лъжа, а прикриване на истината. Има неща, които обичаш да правиш, но не ти харесва да споделяш с приятели... например говорила ли си си как мастурбираш (ако го правиш), как се целуваш, как прегръщаш или как трепериш, когато споделяш чувствата си?

Сега към авторката. Да кажеш на майка и си е правилно, чисто морално, но като за приятелки е кофти, защото... аз лично знам, че в определени моменти и аз и приятели грешим супер много, но се справяме заедно и именно това ни сближава, типични примери са интернет любовта, забравянето на човек и определени зависимости. Ще те съветвам грешно, но опитайте за последно, ти бъди твърда с нея, а тя да наложи воля, не е нито първата нито последната, а е едва на 11, грозно е. В крайна сметка, ако се стигне до истерия и викове по-добре кажи на някой по-вещ (родител, учител, възрастен) и каквото сабя покаже. Пък и вие сте малко малки за да се мъчите сами с нещо като пристрастяване към цигарите...
Зу-За

3.   Много ви благодаря за съветите.

От авторката