Споделена история от Тинейджърски

За първи път ми е !
Здравейте, аз съм на 14год... имам приятел (на 19год.) с който ходя от доста време.

Мога да твърдя, че се обичаме истински. Искам съвет от вас как да го направя? ... каква е моята роля в случея след като ми е за първи път.. объркана съм и в главата ми се въртят разни мисли.. ами ако забременея... ако стане нещо с мен... родителите ми ако разберат? Моите приятелки ми казаха, че поне си струва да опитам, но ме е страх.. помогнете ми да намеря правилното решение...!!

Коментари

1.   Зa първи път болкaтa e yжacнa, но щом cи готовa дeйcтвaй.. ycпeх Д. Ц.

2.   НЕДЕЙ!!!! Не бързай!!! Момиче, малка си!!! Ако той наистина те обича, ще изчака да пораснеш още!! Едва на 14 си, ще съжаляваш ако избързаш толкова много!!

3.   Мило момиче, болката ще ти е най-малкият проблем - с търпелив и опитен партньор едва ли ще имаш (мен не ме е боляло).

Колкото до забременяването - не се съгласявай на секс без кондом! Ако ти казва, че щял да те пази, знай, че голям е шансът да надуеш корема. Само и единствено с кондом!!!
Ако случайно се спука - никаква паника, взимаш Ескапеле и готово.

Ти решаваш с кого и кога, но знай - който не иска да ползва кондом, не те обича и не те уважава. Най-важното е да не забременееш и да не пипнеш някоя болест. Аз лично съм на кондоми и нямам проблем, нямала съм и гинекологични проблеми (течения, гъбички, възпаления).

П.П. Спести си пари и си вземи поне 3 кондома + Ескапеле да си имаш винаги в себе си. Има специялни дискретни кутийки за кондомите. Винаги имай в себе си, да става, каквото има да става - просто да е без последици!

Между другото, по закон сексът с теб вече не е педофилия, не е случайно, че той сега си е поискал...

4.   Ако въпреки всичко си сигурна, че го искаш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО използвайте презерватив! Така има много малак шанс да забременееш [само ако се скъса]. Но въпреки всичко още си малка, почакай година 2...

5.   Не бързай аз съм на 15 и го направих само един път и то с презервативи и сега съм бремена НЕ ГО ПРАВИ ИМА ОЩЕ ВРЕМЕ

6.   Аз ще се присъединя към това, че си малка, не си готова просто си любопитна, не си и влюбена просто си поласкана от вниманието на представител на другия пол още повече и по-голям от теб. Разбира се, няма сила която да може да те спре да направиш тази глупост, но все пек имай предвид, че когато не си готова случващото се може да те отврати по един доста обременяващ за цял живот начин. Иначе за информация ЗАПОМНИ СЕКС СЕ ПРАВИ САМО С ПРЕЗЕРВАТИВ няма значение какво ти разправя момчето отсреща-че му бил малък, че не му било приятно, че бил здрав, че щял да ти го изкара преди да свърши в теб и още куп глупости за които не се сещам сега. Презервативи са едни такива неща от латекс почти като балони, но не съвсем, продават се в аптеките, но ги има и на касите на някои магазини за хранителни стоки. Що се отнася до това ще разберат ли вашите, най-вероятно да, има си неща в поведението на едно момиче които го показват.
В заключение НЕДЕЙ ДА ПРАВИШ СЕКС СЕГА ИЗЧАКАЙ ако приятеля ти те обича ще те разбере.
Зорба.

7.   Ами ако не правиш секс няма да забременееш проста логика :))

8.   Правилното решение моето дете е да си държиш гащичките вдигнати още 3 години.
Една кака на 25!

9.   Ооо, да бе, приятелките ти избиха рибата, изкъртиха плочките, изцепиха мрака... значи това, че може да забременееш, да хванеш бог знае каква болест, да си докараш сериозни проблеми (защото си на 14) си струва заради болката, несигурността и страха. Така ли трябва да доказваш любовта си, ти си дете, със секс ли ще му спечелиш любовта (айде разбирам да си на17-18, амаа... ). За мене докато проблема "Ами, ако нашите разберат", не изчезне от главата ти нямаш никаква работа да правиш каквото и да е било с когото и да е било.
Зу-За

10.   Защо бързаш толкова та ти си само на 14. Макар той да иска нормално е момче на 19 е... ако те обича истински ще те разбере... Моят съвет е не бързай има време за всичко защо ще рискуваш а ако стане нещо после за цял живот ще имаш рана а от къде знаеш че и след това няма да те остави, така че недей....

11.   5 - виртуален ли беше кондомът?

Сега сериозно. Да обясняваме на децата си, колко лош бил сексът не променя нищо. Те не са вече прости, имат достъп до всякакъв вид информация, така че по-добре вместо да забраняваме (забраненият плод е сладък), нека ОБРАЗОВАМЕ.

Мило дете, ако ползваш кондом, няма как да забременееш, спокойно! Внимателно оглеждай кондома след това (не се доверявай на мъжа и при слагането му, ти го слагаш, ти го сваляш). Ако е спукан, взимаш в рамките на 72 ч. Ескапеле и пак не можеш да забременееш. Просто съблюдавай тези правила и няма от какво да се притесняваш.

Иначе, защо не почнете с Петинг?

Това е техника, при която не се стига до пенетрация на мъжкия полов член във вагината и НЯМА НАЧИН ДА ЗАБРЕМЕНЕЕШ. При нея момчето и момичето се задоволяват един друг с ръце и език. Така можете да карате поне година-две и хем вълкът да е сит, хем агнето цяло! Предложи му - няма да откаже, повечето мъже дори харесват повече оралната любов (свирката) от секса, така че... спокойно!

12.   Момиче, моят съвет е да си помислиш много добре дали искаш да е с това момче, дали той е точният човек. Аз също съм с момче на 19 и сме сгодени, не сме правили секс и съм девствена. Мисълта ми е, че ако това е точният човек той ще те изчака докато е нужно и няма да иска да бързате. Използвай презерватив и се пази. Успех! :)

13.   ти луда ли си? аз също съм на 14 и не съм го правила но все още сме лапета поне да станем на 16 и ако те обича ония ще те разбере както моят ме разбира ;)

14.   Много си зле момиче!!! За къде бързаш? ! Тц, днешните тинейджъри :| Ами, ако забременееш?? Какво ще правиш тогава? Я помисли.. ами ако го направиш и той те зареже след това, а? ! Имаш цял живот пред себе си!! И си все още ДЕТЕ!!!
Боже, накъде отива тоя свят! :0 ШОК!!
На твоята възраст съм!! Излизай с приятели, забавлявай се!! И си учи уроците!! Бърза ми тя....

МАКИ-ЧАН

16.   Хах доста се смях от коментарите... Според мен на 14 г си не си малка, но не си и голяма аз съм на 15 познавам едно момиче което от 13 годишна я спукват от е*ане разни метали по някои тъмни местенца, ако наистина искаш да го направиш действай, но с кондом не се знае колко е некадърен онзи ;)

17.   Никой от нас не може да те накара да го направиш или не.. Ти си решаваш.. Просто си помисли.. Ако той те иска само за едното еб*не.. и не бъде внимателен.. а ти както виждам си влюбена.. Ще го преживееш много трудно.. Ще ти остави негативно мнение за секса.. След като първият ти път не се е получил ще се отвратиш от секса.. Повярвай ми.. на 14 съм.. Една приятелка го направи и сега толкова мрази мъжете и секса.. Сам озащото приятелят ? беше кретен и не внимаваше.. а тя беше достатъчно наивна да му се върже..

18.   аз съм на 15 ама моя съвет е да го направиш момчето си има нужди пък и трупай опит от малка :P

19.   Защо си мислиш, че всичко е като по филмите? Те хората не случайно са определили една възраст, в която се предполага, че човешкото същество е достатъчно психически пораснало, за да носи отговорност за себе си. Тази възраст е 18. Естествено, че тя не ограничава осъществяването на полови контакти, но посочва възрастта, в която човек може да носи отговорност за себе си или някой друг. Т. е. ти може да си въобразяваш, че си готова 2-3 години преди възрастта, в която би следвало да си, но последствията, които могат да те сполетят веднъж се случват. И не, няма да изпиташ никакво удоволствие на 14.

20.   " аз съм на 15 ама моя съвет е да го направиш момчето си има нужди пък и трупай опит от малка :P "
.. Ти си много зле..!!! Но как може ;0? !
И какво като си има нужди? ! Негово задължение е, ако я обича, да я изчака докато навърши 18 години или там 16, 17...!! :Х Не си в ред момиче!!! Аз си нямам гадже, просто не ми е притрябвало, но и да имах.. изобщо нямаше да ми дреме дали си има нужди.. ако ме обича и мисли за мен, да съм добре, ( все пак не е нормално на 14-15 години да се правят тези неща!! ) супер тогава.. ако ли не, да си гледа работата!!!

МАКИ-ЧАН

21.   Маки Чан, кое е нормално и кое не е заложено в закона (написана норма). В НК на РБ чл. 49 следващи много добре е регламентирано, че сексът с лица, навършили 14 е нормален, ако е доброволен.

В Япония след навършени 12 г. се счита за нормален секса. В най-строгите законодателства годините са 16.

Какво искам да кажа - сексът си е нещо човешко. На 11 им идва в днешно време на момичетата, съвсем нормално се появяват и нуждите. Бабите ни са раждали на 15-16.

Колкото по-забранен е плодът, толкова по-сладък става той. Вместо да забраняваме и да морализираме, а децата ни да правят аборти - просто дайте на децата си по един кондом и ще си спестите много ядове.

Днес не девствеността е важна, защото има ефикасни методи против забременяване. Днес е важно да не стигаш до последното, да се предпазиш от болести.

Аз чаках до 18 и много съжалявам за това. Изпуснах много стабилно момче, за да ме мачка гнусен използвач. И на 18 можеш да станеш за резил, и на 30 да се наредиш на опашката за аборти. Опичайте си акъла!

22.   " много добре е регламентирано, че сексът с лица, навършили 14 е нормален"
Ох, няма да споря!! Но, това НЕ Е НОРМАЛНО на тази възраст!! Още не сме се развили докрай.. някои момичета!! Май някои момиченца на 15 и по нагоре, които се мислят за нещо повече, за по-големи.. На тази възраст се излиза, играе, щурее!!! А не някви си глупави неща, за които има време цял живот!! Аз не бързам да го правя!! На 20 на 30 какво значение има кога? ! Много зле... нямам думи просто ;х
Нищо лично, мое мнение!!
МАКИ-ЧАН

23.   Маки Чан, като станеш на 18 и си си научила уроците, хвани и се кандидатирай за депутатка и пусни закон, забраняващ секса до 20 ако щеш. Имаме си в момента закони, никой не те кара теб лично да правиш секс. Насилствен секс с лица под 18 си остава наказуем отвсякъде, като не се изисква доказване на насилствения му характер, а само, че е имало секс(блудство) и затова доста батковци (с основание) се страхуват от секс с непълнолетни. (могат да свършат в затвора за единия кеф с някоя дащна кифла)

24.   Не го прави!!! Не е правилно!!!
Може да те зареже след това...

25.   АЗ съм на 16 и още не съм правила секс. Според мен още ти е рано имам приятелки който забременяха преди 2-3 месеца най-добрата ми приятелка забременя и направи аборт. Докторите и казаха че след аборта няма да може да има повече деца. Помисли си дали ще рискуваш. Според мен ти е много рано ти си още дете.