Споделена история от Тинейджърски

Майка ми ме наказа и смени паролата на лаптопа
Така. Знам, че не е тук мястото, но наистина се отчаях. Ще давам направо. Майка ми ме наказа и смени паролата на лаптопа. Дава ми да седя на него само когато тя си е вкъщи, като съответно -> тя пише паролата и после аз сядам. ТРЯБВА да разбера каква е паролата, но не знам как. Не искам да я махам или променям, просто да разбера каква е. Ще съм благодарна и на тези, които ми помогнат.

П.С - С Windows 7 съм (:.

Коментари

1.   Първо, браво на майка ти. Сега може да не го оценяваш, но това е добре за теб. Трябва ти родителски контрол малко или много и майка ти е постъпила много правилно. Няма да ти помогна, съжалявам. Когато ти мине наказанието, когато отново ти има доверие, тя сама ще ти даде паролата.

Лаура

2.   Щом те е накарала да го направиш значи има причина затова, нали? Аз лично знам как се разбира паролата при Windows, но не се занимавай с такива работи, най-много да хванеш някои вирус и да прецакаш всичко ;)

NoBody

3.   Ами замисли се защо го е направила, едва ли е защото така й е кефнало! И аз се принудих да сложа парола на компютъра, защото след безкрайни разговори с дъщеря ми се оказа, че това е единствения начин да не виси там като зомби. А версията, която имаш ти има и"родителски контрол", така че това може и да е следващото, което ще ти се случи. Вие сте направо като дрогирани с това висене пред компютъра. Всяко нещо си има мярка и като не можете да си я налагате вие, ще ви я налага някой друг! Няма начин да разбереш каква е паролата, мисли какво да промениш в поведението си, за да си доволна и ти.

Ели

4.   Чувала съм за една програма, която се казва „Real Spy Monitor“. Програмата Real Spy Monitor следи активността на компютъра и съхранява сведения за стартираните приложения, отваряните файлове и прозорци. В допълнение този шпионски софтуер прави снимки на екрана, следи какви сайтове се посещават и записва натисканите клавиши.
Освен това програмата може да записва разговорите, водени по AOL, ICQ, MSN, AIM, Yahoo Messenger, и да запазва съдържанието на пощите MSN, Hotmail и Yahoo, преглеждани с помощта на браузера.
Real Spy Monitor работи в наполовина скрит режим, тъй като може да бъде видяна в мениджъра на задачите, но не и на десктопа. Сред по-важните нововъведения в последните версии е оптимизирането на кода и намаленото използване на процесора.
Потърси я на интернет и я изтегли.

5.   Какъв глупав проблем. Като си сгафила ще си търпиш последствията.

6.   При стартиране на Windows натискаш F8, след което избираш Safe mode готово.

7.   Абе, мацко, ние като бяхме малки нямаше на какво да ни слагат пароли, та излизахме с приятели и играехме навън... 'Що вместо да пишеш глупости из сайтовете не пробваш това? !
Evettie, 21

8.   Номер 6, в Safe Mode пак иска парола, само че администраторската. Ако някой е направил грешката да си сложи празна администраторска парола, това е друг въпрос, но във всеки случай със Safe mode не може да разбереш никаква парола. Можеш да си смениш паролата на нормалния акаунт, но авторката не иска това, защото ако я смени, майка й ще разбере, че е барала.

На мен не ми е известен (лесен) начин да се разбере каква е паролата на един потребител, и добре че, защото иначе нямаше да има никакъв смисъл от тия пароли. Друг е въпросът, че и да знаех начин, нямаше да го кажа, по причините, описани от Лаура и от номер 7.

Кубрат

9.   Няма начин никакъв...
Noood

10.   От авторката: Защо ми държите сметка? Писах тук, защото имах проблем с лаптопа, не за да ми държите лекцийките за родителския контрол и т.н. Да като зомбита сме! Да, правим простотии! ДА, ТИЙНЕЙДЖЪРИ СМЕ! С лекцийките навънка, тук съм за да ми помогнете.

11.   Ами да не беше писала защо нямаш достъп до лаптопа си. Като не искаш лекции, да беше питала "как да си разбера паролата", без да се обясняваш много-много. Сега ще си търпиш лекциите. Май хич не можеш да си поемаш последствията от действията.

12.   Номер 10, с тоя тон навънка, тука помагаме на хора, които наистина имат нужда.

Курбат

13.   Мацка не знам как, ама последният ти коментар цепи. Що не земете да се гръмнете с тия лекции умрели, не сме 18ти век.. стига сте съдили момичето а помогнете ако можете!
Melinda

15.   Има едни програми които разкодирват "звездичките" на паролата. Поразрови се и ще намериш

16.   Авторката, както и №13 са явно мноого заблудени тийнейджъри, според които възрастта им е оправдание за всичко. Като не искат т. нар. от тях лекции, да търсят съвети в Teenproblem. net. Този сайт е за помощ, но всеки я дава и според ценностната си система. Имат още да учат, така че да ходят в подходящите за тях сайтове.

Ели

17.   Я направо да ги изстреляме тези зомбита с една криокапсула към Пандора! Там нави-тата ще ги научат как се сменят пароли.
Или поне да ги изгоним навън да поиграят на жмичка, докато съвсем не са забравили как се тича със собствените си крака и как се общува словесно а не през чата.

19.   Авторката... я по-спокойно, моля те! Още малко и ще ни набиеш! Щом има проблем с компютъра защо не пишеш в някои IT форум? Ааааа дааа сетих се! Защото там няма да ти помогнат за такова нещо... (поне в повечето уважаващи себе си форуми)... Веднага мога да ти кажа как става с няколко прости стъпки без излишни глупости и програми! НО НЯМА! Първо защото си има причина, за да ти заключат компа КОЯТО ПРИЧИНА НИ НАЙ-МАЛКО НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА! И второ по-добре е да излезеш навън да се раздвижиш малко вместо да седиш по цял ден на компа и да зяпаш порно, примерно

NoBody

20.   Авторката, като пишеш глупости трябва да си готова да приемеш и полагащата се критика към тях, а не да се държиш като ощипана госпожица.
Лекции се пише без "й" понеже е в множествено число, а хората ти го казват, защото (очевидно) вашите не са свършили добре тази работа!

21.   Mама също ми сложи парола но аз се разревах и исе извиних и тя я махна

22.   Здравей,
Аз съм на 12 години.
Не смятам, че съм била зомби но пекалявах с лаптопа. Мама и татко ми подариха лаптоп. Влизах насам-натам, писах коментари, гледах анимета и тн. Една събота вместо до стоя пред компа излязох. От лятото не се забавлявах така. Вече стоя по 15-20 най-много 30 мин. Съботите и по повече, но разбери, разбирам те и мен ме дразнят тъпите лекции. Поиграй на старите игри с приятели (знам, че ти звучи тъпо) излез навън посмей се и се опитай един ден да си без компютър.
Диди

23.   Свали си програмата Cain&Abel с която е лесно да се разкодират паролите на всеки компютър. Не съм сигурен дали работи на Windows 7, но и за Виста пишеше че не работи, но си работи много добре даже. Задължително е да разбираш поне малко Английски език за да се оправиш с инструкциите. Има много клипчета на youtube които показват как става.

Друг вариант е да инсталираш някой от така наречените key loggers които ще запомнят кои клавиши са натиснати като е писана паролата. Успех!

24.   От авторката:

Добре, дойде и момента да благодаря на всички. Благодаря на хората с лекциИките, както и на хората, които ми помогнаха или поне се опитаха да ми помогнат за паролата. Btw глупаво е да съдите човек като видите 2-3 изречения. Помислете малко и за вашата постъпка, huh? Или понеже съм "тиинейджърка" и за това пишете разни работи смисълта, че имате повече опит и т. н. Добре, понесох си последствията. Добре, ще се примиря с факта, че който и да попитам за нещичко скача. И добре, ще излезна навън да играя на криеница, ok? Благодаря ви, отново. Ако не сте намерили сaрказма в някои от изреченията, няма проблем, ще ви помогна... Относно родителите ми, какво за тях казахте?

25.   Много е елементарно да видиш паролата при лаптопите за wi-fi ако са свързани към мрежа. Ако все още ви интересува пишете и ще ви обясня

26.   можеш да я смениш но незнам дали щети помогне влизаш в старт менютп и пишеш cmd после пишеш netuser и името на акаунта после пишеш паролата ;)

27.   хахах 21 с парола колко смешно за една глупава парола да ми ревеш божее какъв смях пада

29.   Има програми като SpyBot и KeyLogger. Те ще ти помогнат. Успех!

30.   И мен майка ми ме наказва без компютър много време но ето казвам ти една тайна която постоянно правя. Докато тя пише паролата, надникни и виж каква е или ? помогни с някаква работа. Така тя ще разбере че не си ЗОМБИРАНА и ще ти я даде. Е надявам се да съм помогнала.

31.   Сега да ви кажа мили ми драги ми идиоти не четете лекции на хората защото не ви питат как да намерят код за активиране ядрена бомба.. а ви питат как да се разбие паролата на лаптоп или компютър.. моля ви се не давайте тъпите си мнения защото не ни интересуват :) Когато си имате деца на тях им четете конско и на тях им се карайте че са седели на компютрите си които вие сте им купили... и by the way вие сте много зле? !? вие си губите времето да пишете тъпи коментари в някъв шибан сайт и после ние сме били като зомбирани и тем подобни? няма да говоря повече... вие възрастните и вашите стари виждания за живота -. -.. спирам да говоря че ше кажа някоя обидна думичка и ше ме изкарате и за вандал ;3

32.   1-во Какво прави възрастен в раздела? 2-ро № 31 БРАВО! 3-то Всички родители се опитват да прекарат повече време с вас деца! Не, че аз не съм. На 16 съм, но въпреки това родителите ми се опитват да командват живота ми. За което те нямат вина, но някой прекаляват. Тоест повечето. Защото ги е страх да не ви изгубят. И 4-то вместо да се чудиш коя програмка да дръпнеш за да разбиеш паролата на компютъра седни и поговори с нея най - вероятно има причина да те наказва и може да постигнете консенсус. Иначе родители са ужасни. Когато ти си в побертета, а те в критическата не може да се живее с тях. Имат стари разбирания и методи за наказания, който вместо да поучат
озлобяват днешната младеж. Пък и няколко дена без компютър не е болка за умиралка има деца на твоята възраст, който имат много по сериозни проблеми от тези. Та поговори с нея и може би всичко ще се оправи! Късмет!

33.   Браво на майка ти!

36.   На моят компютър тате ми сложи парола немога да я разбера но преди аз играх на компютара само един час в месеца вярно е,че нее хубаво да се Играе на компютара а ма какво да направа.
Почнах да слушам тате и той ми даваше компютара но немога да играя когато си изкам.

37.   Има един начин, ама без да знаеш какво правиш - забрави.
Преди да правите нещо трябва да имате инсталационен диск!
1. Прочетете какво е форматиране на диск и как да инсталирате уиндоус!!!
Когато компютъра е включен натискате старт -> пишете форматиране, след това ще ви излезе подобрен резултат и трябва да форматирате диска, където е сложен уиндоуса, но без диск на уиндоус забравете, че да няма реване....
Има си начини, но просто трябва да знаеш как ;)

38.   Купуваш скрита камера за 40 лв. и я пускаш преди майка ти да напише паролата. Pray.

39.   Вместо да се чудиш как да разбереш паролата, седни си на буквието, учи, дръж се добре и докажи на майка си, че заслужаваш доверие и тя сама ще махне парола.

41.   Моите родители са ме наказали по същия начин 3-та година, и няма парола която да не съм разбрал или хакнал

42.   Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

2. Хейтъри не се толерират!

43.   Здравейте. За хората, които не знаят, всяка парола е определена летва.
Има първоначални пароли за usarname и пароли за bootsystem.
Ако администраторът е достатъчно умен ще сложи парола в bootsystem, но днешните нормални потребители не са такива и можеш да се възползваш от този недостатък. Когато компютърът е напълно изключен ти се зарежда така наречения bootsystem.
1. При неговото зареждане натисни копчето "F12".
2. Избери Start whit CMD и натисни Enter.
3. Напиши в CMD " net user (твоето име) *".
4. След това напиши новата парола.
Надявам се че съм бил полезен.

44.   Да с програми като keylogger. Освен това ти трябва да контролираш своите вещи. Ако лаптопа не е твой горещо препоръчвам да си купиш собствен и ТИ да сложиш парола още с инсталацията на уин. Парола на биос на хард диска, на всичко което може.

45.   Абе ти за един скапан компютър ли си? Я си живей живота, спортувай вместо да си губиш времето пред компютъра!

М,13

47.   Завържи я за един стол,заплаши я с убийство,пък няма как да не ти каже паролата.

49.   За тази работа ползвай Real Spy Monitor

50.   В youtube има достатъчно клипчета на тази тема.
Обаче трябва да сърчаваш на английски според това за каква точно парола става въпрос.
Също и директно в гоогле може да се сърчва и ще излязат отговори в някакви форуми, но това на английски нали.
А тези, които са критикували авторката много да не дрънкат, защото едва ли тях са ги контролирали с пароли родителите им, поради простата причина, че не са се сещали за такива неща, доста дори са били абсолютно скарани с рс-та, а тези, които са се сещали и са знаели как са единици.

52.   Майка ти е права момиченце! Остави ли ти компа ти по цял ден ще киснеш там и нито ще учиш, нито ще излизаш навън. Имах някога една такава прятелка нищо не я интересуваше освен да виси с часове на компа и да си пише с момчета. Оценките и бяха зле, едва избута средно вземайки третия път матурите сега почти никъде не я вземат на работа или ако я назначат я гонят още първия месец. И досега е същата цел ден у нета и ако излезе най -много да кисне в близкото кафене. Това ли искаш и ти? Ж23

53.   И се научи малко да търпиш критика утре и на шефа си в работата ако така се дръвчиш като ти казва нещо за добро да не мислиш, че ще те търпи веднага ще те изгони!