Споделена история от Тинейджърски

Имам проблем
в момента съм на 17, излизам с моят приятел От 1 година, но тои е помак, аз съм християнка. Нашите знаят за него, И техните знаят за мен. Вече говорим Като на шега за бебета и деца, Сватби...
баща му си мисли че рано или късно ще скъсаме поради тази причина. аз го обичам и съм сигурна че и той мен много.

Обаче вчера се заговорихме че ако се оженим няма да е в църква за да уважа религията му и той го прие много добре. Но като му казах че ако забременея случайно и е момче няма да го обрежа , и той много лошо го прие каза че баща му е бил прав че това че е помак ще развали връзката ни. и че бабите му ще се разочароват от него. предложих му детето като порасне сам да избира религията си но да не го обрязваме.. На него му е много мъчно но какво мога да направя аз пък не съм като тях той трябва да уважи и моята религия нали. И така в същият ден му казах че ще запазя мойта фамилия и ще добавя неговата ако някога се оженим. той ми каза по "добре да се забравим накрая ще ми кажеш че не искаш нищо мое и от мен ". От тогава ми е много мъчно , държи се с мен като че ли чака деня в който ще му кажа край , аз не искам да има край.

посъветвайте ме нещо , какво да правя??? :(

Коментари

1.   Какво ще кажеш първо да спреш да мислиш и да ГОВОРИШ за сватби, деца и т. н.? Защо не се концентрираш да учиш, да изкараш добри оценки, за да можеш да отидеш в голям град и да се образоваш?

Помак или непомак - вие имате едно нещо общо - вашият свят е страшно ограничен и без образование ще стигнете до там, до където са стигнали родителите ви - сватба на 18-19, две деца, живот в къщата на родителите, верига от зависимости тип „Листопад“ и съответния трагичен край - с или без обрязваници и т. н.

Затова само едно те съветвам - учене, четене, учене и напусни малко селото или градчето си - навън има друг свят, където няма помаци и българи, а където има успяли и неуспяли хора.

Лаура

2.   Рано ти е за семейство и деца, но разговора който сте водили е доста показателен-ти демонстрираш готовност за компромиси в негова полза, а той не това ще ескалира във времето и ако връзката ви се запази и развие ще ескалира в тиранична доминация от негова страна над теб. Всъщност смятам, че той се опитва и сега да го прави по един фин начин манипулирайки те на тема малцинство отритнато, неразбрано и непризнато от мнозинството. Една интимна връзка се гради на взаимни отстъпки, а той човека ти е демонстрирал още от сега че татива от негова страна няма да има. върви да си учиш уроците и си живей живота.
Зорба.

3.   Еми ако той те обичаше и уважаваше нямаше да каже така щеше да се съгласи както ти направи и уважи него :)

4.   от авторката

не съм споделила но от 8 години живея в испания, уча и работя в един лунапарк от 3 години не го споделих защото не ми е това проблема.

изкарвам добри оценки, и съм отговорно момиче, Не пия, не пуша, и чета бг книги за да не забравя езика.

не знам дали е защото съм още малка имала съм 3 години връзка с испанец но не съм била с такива сериозни намерения супер ми е сега не вярвам че ще скъсаме зареди този проблем.

но ме е страх да не се окаже той много верен на религията си... и забравих да кажа до номер 1 родена съм в град софия на 9 години съм дошла тук в испания и не знам какво е село за първи път ще се върна в бг от 8 години и първото място на което ще ида е на село при бабите и дядовците му. :)

5.   Според мен го зарежи. Той е много вярващ и ще е трудно да живеете. Та ти и на 17 години как може да мислиш за деца те първа трябва да завършиш училище и да станеш студентка и после работа да си намериш. Не знам как ще я караш но мислу че резултати няма да са добри. Аз имам познати помаци, но повече от чатене и събирания не приемам. Колкото и да няма мъже по-добре си остани сама, защото поле яко ще си патиш. Турчин, арабин, циганин или помак забрави поне ще помогнеш да родителите ти.

6.   Само помак не, ако е турчин добре, но има една част помаци, които са много ограничени ( най-вече между Пирин и Родопите). Ти може да правиш за него много неща, но те за една дреботия не биха си го накарали. Съжалявам, но не може все ние да се съобразяване с религията им, а когато стане обратното пък биваме обвинявани, че си налагаме нашето. И да ти кажа, помаците са доста странни хора, с няколко лица. В Джамията са едни, в къщи други, а навън трети. И колкото до фамилията, няма нищо лошо в това жената да си запази фамилията и след нея да се сложи тази на мъжа, аз не бих има против на това. Да една връзка изисква компромиси, но те трябва да са от двете страни, а не само от едната.