Споделена история от Тинейджърски

Приятели!
Аз съм момиче на 15. Общителна съм и се опитвам да съм мила и разбрана с всички. Те, обаче, не го приемат така. Всички странят от мен и говарят зад гърба ми. Не харесват характера ми, въпреки че се опитвам да подтисна демоните се, завиждат ми за оценките ми и ме наричат "зубър", а от скоро и с дрехите ми започнаха да се заяждат. Изглежда много ги притеснява, че не се обличам натруфено и не нося много грим и фондютен като всички останали, а предпочитам спортното облекло.

Вярно е че вероятно имам и аз вина и че факта, ча настроението ми се мени от екзтаз до депресия не помага, но никога не започвам кавга, ако много не ме предизвикат. Пробвала съм да се въздържам дори и в такива ситуации, но понякога ответна реакция на нечий нападения е просто задължителна.

Моля Ви, помогнете ми, защото животът ми започва да става изолиран, а не ми харесва и се чувствам все по-депресирана с всеки един ден.

Коментари

1.   Еми не се отчаивай по някога бъди по-груба. Да не ти пука че ти викат зубар ще видим като станеш някой адвокат или съдя и т. н. Намери си добри приятелки които наистина да са ти и полсе приятел(гадже) :)
Сигурно ще се оправат нещата

2.   Ох, сериозен проблем, като мен. Явно тези хора не са подходящи за теб. Потърси друга общност. Недей да се отчайваш с всеки изминал ден, от опит знам няма файда. Просто не се оставяй на другите. Те, че няма да ти станат приятели е ясно, но поне да видят, че си силна.
А относно дрехите, си е твой избор как ще се обличаш, това си ти и ти решаваш как ти харесва.

3.   Не им се връзвай! Ти си такава, каквато си и това е прекрасно. Отстоявай го и ще дойде момент, когато ще ти се отплати добре. Аз лично, силно уважавам хора като теб и мисля, че далеч не съм единствен.
Поздрави!

4.   само ако се гордееш с това че си добро ученичка, и си държиш но твоето и отстояваш позицийте си само тогава няма да останеш сама. Обаче ако почнешда се срамуваш от това което си и не одвръщаш на обидите ще ззатънеш а веднъж затънеш ли много трудно ще се измъкнеш ако успееш въобще! Това ти го казва един аутсайдер, затова ако ще и до бой стегни но си остани готина и НЕ СЕ ЗАТВАРЯЙ В СЕБЕ СИ НИКОГА!

5.   Напоследък и моята история убасно много прилича на твоята, но това си е твоя тема и ще говорим за теб :) Надявам се да съм ти полезна, все пак те разбирам. Ами... Това, което ще ти кажа, може единствено да те вдъхнови какво да правиш за напред, но това какво ще направиш и дали ще ме послушаш си е само твоя отговорност. Колкото и сама да се чувстваш, винаги, винаги има някой който да те разбира... знам го от личен опит... Дори сега, когато съм наистина зле и всички говорят зад гърба ми, си имам няколко истински приятели, които са до мен и ме защитават. Преди не бях в такова положение, дори бях доста харесвана, обикновено център на вниманието на почти всички, но се преместих... ново училище... и сега нищо не е същото... Запомни, че дори и да има момент, а то ще има, в който да се чувстваш напълно изоставена, сама, тъжна, жалка дори, това не е така. ТИ си си ТИ и няма от какво да те е срам... Срамно е ако започнеш да се приобщаваш към някоя групичка, която не ти харесва, само и само да те харесат... Не бива да бъдеш друг човек... Да не говорим, че кифленския идеал е толкова изтъркан и всяко второ момиче прилича на призрак омазан с фондютен и 5 тона черен молив, спирала и очна линия. (в моя случай е по кофти защото момичетата които ме отписаха не са кифли, но и аз изпадам в моментни кризи :Р)
Като говорим за рязката смяна на настроенията ти... Случва се, всеки си има такъв период, а ти си под стрес и ти е по-трудно. Всеки си има странна черта от характера, но не бива да се опитваш да я зачеркваш, защото не се харесва на някой, напротив намери някой, на който точно тя ще е едно от нещата, които той харесва в теб. И не говоря само за момчета, а и за приятелите ти, може и да са малко, но поне нека бъдат истински. Дори и приятелите ти не заслужават да се променяш за тях, а ако го изискват от теб, тогава не са ти приятели.
Отценките ти... Радвай се, че имаш хубав успех... Това е едно от нещата с които трябва да се гордееш, а не да се притесняваш, че ти викат "зубър". Не ти си зубър, а те са умствено изостанали и не могат да си научат урока...
Пожелавам ти късмет и ти препоръчвам да си намериш някакво хоби, с което да се отърсваш от неприятни мисли. И не забравяй:винаги има хора, които ще са до теб :)
Съжелявам за правописните грешки, но съм неграмотно (кой знае как изкарвам 6ци по български език ;д )

~SmileY~

6.   Ех аз как харесвам умни момичета, които не са кифли :) И спортното облекло върху момиче седи много по-добре от нещо друго. Поне аз така мисля понеже съм спортист. Тия дет те обиждат губят много! Само т'ва мога да кажа.