Споделена история от Тинейджърски

Платонична любов
Аз съм момиче на 18 години....но това което ми се случва ме измъчва, и ми се иска да получа съвет как мога да спра да мисля и обичам един човек.

до сега не съм имала вризка с никое момче...незнам защо...тия които ме харсват аз не ги харесвам тия които аз харесвам те не ме харесват...

запознах се с един от чата разменихме си телефонните номери -всеки ден SMS обаждаше ми се говорихме постояно.Проблема беше там че му показах една снимка коята всъщност не бях аз ,а едно момиче което много приличаше на мен.Той постояно ми казваше че ще идва да ме види ,че ме харесва,че ми се е влюбил не в красотата а в сърцето ми и мисли сериозни неща за вбидеще за нас и т.н...Реших да му кажа истината и му показах моята снимка...Попита ме защо това съм направила...обясних му после ми каза че нищо в него не се е променило, че пак ме обича ...Но усещам че иска да се отдалечи от мен без да ме нарани.Наистина май му се влюбих,постояно мисля за него,плача,не излизам никаде ,не говоря с никой само мисля какво ще стане...Той ми престана да пиши SMS ,да ми се обади след като му показах снимката ми. 1 път си чатихме след това и то за 5 мин.и неможах да му питам какво е решил,какво ще стане -ще продължим или ще сложим край моля дайтеми съвети как да постипя,какво да правя, най вече какво да му кажа ...

Коментари

1.   Това са отживелици. Стегни се, ти така си се навила, че го обичаш, та чак си си повярвала. Не може да се влюбиш в някои без да си го виждала на живо и да си имала нещо общо с него. По телефона всичко е розово, но реалността си е съвсем друга. И аз на твойте години бях луда чатърка и говорех с един тип по цели нощи и наще плащаха е..ти сметка за телефона, но ти казвам, това са пълни глупости. Та в крайна сметка, моят съвет е, изобщо не се занимавай. Забрави за цялата история и чата - това е голяма глупост, ще се убедиш и сама след време, и се срещай с реални хора в реални ситуации. Успех :)

2.   МНОГО СИ ЛОША ТАКА НЕ СЕ ПОСТЪПВА ВСЕ ПАК И ТОИ Е ЧОВЕК А ТОВА НЕ Е ЧОВЕШКО . АКО С ТЕБ ПОСТЪПЯТ ТАКА КАК ЩЕ СЕ ПОЧУВСТВАШ.ПОМИСЛИ СИ И ПО ДОБРЕ ПРЕКЛЮЧИ ТАЗИ ВРЪЗКА КОЯТО НИКОГА НЕ Е СЪЩЕСТВУВАЛА.

3.   Нека това да ти бъде обеца на ухото! Никога не се подценявай бъди тази която си ти, а не друга!
Преодолей комплексите си бъди честна с околните и повярвай ми ще получиш това което си посяла!

Съветвам те да му се обадиш да му се извиниш за всичко което си го излъгала без да изпадаш в паника и да му кажеш че всичко от тук нататък зависи от него че за времето в което сте си писали ти си го обикнала малко или много и че страшно се обвиняваш за това което си направила. Ако той иска и има чувства към човека с който си е писал вярвам че ще прости но ако те пренебрегне или е прекалено самовлюбен или просто няма сериозни намерения към теб.

И още един съвет излез навън, повярвай ми че по- хубаво и истинско от контакт ОЧИ В ОЧИ няма чата остваи за приятелите си да се разберете къде кога какво ще правите а любовта търси далеч от кабели и копчета ;P

4.   Значи, според мен е най-добре да му се извиниш и да му кажеш всичко което изпитваш към него (ако изобщо изпитваш нещо)

5.   Когато има лъжи в отношенията между двама души винаги се стига до там.

6.   Целуния .. няма как да се дръпне ако те иска .. и най малкото ще усетиш как се чувства ... просто ако не те иска и няма превличане целувката няма да се получи.

7.   Еми виш сега пишеш му така и така или ще продължим на където сме тръгнали или да си хващам парцалите.Ако той почне да увърта от тва можеш само един извод да си направиш че не те иска ... и че дори и не е влюбен в теб и още че думите като много се влюбих в теб не в красотата а в сърцето ти са били един вид лъжа защото ако беше така нямаше да спре да ти пише и да те одбягва все пак ако те обичаше нямаше да се държи така... Мисли малко по-реално на нещата няма смисъл да се залъгваш ако няма надежда .....

8.   Срещни се с него очи в очи. После да почерпиш :))

10.   Колкото по-бързо го забравиш ,толкова по-добре за теб.

11.   Искам да попитам дали е лошо да излизам с по-голям от мен.. да речем-1, 2, 3 години.. много хора мислят, че е смешно, но за мен годините нямат значение