Споделена история от Тинейджърски

Как отлична ученичка изкара двойка
Здравейте! Днес госпожата искаше да ме изпита по география. Аз седя на първия чин до стената. Госпожата ми каза да изляза на картата. Но... аз погледнах надолу и видях, че ми е дошло.

Казах на госпожата, че не съм учила. Тя каза "ама, как така, ти винаги всичко знаеш" и настоя да изляза на картата. Аз категорично отказах, защото щях да стана за срам и пак и повторих, че този път не съм учила. А бях учила и си знаех отлично урока...

Коментари

1.   Можеше да кажеш че ти е лошо, да попиташ г-жата дали може да отидеш до сестрата(като се прикриеш с якето или да увиеш някаква дреха около кръста).. ;хх Жалко и нечестно е да получиш 2-ка заради такова нещо..

2.   Ее, голяяма работа.. Бележкари такива.. случва се. Важното е, че знаеш урока.

3.   Хващаш госпожата след часа / на другия ден и съвсем кротко и ясно й обясняваш какво е било положението. Ако не е ултимативна гад, ще те разбере и би трябвало да анулира дубъла =)

bile

4.   Нали знаеш, че можеше да я извикаш и да и кажеш на ухо, или да я помолиш да разкажеш урока седнала, защото те боли глезена (примерно). Просто подобно нещо е толкова нелепо, поне не е непоправимо.
Зу-За

5.   Е на това му се вика много лош късмет.
Но след като винаги си знаеш - просто другия път ставаш по желание и я оправяш. Една двойка не е края на света. Такива неща просто се случват понякога. Горе главата и смело!
Поздрави!

7.   Кофти ситуация. Трябвало е просто след края на часа да й кажеш, защо не си излезнала...

8.   Еми добре бе момиче, отиди до нея, кажи че ти е дошло на ухото и тя задължително ще те пусне....

9.   Кофти, но това е само една текуща оценка. Не се притеснявай толкова.
Нали си учиш редовно, накарай я следващия път да те изпита и ще я покриеш с някоя 6-ца.

пс; Щом не е казала на учителката логично е да се предположи, че се срамува. Аз ако бях на нейно място нямаше да й кажа...''г-жо, дойде ми, не мога да стана, щото тече и съучениците ми ще ме видят.''

Lola

10.   Лола, въпреки че съм срамжеливо момиче, бих й казала точно това(което ти няма да кажеш).. Кое му е за срам? Нали на всеки се е случвало ;Д
Е ама че сте и вие..

11.   Добре де, за изпитването как да е, ами нали рано или късно трябва да станеш от тоя чин? Тогава кво? Ами следващите часове какво прави? Все с якето ли седя в клас? Кофти тръпка е (предполагам), но е неизбежно...

12.   Гадна ситуация и на мен ми се случи веднъж същото, но след 1-2 минути звънецът би и тя не успя да ме изпита. Иначе и аз бяз забила глава в земята. Ако не някакъв цербер, може да отидеш да говориш с нея да те изпита за поправяне на оценката и тя е жена все пак, би трябвало да те разбере като и обясниш. Ако не, една двойка не е фатална, поправя се. Аз кво да кажа, че тая година имам няколко.