Споделена история от Тинейджърски

Не искам майка си
Здравейте. Аз съм момиче а 16 год. Когато бях малка родителите ми се разведоха. Преживях много след това. Майка ми щеше да се самоубие пред мене, тоест аз и попречих, изживяла съм много мъки и страдания и всичко е по вина на майка ми. Може би и да не е, но аз така го чувствам. Обичам я, но като се сетя какво ми е причинила и искам да я няма или не мога да си го обясня какво по-точно.

В момента живеем с нейния приятел. Тя ми забранява всичко. Иска само да уча, вика ми за най-малките пропуски, не ме пуска да излизам никъде. Това го търпях, търпях, но ето че дойде един момент, в който не издържам повече. Не искам да го правя, но го правя. Не я слушам, излизам си, викам и, всеки ден се караме, тя ме обижда, но вече и аз нея все по-често. Имам чувството,че всичко, което съм видяла, всичко, което съм преживяла и изтърпяла в момента излиза от мен и не мога да го спра.

Тя твърди, че ме обича и в същия момент ми казва, че съм и съсипвала живота. Казах и че отивам да живея при баща си и че ще е по-добре и за двете ни, но тя ми взема ключовете и вика никъде няма да ходиш. Не знам какво да правя. На моменти се моля да я няма, да е някъде където да не я виждам. Моля ви помогнете ми. Извинявайте за хилядите грешки, но в момента съм с два реда сълзи на очите и изобщо не знам как пиша, просто искам някаква помощ, защото не знам до къде може да стигне всичко това.

Коментари

1.   Спокойно - дръж се мъжки - дано всичко се оправи и не се натъжавай - нз какво да ти кажа.

2.   Не се притеснявай скъпа и при мен е почти така на мен ми вика секи ден баща ми да уча аз съм на 15 и просто не ме оставя да дишам секи момент в който не уча ми се кара и страшно вика..... та това е друга тема аз те съветвам да я слушаш само това ще оправи взаимоотношенията ви а по нататъка ти ще пораснеш и ще си водиш собствен живот УСПЕХ само това мога да те съветвам друг избор нямаш.

3.   Здравей миличка, наистина си в лоша ситуация, но ще ти кажа нещо, сигурна съм,че майка ти те обича, просто много неща са и се насъбрали на главата и без да иска си ги изкарва на теб, затова седнете и поговорете, кажи и как се чувстваш. Ако имаш нужда от приятел, може да разчиташ на мен, имейла ми е : sil_zan@abv.bg :) Успех...

4.   Ако го погледнем от към психологическа гледна точка бих казал че просто майка ти я изтрах ( да не се провалиш като нея) и ти няма вяра, но.. от друга най-вероятно е събрала доста мъка и както по принцип е при човека винаги нараняваме най-близкия човек. Бих те посъветвал да говориш с нея (но може и да нямаш куража), може да говориш с баща си (винаги ние мъжете мислим по трезво в такива ситуаций каквото и да казвате) той от своя страна ще говори с майка ти, ако ти не можеш. Определено не си толкова малка, трябва ти малко свобода и трябва да се бориш за това.
М 17

5.   Имаш ли по-големи братовчеди или добри приятели в друг град-изнасяш се и теглиш една майна на майка си. Не всички родители обичат децата си-някои ги карат да просят и да проституират, майка ти съсипва живота ти, може да получиш психическа травма заради нейните истерии.

6.   Миличка, моят съвет е да отидеш за няколко дни у някоя твоя приятелка или у баща си въпреки че тя там първо ще те потърси, така че намери някой добра приятелка и иди за няколко дни в тях, не и вдигай телефона после и звънни и и кажи че ако иска да те види трябва да промени отношението си към теб прибери се във вас и виж какво ще стане, ако не се получи имаш пълното право да я съдиш и тя няма да може как да ти попречи да идеш да живееш при баща си... успех миличка.

7.   Набий й шамарите трябва да се осъзнае. Щом се е развела що те е раждала? Що се е женила за баща ти? 16 год ти е предостатъчна възраст да й вкараш 1 шамар. Да знае че порастваш не че ще си останеш вечно малка. Това е от мен и аз съм с такива мъки и много се дразня от такива пикли наебала се сложила 2лв в джоба и е хукнала да курвещини... Ай Сиктиросай я и си ходи при баща ти.

8.   Моят съвет е да седнеш и да поговориш с майка ти, тя те обича каквото и да казва...недей да си желаеш да я няма, защото когато нея п няма ще искаш да е близо до теб...аз съм на 17 карах се постоянно с майка ми, въпреки че почти всичко ми позволяваше, с баща ми също са разведени и не е приятно да се живее с "новия" на майка ти...търпях я 4 години, докато един ден ми писна и избухнах, скарахме се и тя ме изгони при баща ми, каза ми че не ме иска вече, че заради мене не е могла да си оправи живота, че повече не иска да чува за мен, не иска да ме вижда, да забравя за нея и никога да не я търся...съгласих се с нея понеже бях ядосан, отидох при баща ми и вече 2 месеца съм при него, но почнах да съвалявам за всичко което и наговорих и сега само се надявам, като си отида в българия и тя да се е прибрала и да има някакъв шанс да се сдобрим, защото тя ми липсва ужасно много...

Препоръчвам ти да поговите с нея, да се разберете с излизанията и недей да и си премълчавай понякога, колкото и трудно да ти е и на нея и е трудно...

9.   Върви при баща си така най добре (според мен) поне за известно време докато не се сдобрите отново !!!

10.   Това ми е познато, преживяла съм го... Не се притеснявай толкова, ще отмине, макар сега да ти е най-тежко.
Ако имаш как, отиди при баща си; посъветвай се с всички роднини, които обърнат внимание на проблема ти. Надявам се, че поне физически не ти посяга :(
От днешна гледна точка (минаха повече от 10 години откакто се изнесох от дома си) си мисля някои много лоши неща за майка си, както и някои добри, които тогава не виждах.

Приеми, че ти се налага да пораснеш по-рано от връстниците си, поддържай успеха си в училище, не прави напук неща, които ще навредят на теб самата - не посягай към алкохол, наркотици и не тръгвай с първия мъж, който ти обърне внимание.
Приятелката не е вариант според мен; трябва ти мирен и спокоен дом, а това на тази възраст вероятно може да получиш само при баща си. Дано той е свестен.
Успех, късмет и бъди умна!